Její milionář (1937)

Tenhle screwballový snímek se liší v jedné zásadní věci. A to v příběhu. Kromě standartní dávky humoru byl příběh neskutečně dobře promyšlený a nebál bych se použít slovo až spletitý. Ale zároveň to bylo tak akorát, a i přes poměrnou složitost příběhu se v tom divák udrží, pobaví a dokonce i v jistých momentech překvapí. Takže 5* především za skvělý příběh doprovázen vyváženou dávkou humoru a samozřejmě skvělými hereckými výkony. 90%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Krásno (2014)

Hodně příjemná vícechuťová podívaná. Je mi až k údivu, jak se Ondrovi povedlo zaobalit tolik vtípků do takového vážného nevtipného krimidramatického příběhu. Kromě toho se Ondrovi povedlo spoustu dalších věcí, jako je třeba herecký výkon, kde podle mě spolu s Martinem docela váleli :-) No a absolutním vítezstvím tohoto filmu je podle mě závěr, který jsem si zcela kompletně užíval a vychutnával. 80%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Proces Jany z Arcu (1962)

Určitě zajimavý a zvláštní film, který určitě dokáže zaujmout jistou skupinu diváků. Ovšem nic moc pro mě, protože se celý film odehrával v soudním líčení, které bylo ztvárněno podle autentických zápisů - takže trošku nuda. Za překvapivě dobré neherecké obsazení a závěr dávám 40%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Generál Nil (2009)

Hodně kvalitní film založen především na hodně kvalitním životopisném příběhu. Kromě příběhu zde byly excelentní také herecké výkony, tedy především herecký výkon Olgierda, který ztvárnil onu hlavní postavu Generála Fieldorfa. A samozřejmě, ke konečnému výsledku přispěla i atmosféra a nespravedlnost tehdejší doby. 80%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Bady (2013) (amatérský film) odpad!

A toto mělo být co? Asi mi ještě hodně dlouho potrvá vzpamatovat se z tohoto snímku, který byl podle mě zcela ve všem kompletně na hlavu. 15%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Momo (2012) (studentský film)

Průměrný krátkometrážní snímek, který má hodně dobrý závěr, za který také uděluji 3*. 50%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Hlas hrdiny (2013) (studentský film)

Myslím, že ještě více tak kvalitního obsahu by se do 13 minut určitě nevešlo. Zcela dokonalý psycho snímek, ve kterém jsme neslyšeli ani jednu konverzaci, ovšem tiché myšlenky rytíře to více než dostatečně nahradily. 100%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Čtyři dny ve skladu (2013) (studentský film)

Mně se tento krátkometrážní studentský filmek líbil. Hodně jednoduchý příběh, který měl ovšem hlavu i patu, a byl rozhodně zajímavý a především dosti nápaditý. Příjemní herci a dosti profesionální provedení. 80%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Jack Strong (2014)

Velmi povedený akční krimi napínavý film založený na skutečnosti. Hodně silný příběh polského plukovníka Kuklinského, jehož život se v průběhu filmu výrazně změní a zkomplikuje. Z počátku se film soustředí na uvedení diváka do obrazu, a na navnadění místní atmosféry. V druhé polovině začne opravdová akce, kdy sledujeme promyšlený vývoj života a jeho postupné komplikování. Všechen ten plynulý příběh byl obdařen dobrým hereckým obsazením, skvělou atmosférou, a dokonalým závěrem. 85%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Elisa K. (2010)

Strhující drama, které se může chlubit především svou formou natočení (2 části - 2 režie) a v konečném výsledku i zcela bezchybnou atmosférou, která byla na diváka ještě více přenesena díky v 1. části černobílou a stabilní formou kamery a v 2. části díky trošku roztřepané kameře (alias styl Greengrass), a přestože by se na první pohled nemusela tato volba zdát vhodná, opak je pravdou. Roztřepaná kamera se k dramatickému žánru dokonale hodí, protože charakterizuje chaos a hlavně lze natáčet delší jednozáběrné scény (viz ta poslední, která podle mě byla zcela patřičná - záběr na restauraci z venku, kde vedou konverzaci dva lidé, a my místo nich posloucháme asi 2 minuty jedoucí auta okolo.), které dramatu přidají ještě více na vážnosti a atmosféře. Příběh nemá cenu obkecávat. Zcela dokonale podán v té úplně nejlepší formě, a nic bych na něm neměnil (ani ten závěr). No a samozřejmě musím vyzdvihnout i casting na roli mladší a starší hlavní hrdinky, kde se jednalo skutečně o nevídaně věrohodnou podobnost. Zcela po všech stránkách dokonalé drama s vážným příběhem, skvělými herci, a výbornou formou natočení a upravení. 100%. Viděno v kině na 40. LFŠ.