Morbius (2022)

Ano, je to hloupé, ale zároveň je to pohodová podívaná na téma, které se do blockbusterů nedostává a ani běžný mainstream už upíří tématikou moc neoplývá. Takže nám z toho plyne, že výsledek není až tak zlý a kdyby byl druhý díl a ten dostal lepší scénář, rozhodně bych byl rád. Každopádně pro herní nadšence, je celkem fajn sledovat velkou podobnost s hrou Vampyr.

Uncharted (2022)

Samozřejmě se nabízí srovnání s Piráty z Karibiku nebo horším Tomb Raiderem spíš (myslím ty dva díly s Jolie, ne ten strašný reboot z nedávné doby). Ale všechno jsou filmy své doby a srovnání moc nesnesou. Pokud ale máte rádi Hollanda a dokážete snášet Wahlberga, tak je toto pohodový dobrodružný výplach bez nutnosti přemýšlet. Možná pro fandy her bude o něco ještě zajímavější. Ale mě, jakožto hráči všech dílů Uncharted, nepřijde tento film nijak extra zajímavý a rozhodně neudělá takovou díru do světa jako právě Piráti.

Bajka (2019)

Mám rád Čínské filmy, Korejské ještě více. Tu a tam se člověk dostane i nějakému kousku z jiné asijské destinace. Ale Japonské filmy sleduji jen málo, protože jsou mnohdy docela zvláštní, ale tento kousek byl velice milým překvapením. Po traileru jsem čekal mrazivý thriller a ve výsledku jsem dostal nečekanou akci s černým humorem a extrémně zajímavým hlavním hrdinou.

Čas lovit (2020)

Velká škoda, že celý snímek nemá atmosféru a napětí posledních 40ti minut.

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

První epizoda zatím velmi zajímavá a Oscar Isaac se do této role náramně hodí. Jeho hodný prosťáček je naprosto uvěřitelný a charakter této postavy má velký potenciál k jakémukoli růstu či změně. Rozhodně se těším, co přijde dál.

Moonfall (2022)

Upřímně? A co, že je to hloupé. Je to barevné, hýbe se to a fajn se na to kouká jako na odpočinkový film. Navíc, kdo jiný umí takové filmy lépe než Emmerich? Asi nikdo. A když jednou za pár let přijde nějaká ta destrukce planety, vždy se rád podívám.

Černý krab (2022)

Nečekaně kvalitní béčko. Snímek si na nic nehraje a možná právě proto je zajímavý, hlavně atmosférou i vkusně zvoleným hudebním doprovodem. Občas umí vykouzlit i velmi zajímavý vizuál. Tísnivá atmosféra noci a mrazu na praskajícím ledu je neokoukaná. Jedná se o milé překvapení typu - nečekal jsem nic a dostal mnoho.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nedávám maximální hodnocení kvůli tomu, že by se jednalo o řemeslně dokonalý film, to ani náhodou. Hodnotím odvahu tvůrců přijít s něčím, co dosud měl jen animák a že si dali tu práci sehnat "pár" herců a dokázali to celé zakomponovat do celku, který není hloupý a dokázal nakopnout sérii i postavu o několik levelů výše.

Klan Gucci (2021)

Tento snímek mě utvrdil v několika věcech a to - Al Pacino už je vážně starý pán a tento film se do kina opravdu nehodil. Neříkám, že je špatný, ale je zbytečně dlouhý a bez výrazných dramatických momentů. Jinak je to klasický Scott, takže pokud jeho filmy máte rádi, koukněte i na toto.

Eternals (2021)

Opravdu je to jiný druh Marvelovky a tak ji také musíte brát a naladit se na ni. první půlka snímku je až nezvykle klidní/nudná, ale zbytek vše vynahradí a to co se týče velkoleposti, tak i příběhu a ve výsledku bych si klidně hned dal dvojku. Pokud mám trochu věštit, tak si troufám říci, že další díl by mohl být ještě víc epický než byl než byl Infinity War i Endgame dohromady a možná je to právě to, co bude pro Marvel doposud největší výzva. Tedy dokázat udělat epický film, který má zároveň větší hloubku než kávová lžička. Ale ať do dopadne jakoli, na takovou budoucnost se těším. Jen by to chtělo mít "koule", aby to konečně jednou nedopadlo dobře pro nikoho. Ale filmy jsou byznys a kdo by si chtěl "zabít" svůj byznys.