• Krátkometrážní

Válka Bohů (2011)

Estetická slast, perfektní hudba, přehlídka testosteronu a úsečných dialogů o nemrtelnosti duše - pro mě skvělý zážitek.

Zkrat (2011)

Skvělé! Konečně film s hlavní hrdinkou, která má prsa i koule! Soderbergh nezklamal. Zkrat je skvělá akce, čistě nasnímaná a precizně sestřihaná, takže je dokonale vidět každý pohyb. Rány skutečně bolí, padouchové se nezvedají po x úderech z podlahy a nebojují vesele dál. Nečekají vás žádné monstrózní výbuchy ani ohlušující efekty. Místo nich Soderbergh nabízí velmi kontaktní bitky podobné těm v Bourneovi. Začlenění MMA choreografie se podařilo perfektně. Jde o velmi příjemnou (stylovou) alternativu (byť s klišé zápletkou) k nerealistickým hollywoodských akčňákům, které však nabízí humor, jejž Zkrat téměř neobsahuje. Může se proto zdát, že režisér ztratil soudnost, servíruje nám však sebereflexivní film, který je poctou akčním exploatačním céčkům z 60. a 70. let s ženami-mlátičkami v hlavních rolích. Gina Carano příliš hereckého umu nemá, ale v tomto případě to vůbec nevadí. Rychle běhá, drsně bojuje a monology pronáší lakonicky, chladně a bez zbytečných emocí. Jde z ní strach, zároveň však dokáže okouzlovat i ve večerní róbě. Pomstychtivý a naštvaný pohled zvládá na výbornou. Douglas a Banderas jsou charismatičtí, Fassbender si nechá upravit ciferník (souboj roku!) a vy jen tajně doufáte, že se na plátně některé z hereckých es objeví znovu. Jen ten McGregor je moc slizký a navíc má příšernou frizúru./// Zkrat dlouho napíná, víme totiž přesně to, co ví Mallory – tzn. téměř nic. Nedostatek informací může redukovat zájem o postavu, je to však obráceně. Nevyjasněné události a stupňující se rozlícenost (diváka i postavy) jsou dostatečnými důvody k touze sledovat, co se bude dít dál. Nutno podotknout, že děj je někdy matoucí a začátek, kdy na nás režisér vrhne tři časové roviny (příprava akce, její provádějí, události po ní), při nichž obraz přechází z ostrého digitálu do zrnitého filtru až k černobílým záběrům, působí jako manýrismus za každou cenu. Flashbacková struktura se však ve finále skvěle uzavírá, aniž nechávala řadu otázek naschvál nezodpovězených nebo iritovala nelogičnostmi./// Dlouhé minuty bez hudby nebo i dialogů umožňují intenzivnější vychutnání obrazu – drsné zvuky ran, dopadů, tříštících se předmětů a lámajících se kostí. Násilí však Soderberg nenechá dojít na extrémně brutální úroveň, takže byť český distribuční název svádí k očekávaní maniakálního vraždění bývalé mariňačky, má režisér ve výsledku všechno těžce pod kontrolou stejně jako Mallory. Tedy kromě toho oka na zabijáckých punčocháčích. Shit. [Kino]

84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

Nuda jako prase. Cirque du Soleil byl na ceremoniálu to nejlepší. [Originální verze, bez reklam]

Válečný kůň (2011)

Íhahá aneb když se zamiluje kůň... A kdyby na konci zaržál, je to jasných 5*. [Csfd projekce]

Vinou lásky (2011)

Porno, násilí, velká prsa, vražda, červi, Kafka, sex, močení, prostituce, rozpad osobnosti a nějaká ta láska.. Aneb film na valentýnský večer jako dělaný! :p

Umělec (2011)

