• Krátkometrážní

Modrý Mauritius (2004) (TV film)

Když už nic, tak přinejmenším aspoň zajímavá rolička Pavla Dostála. Ano, toho exministra.

O moudré Sorfarině (1995) (TV film)

V téhle pohádce herci tak přehrávají, že vybuchuju pořád smíchy. Ale děj pohádky je vcelku neotřelý.. Pro mě nadprůměrná nedělní pohádka, která se nepodobá jiné jako vejce vejci..

Kmotr (1972)

Tenle film docením až tak za 10 let. Nemám co víc bych k této kult krimi dodala.

Pepek námořník (1960) (seriál)

A zas ten špenát...(Viz můj komentář k Což takle dát si špenát).

Což takhle dát si špenát (1977)

Vyloženě nesnášim špenát. Moje averze k němu se táhne už od školky, kde nám ho vychovatelky na obědě nutily a nikdy sme ho nesměli vrátit nesnězenej. Trpěla sem velice..Ale naštěstí se vždycky našel někdo, kdo ho snědl za mě, a tím mě ušetřil dalšího psychického týrání. (Obvlášť obtloustlé kuchařky se tvářily vražedněji než takový Arnie). Tenhle film sem viděla poprvé celý až před pát lety veojedinělém večerním kině na libereckém náměstí. Byl to zážitek a nejenom kvůli tomu prostředí. Povedené. Ale prostě moje dávná újma mi brání dát tu pátou. Nehledě na to, že se vědci sekli o desetinnou čárku v obsahu železa ve špenátu, takže vyváření téhle láhůdky bylo na houby!

Bohové musí být šílení (1980)

Když vám vadí, že to pořád dávaj, tak se na to jednoduše nedívejte! Problém vyřešen a vzhůru do Botswany.

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Tohle bylo moje první setkání s divadelní hrou a musím teda říct, že sem trošku byla zklamaná. Mnohé vsuvky a "okecávky" pro mě byly spíše rušivým elementem a navíc moc dlouhé - u ostatních her mi semináře tak nevadily. Ale tak nebo tak, pobavila sem se, účel to splnilo a přišla sem na chuť onomu absurdnímu humoru, o kterém sem si myslela, že snad ani není. A kdyby sjte mi něco chtěli, sem tam dole s Wassermannem, páč maliny mi už lezou krkem! :)

Maska (1994)

Nostalgický komentář: Tohle byl vůbec první film, co jsem viděla na videu. Strýc nám nechal svoje video a odletěl do USA. Videopřehrávač nechal u babičky - na to léto nikdy nezapomenu. Ještě že i malé vesnice mají svoji videopůjčovnu. Smála jsem se pořád. Edit: Maska konečně vyšla na DVD (2011). Záchvaty smíchu stále trvají. Ten film je nesmrtelný a Carrey génius. Triky jsou na svou dobu velmi zdařilé. Soundtrack skvělý a Diaz je kočka. V originále vynikne více vtípků. Ať žije rumba! S-s-s-s-smokin'!!!

Hotýlek (1975) (seriál)

A každej to vychvaluje a každej tomu vyčítý dabing a každej je nadšen. Já ani jedno z toho. Originál sem nikdy neviděla a myslim si, že když je humor opravdu kvalitní, ani dabing ho nesetře. To, že by zhoršil kvalitu seriálu ze skvělého na příšerný, se mi nezdá.. Jinak tenle britcom beru jako značně průměrný, sou díly kdy se zasměju třeba jen jednou, a to sem směju často a ráda. Příliš trapné? Nevtipné? Křečovité? Ani jedno z toho? Všechno? Nevím čím to prostě je..No nic, jdu otestovat další seriál. :)

Prsten kohouta Alektrya (2002) (TV film) odpad!

No ale takle zkažené nedělní odpoledne sem dlouho neměla.. Si ten prsten zastrč někam hluboko, kohoutku!