Bourneův odkaz (2012)

Můj první dojem? Vzhledem k tomu, jak vysokou laťku nastavil Greengrass s Mattem....Očekával jsem to horší. Ovšem byl jsem poměrně mile překvapen. Tony Gilroy to docela zvládl. Povedlo se mu udržet hlavní a nejdůležitější součásti Bourneovek, na které jsme byli všichni zvyklí. Akce, bitky ani šílené honičky zde nechyběli. Dějové vyplnění tedy naprosto perfektní. Jediné a bohužel i to nejvíce podstatné, co mi zde na druhou stranu hodně chybělo byl Matt Damon, který k tomu prostě patří a režie pod dozorem Paula, který to s tou kamerou umí prostě nejlépe. Pakliže se ovšem v roce 2016 skutečně dočkáme dílu, kde se setkají Matt i Renner pod dozorem Paula, bude to úžasná bomba, na základě které bych se nebál zvýšit hodnocení i zde - Protože bych konečně pochopil smysl tohoto trošku zbytečného hůře vydařeného dílu. 69%

Wish (2007)

Velmi zajimavé sedmiminutové zamyšlení. Závěr mě hodně překvapil a zaskočil. Úžasná Imogen Poots :) 100%

Lucy (2014)

Trošku jsem film srovnával s Limitless, jelikož se jedná o podobné téma, tedy využití mozkové kapacity na maximum. Musím říct, že kvalitou se tyto dva filmy nedají srovnat. Limitless byl podáním podstatně o krok před. Na druhou stranu, Lucy se na tuto problematiku dívá z jiného úhlu, který byl více sci-fi, a více nereálný, což je asi jeden z hlavních důvodů, proč dávám průměrné hodnocení. Co se týče hereckých výkonů určitě byly dobré. Scarlett i Morgan zahráli dle mých očekávání. Průměrný film, který měl blízko k tomu, aby se stal nadprůměrný, bohužel, z mé strany se tak nekonalo. 60%

Sex Tape (2014)

Hodně slabá bezdějná komedie. Byly zde asi 4 pasáže, u kterých jsem se opravdu dobře zasmál, ale kromě těch pasáží byl film neskutečně nudný. Zcela nezdařený scénář, který je samozřejmě základem kvalitního filmu. 40%

Rande na dvě noci (2014)

Průměrná romantická komedie, která má sice dobrý nápad, ovšem mnoho scén mi připadalo zbytečně dlouhých, a celkem i nezáživných, což je obrovská škoda, protože herecké obsazení se mi líbilo, a kdyby byl vylepšený scénář a trošku i režie, určitě bych se přiklonil ke 4*. 60%

Země naděje (2012)

Výborné festivalové drama s nevídaně dobrým hereckým obsazením. Právě ony herecké výkony jsou důvodem proč nyní uděluji tak vysoké hodnocení. Matt Damon zvládl dokonale zahrát roli prodejce, který je pevně přesvědčen v kvalitě oboru, kde pracuje, ovšem finále filmu, které ledacos vysvětlilo nakonec změnilo jeho názor. Dále musím zmínit roli Lucase Blacka, jehož role byla sice víceméně nepodstatná, ale uvládl ji taktéž na výbornou. Dalším hlavním plusem tohoto filmu je naprosto dokonale vystižená taková ta klasická americká vesnická atmosféra, kdy přesně platí to pravidlo, že vesnice je vlastně jedna velká rodina, kde všichni drží pospolu. No zkrátka dokonalý snímek s výborným hereckým obsazením, s výborným dějem, který změnil směr a s výbornou country atmosférou. Za mě 90%

Batman začíná (2005)

K tomuto filmu není moc co dodat. Perfektní započatí trilogie o Batmanovi, které Christopher zvládl naprosto dokonale. Úžasné zpracování, perfektní režie, a vynikajicí herecké výkony doplněné propracovanými efekty. Více k tomu nemám co dodat. Skoro nejlepší díl série, překonal jej pouze Dark Knight díky výkonu Heathe Ledgera jinak jasných 100%

Správci osudu (2011)

Ukázka, že i Romantický Thriller se dá sloučit se Sci-fi, a to v hodně zajimavém podání Gerge Nolfiho. Hlavním tahákem filmu pro mě byl Matt, bez něho bych dal filmu pravděpodobně 4*, ovšem jeho perfektní výkon společně s Emily mě donutil dát tomu jednu hvězdičku navrch. Hodně zajimavý námět, který společně se skvělými hereckými výkony, výborným zpracováním a celkově příjemnou všežánrovou atmosférou vytvořil pohodový celovečerní snímek. 85% PS: Role Michaela Kellyho mi připadala trošku povědomá :-D ÁÁ - House of Cards, kde ztvárňuje úplně tu samou funkci, tedy asistent kongresmana. :-)

Na hraně zítřka (2014)

Časová smyčka. To je hlavním objektem dění. Začátek filmu mi trošku připoměl Zdrojový kód. Ovšem druhá část filmu se nesla již v trošku více sci-fi nádechu, a bohužel mi to v konečném výsledku připadalo jako přespříliš zamotané a při té poslední scéně jsem to už vzdal, a nyní po zhlédnutí snímku nevím vlastně nic. Nevím, jestli to teda přežili, nebo jestli umřeli, nebo jestli to bylo celé jen sen, nevím zkrátka nic. Je dobré, když je film ukončen s "otevřeným závěrem", ale tohle na mně bylo prostě moc otevřené. Tolik k důvodu, proč nedávám 5*, nyní k důvodu, proč dávám 4*. Zajimavý nápad výborně zpracován skvělou režií, efekty a samozřejmě perfektními herci - Tom Cruis a pro mě téměř neznámá Emily Blunt. Film měl speciální atmosféru a osobně jsem se u něj dobře bavil. 80%