• Krátkometrážní

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Nadržená Bohdalová v sexy (?) župánku, vtip se separovanýma záchodkama, drak-hroch a kostlivec-hospodský film zachraňují od monstrózního kinematografického exkrementu. A to mám pohádky velmi ráda. Než to vidět znovu, tak to ať radši přijede teta Irma na rok města... [Kino]

Super 8 (2011)

Velmi zábavné, 66 % vůbec nechápu. [Originální znění, kino]

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Nejdřív mě Gosling předvědčil, že umí hrát (Drive), ale od tohoto filmu se stává součástí mých erotických snů - jinak se to říci nedá. Ten chlap je zkrátka natolik sexy, atraktivní a charimatický, že bych se na něj vydržela dívat několik hodin. K filmu více později. Anebo radši ne. Při dalším přemýšlení o filmu nebo po jeho druhém zhlédnutí bych šla s hodnocením níž, ale napoprvé mě to emočně vzalo a řada scén mi připadala vtipných (nákupy) a režisérsky dobře zvládnutých - co do rovnováhy mezi naprostým kýčem a citovým vydíráním (volání na zahradě). [Kino]

Barbar Conan (2011)

My ženy si sundáváme kalhotky a jdeme stát frontu na Conana, hoši, nezáviďte tak:).//// A teď vážně. Epicky povrchní, blockbustorově tupá, excesivně brutální, eroticky upjatá (!), střihově dynamická, avšak chaotická, kostýmově atraktivní, hudebně řízná a zábavná fantasy s šílenostmi (porod po barbarsku), vášnivým fetišem na čepele, scénou v lese s jedinečně napínavě-surovou atmosférou. Momoa se na barbara hodí perfektně (hlas, vzezření) a neříkám to kvůli jeho zadku a ani těm černým linkám pod očima, ty už jsou ostatně jeho trademarkem. [Kino, 3D v originále].

Muži v naději (2011)

Takže, dámy, rudé minišaty, sexy spoďáry, prsa ven, vystrčit zadek, našpulit rty, sem tam si olíznout prst a hurá do ulic. Nevěra je skvělá věc a oživuje vztah. Co ještě by nám chtěl Vejdělek chytrého říci? [Kino]

Captain America: První Avenger (2011)

Americké až to bolí, nadhled má film minimální a hlavně jsem se nudila, což považuju vzhledem k zápletce plné akčního potenciálu a žánru za pobuřující! [Kino, 2D v originále]

Drive (2011)

Warning: Trailer obsahuje dva velké spoilery. Střihači, styďte se.../// Absolutně grandiózní, avšak skromný film, jehož vizuální stránka a každičký element (snad i včetně barvy volantu) jsou excelentní. Snímek, u kterého mi tekly slzy, nikoliv dojetím, ale z intenzivního pocitu, že sleduji nový kinematografický skvost, který nemá obdoby a stane se v rámci žánru kultem. (Kdo mě zná, tak ví, že se nesnažím o hype). Kvůli takovému zážitku jsem si znovu uvědomila, jak moc miluji film. Film, který mě v poslední letech tak často zklamával. Edit. Podruhé je zážitek ještě silnější. Bomba. Opětovné zhlédnutí umožňuje mnohem více si vychutnat výbornou nekonvenční kameru (ty filtry!) a soustředit se na texty songů, které spoludotváří příběh a umocňují atmosféru filmu. Tracklist soundtracku je znamenitý. Na jazyk dere pouze a jenom slovo "genialita". Výtku mám však k postavě Mulliganové, které jsem matku zkoušenou život zkrátka nevěřila. Gosling svými pitomoučkými úsměvy a de facto neherctvím vytvořil nesmírně zajímavou postavu, u které se sice může zdát, že jedná nelogicky, ale po delší úvaze mi Řidič připadá jako nesmírně plastická (ne každý ihned osouloží objekt svého sexuálního zájmu) a uvěřitelná persona (od motivace chování až po oblečení). Perfektní scénář, který se vyvarovává klišé a neustále si hraje s divákem a testuje jeho očekávání. 95 % [Kino]

Zrození Planety opic (2011)

Efektní opičí Prison Break s King Kongem ve vedlejší roli, ovšem s absencí husí kůže a děsivé atmosféry kultovní Planety opic. PS. Ten orangutan byl rozenej komik - už jen tím vzhledem. [Kino]

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Moje pocity se pohybují od nadšení (80 %) až po těžké zklamání a cynický škleb při některých scénách (40 %). Pozitivní dojmy vyprchaly ani ne do týdne. Více později. [Kino, 2D v originále]