Velké plátno filmu sluší, nebýt ho, tak je to za 3*. Jenom proto, že tento dvojnásobně němý snímek (němý o němém) je poctou zlomovému období kinematografie (přechod od němého ke zvukovému filmu), neznamená, že je skvělý. Dujardin je kus chlapa, příběh však průhledný a slaboučký. Romantika skoro žádná. Kde je ten útok na diváka? Kde je to melodrama a srdceryvné pohledy? 70 %. [Kino]

Stud (2011)

Magické. Srdci však odtažité jako náhodný sex bez citů. Formálně dost konvenční a takové.. místy až obyčejné drama - atmosférou podobný Drive byl odvážnější. (Na mysli mám hlavně kameru a estetické hrátky se světlem). Trailer nastavil laťku až nebezpečně vysoko. Očekáváním se však vyhnout nelze./// Dlouhé detaily na rozrušené/vzrušené obličeje postav ještě automaticky nevytváří napětí, tíživost atp. Sdělení Studu je až příliš přímočaré, přitom se snaží tvářit sofistikovaně a tajemně./// Fassbenderovo ztvárnění cynika, jež má problémy s intimitou a běžnou komunikací a stal se otrokem sexu, je famózní. Scény v metru doprovázené perfektním OSTem Harryho Escotta jsou mistrovské - trojice "touha, pohled, stud" berou dech. Několik Bachových preludií, které ve filmu zazní, už se však stávají trochu klišé. Nicméně chlad a citovou vyprázdněnost Bach zkrátka podtrhuje skvěle a zároveň je z něj totiž cítit i vášeň a hluboký cit, jež hlavní postava postrádá. S rozmyslem jsou vybrány i písničky od různých interpretů, které film výborně oživují. /// McQueen má film režisérsky pevně v rukách a ví, co chce./// Rozhodně to není film pro mládež, byť jsem tedy čekala ještě ostřejší scény po povyku v USA. Sex je zde zobrazen jako jakási robotická činnost, která má otupit smysly a poskytnout chvilkové útočiště sebedestruktivnímu jedinci, nikoliv diváka dráždit, případně v něm vyvolat stud. P. S. Clooney na Zlatých glóbech říkal pravdu :p. [Kino]

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ach, jak je ten Darth Maul charismatický a démonický. Ach, jak jsem chtěla vytáhnout svůj lightsaber a změřit síly s jeho dvoučepelovým mečem./// Ach, těch stupidních a infantilních legrácek./// 3D konverze je zdařilá a jen naivní člověk může očekávat třetí dimenzi na úrovni Avatara. Postavy (předměty, budovy) jsou plastické a vystupují z plátna, aniž by však trapně trčely ve stylu technologické tragedie v Souboji Titánů. Škoda však poměrně neostrého obrazu (taková horší dvd kvalita) a také ztmavení, které má u podvodních scén za následek nepřehlednost dění. Divácky nejvděčnější je z hlediska 3D samozřejmě závod kluzáků, tím však výčet končí. Geniální scénou nadále zůstává finální souboj Darth Maul vs. Qui-Gon Jinn. Jar Jar je po každém dalším zhlédnutí ještě otravnější. Český dabing z něj navíc dělá jakéhosi "čačara" a dabér Anakina je na ránu do brady./// Nejslabší epizoda... Skrytá hrozba jest, mhmh. Lepší je, když si ji pustíte doma na blu-rayi, protože na kino tento film nenabízí dostatečnou míru epičnosti. Na Pomstu Sithů se však do kina nesmírně těším. A Lucas mezitím vymyslí, jak by mohl za pár let sextalogii vylepšit a zabezpečit tak dalších deset generací jeho potomstva. [Kino, 3D s dabingem]

Travička zelená (2008)

Božský Franco v pyžamo, cross joint, zábavný Rogen. Škoda šíleného konce, který z filmu udělá bláznivou řežbu a nevtipnou kravinu neboli křečovitou změnu žánru na jakousi akční krimi. [Unrated version]

Ženy sobě (2011)

Hysterické. [Unrated version]