Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Jelikož se kolem tohoto filmu strhnul negativní hype, nečekal jsem od něj defakto nic. A možná i díky tomu jsem si film celkem užil jako akční výplach a nehledal chyby či rušivé elementy (neustále se třesoucí kamera, otravný střih, nelogický scénář, nulové hláškování).

Osamělý vlk McQuade (1983)

Klasický film své doby, klasický Chuck své doby a klasický dřevák Carradine. Carradine a jeho bojové schopnosti, tomu říkám podívaná. Snad jen on si založil kariéru na umu bojových uměních, ač žádné nikdy nestudoval (rychlo kurzy se nepočítají).

Švéd (1994)

V porovnání celé filmografie hlavního představitele je přeci jen tento kousek o chlup lepší. V mládí (doba VHS) jsem tento film měl moc rád, ale čas pokročil s Lundgren točí stále stejná neli horší béčka.

Přední linie (2011)

Korejci bezkonkurenčně umí válečné filmy, což dokazují téměř každý rok. Toto dílko je sice o něco slabší, ale stále vrchovatě překonává cokoli z jiných částí planety.

Cheongpung myeongwol (2003)

Korejci zkrátka umí. Obecně asiaté dokáží do filmu dát náboj, který zapříčiní dokonalé sžití s postavami i když hrdinové mnohdy dopadnou velmi špatně. Samořejmě platí i extrémní smysl pro detail a estetiku.

Nestyda (2008)

Přijde mi to jako slepenec samostatných scének s mnohdy až rušivým hudebním podkresem. Nejvíc mi ale do hlavy nejde fakt, že film se odehrává v Praze a najednou je střih na divadlo J.K. Tyla v Plzni a vzápětí je zase vše v Praze. Tohle se dá tolerovat u zahraničních filmů, ale snad si pak režisér nemyslí, že oblbne své lidi.

Kódované vysílání (2013)

Nenapadá mě vůbec nic, co by se na tomto filmu dalo pochválit. Nuda od začátku do konce a i kdyz Cusack není nijak slušnej herec, tohle je z jeho poslednich počinů jednoznačně nejhorsí věc.

RoboCop (1987)

Před 26 lety skvělý film, před 20 lety zajímavý film, před 10 lety se člověk rád podíval z nostalgie a dnes? Když pominu triky, tak mnoho chyb a nepřesností, omšelá story a nijak zajímavé herecké výkony.

Laserová mise (1989)

Ve své době a mém mládí dobrý film, ale to jen z nedostatku dobré konkurence a nevyzrálosti filmového fandy. Dnes, s odstupem času tragédie ve všech ohledech - střih, hudba (celý film zní jedna a tatáž melodie), nelogický scénár a hlavně velmi iritující porno výraz hlavní a jediné herečky. Ostatně, kdyby točila porno, udělala by asi lepší kariéru než u běžného filmu.

Zelené peklo (2003)

Tomuto se říká "opravdové scénáristické peklo". Co mají být zvraty jsou jen další a další průtahy již tak nudného filmu, který se opírá a věci, které vzápětí popírá.