• Krátkometrážní

Deník Bridget Jonesové (2001)

Deníček si poctivě píšu od 4. třídy. Mám takovej malej modrej. TAK poctivé denní zápisky jako Bridget nevedu a jeho obsah starostlivě tajím. Kdyby mi ho někdo četl, asi bych ho vykoupala v Bridgetině modrý polívce. A zas TAK oplácaná Bridget nebyla - jak sem čekala podle různejch reakcí. Při její postavě bych neřešila osudové dilema, zda si vzít šeredné stahovačky nebo sexy spoďárky. Hodně jsem se u filmu usmívala, ale že bych se koulela smíchy, to zas ne. Můj celkový dojem vylepšil Bridgetin homosexuální kámarád James Callis (Baltar z BSG). Konec zápisu - to je pro dnešek vše, milý deníčku. Mertax

Transformers (2007)

Pokud se slečny na tenle film vydávaly s nadějí, že využíjí přítmí kina k nějakému tomu mazlení se s protějškem, tak byly asi zklamány. Tohle zaručeně přikurtuje kluka k sedačce. A co víc - mě taky! Shia koulel očima, jako kdyby mu robot stál opravdu u ksichtu, transformers se skládali 100x líp než Strážci vesmíru a soundtrack do nás hustil nejdřív mohutný orchestr, pak tvrdej rock. Na součástky mě sice film nerozložil, ale i tak držím zvednuté palce a křičím: Yeaaaaaaaaaaaah! A zajímalo by mě, za kolik by na eBay vydražili Bayův mozek. Začneme na 100 000$. Kdo přihodí? Jinak doporučuju song eBay od Yankovice. :) Celkově: A-

23 (2007)

23.6. sem šla do kina se svou 23letou kamarádkou, seděly sme v řadě E, místa 23 a 22. V kapse sem měla 23kč s 23minut po začátku filmu mi zaazvonil telefon. Ještě sem zapomněla, že v sále bylo 23 lidí! Ne, ne, ne....Znovu: Viděla sem verzi unrated v pohodlí domova. Žádný reakce sem před zhlídnutim nečetla, neslyšela, takže sem k tomu přistoupila klasickym stylem : Uvidíme. První hodina dost nadprůměrná, Carrey se ani jednou nazapitvořil, hezky to jelo. Čekám, co dál. Ničeho se nedočkám, poněvadž se mi médium sekne 15 minut před koncem. Druhý den problém vyřešim a těšim se na vyvrcholení. Leč marná snaha-stojí za houby. Ale přes to přese všechno Dvacet trojka stojí za podivání. Mhmh a to Sparrowovo sexy tetování....

Kill Bill 2 (2004)

Deadly viper assassiation squad. Démonický Pai Mei a dokonce i zmínka o komiksech (Spiderman, Superman). Ale už ne tolik cool tepláková souprava. :p

Big Lebowski (1998)

Fuckin´ funny film! [Projekt 100, digitalizovaná verze, květen 2013]

Prázdniny (2006)

Je to možná trochu zvrácený pustit si tenle film, když padají teplotní rekordy staré desítky let (červenec 07), ale třeba ten sníh aspoň trochu ochladí... Vždycky když přijedu někam na nový místo-hotel,penzion,chatka pobíhám tam stejně nadšeně jako Winslet. Jako první letim do koupelny a pak hledám postel, prostě nadšeně rekognoskuju terén. Z takový výměny bych byla věru nadšená. J, Black byl roztomilý, Diaz až moc usměvavá, Law sexy a Winslet pro změnu ubrečená. Hudba příjemná, konec očekávatelný. Už ale jen za ty znímky o soundtracích s Blackovými úžasnými hláškami a cameem Dustina Hoffmana 4*. A chci další prázdniny!!!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vemte do ruky comics... Stránky vonící novotou... Krásná ilustrace na první stránce, přitažlivé červené písmo, originální styl, drsný hlášky, oblíbená Sparta. Hoďte to na plátno, místy záskáte záběry jak vystřižené z předlohy. Jenže i dokonalost omrzí, zdlouhavé řeči následované divokou akcí jakbysmet. A přestaňte slintat nad těma vyfitnessovanýma tělěsnýma schránkama a zvedněte se do fitka sami, ale radši bez toho rudýho pláště:D Ok, odhalený Faramir mě nenechal chladnou.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Pokračuju v žánru anime, a to docela novinkou. Když jste synem úspěšného režiséra, dost se od vás čeká, ale já sem o spojitosti slavného taťky a syna nováčka nevěděla. Takže když sem zhlédna ze začátku trošku nudnější a v druhé polovině velice povedený film - ovšem tak trochu variaci na Cestu do fantazie: chlapeček, holčička - jen ve zvíře se promění Ona, ne On. Hudební podkres u těchto filmů považuju za důležitý, proto můžu vřele doporučit - operte zvuk, nebojte se. PS. Vjíždějící Archmage mi strašně připomínal Gandalfa jedoucího na pomoc vracejícím se gondorským vojákům z Osgiliathu. My true name is Lebannen.

Sezame, otevři se (1969) (pořad)

Já mám keksík a když ti seberu, budu mít dva keksíky! Mám hodně keksíku, hehee! Sranda seriál.

Braňme se! (2006) (pořad)

Neotvírat cizím lidem, nechodit ke starému sousedovi domů, nejezdit stopem a jestli půjdeš večer sama domů, Boženko, tak tě přepadnou, okradou a navrch ještě znásilní, aneb své děti neděste, ale varujte! Vcelku zajímavá sérka dokumentů, ale tohle známe od svých maminek každý..