Zůstaň se mnou (2014)

Čekal jsem více. Asi proto 3*. Chloë mám moc rád a tady se ukázalo, že k dobrému filmu vážně ona sama nestačí. Hrála výborně ovšem režie a některé dialogové části se mi moc nelíbily. Jamie Blackley mi tam taky bohužel moc neseděl, myslím, že při pozornějším castingu by se dalo vybrat lépe. Film mě zklamal, protože měl rozhodně na víc, ambice byly s tímto nápadem, dějem i zakončením hodně vysoké, bohužel režie a samotné provedení se moc nepovedlo a to je obrovská škoda. Co ale taky čekat od 50ti letého nezkušeného rejži, který to má skoro jako debut. 50% a to především za Chloë.

Chlapectví (2014)

Zajimavý nápad. 19 let života se Richardovi povedlo hodně pěkně vecpat do dvou a půl hodinek. Film není nijak moc akční ani dějově zapletený. Je to taková pohodová komedie, která občas vyústí v drama. Pěkné zpracování a pestrost na mě velmi zapůsobila a bylo skvělé, že herci opravdu stárli, takže to nebylo takové to klasické "o 20 let později" kde se přidělá pár vrásek a trošku našedí vlasy a hotovo - takže rozhodně originální myšlenka. No a co více k tomu dodat. Pohodový film u kterého jsem si příjemně odpočinul. Závěrečná scénka byla moc povedená a dokázala dokonale zakončit celou dějovou linku filmu. Nádherný film, který nepotřebuje extrémní spletitý děj, ale spočívá v tom, že zde každý divák alespoň z části najde sám sebe. :-) 90%

Interstellar (2014)

Od Května, co jsem si tohoto filmu všiml, jsem se na něj neustále a se vší poctivostí připravoval a těšil. Za zážitkem jsem zamířil až do Pražského IMAXu (400km) na 70mm projekci. Mé očekávání bylo naprosto jiné než skutečná realita. To co mi Nolan ukázal, bylo něco, co jsem opravdu ani v nejmenším neočekával. Nádherný film už jen tou formou a stylem, který si Chris vybral. 70mm filmový pás zkombinovaný s nádhernými „no green screen“ efekty vytvořili tu pravou kvalitní filmovou podívanou. Hudba Hanse Zimmera byla obzvláště výrazná a jako vždy, dodávala filmu nezbytnou část atmosféry, která byla mimochodem naprosto vydařená. O hereckých výkonech není potřeba vůbec diskutovat, Matthew, Anne, Jessica a kdokoliv další, kdo se objevil na scéně, tak podal jednoduše dokonalý a naprosto přirozený výkon. Hodně mě i příjemně překvapila Mackenzie Foy. Děj krásně gradoval a finální vyvrcholení bylo epické. Chris nám opět ukázal svou režijní práci z jiných úhlů a objevil tak nové emoční dovednosti. Dokonalé rodinné drama a zároveň krásné neumělé Science-Ficton…… tedy pardon …Science-Fact. :-) 98%. Viděno 4x v kině. IMAX 70mm a klasický digital

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Musím uznat, že z počátku se mi zdál Liam James nesmírně nesympatický a nepříjemný. Skoro jsem si až říkal, kde ho sakra vyhrabali. Ovšem průběhem filmu jsem to možná začal trošku chápat a začal jsem se vciťovat do role, kterou ztvárňoval a pochopil jsem, že to má vypadat přesně tak jak to vypadá. Hodně pozvolný děj, který nebyl nijak zvláště speciální ani ničím originální - ale nevadilo mi to, hodilo se to k tématu a vlastně i k samotnému názvu filmu to perfektně sedí. Jakmile se na scéně objevil Sam Rockwell, film nabral naprosto jiný spád. Z nudného něčeho se stala zábavná komedie naprosto pohodového stylu. Přibyla Ann Robb a vše bylo super... Dramatické scénky které přišly následně také nebyly špatné a vyplnily tu dobrou náladu něčím protikladným. No zkrátka film, který má člověka odreagovat a v mém případě se tomu tak podařilo. :-) 75%

Falešní poldové (2014)

Klasická americká, možná lehce podprůměrná občas-komedie. Film jako celek mě nebyl schopen bavit, a tak jsem jej musel zhlédnout na 3x a musím říct, že v závěru už jsem docela trpěl. Jinak docela pěkný námět, ale ambice to mělo rozhodně větší. 35%

Na život a na smrt (2013)

Jeden z nejlepších akčních, válečných dramat, které jsem za poslední dobu viděl. Naprosto dokonalé přestřelky doprovázené silným příběhem a perfektním, originálním způsobem efektů, které jsem doposud neznal. Válečné filmy mám odjakživa docela rád a tenhle novodobý snímek je zatraceně dobrý tak, že u mě překonal i mého favorita Mariňáka. Pravděpodobně by tento životopisný příběh nešel natočit a zpracovat lépe, než jak nám to předvedl Peter Berg. Mark Wahlberg mi ukázal, že umí hrát i vážné role, než jen "puberťáka" v Méďovi. Roli hlavního hrdiny zde ztvárnil naprosto skvěle a přesvědčivě. Výborná hudba - Steve Jablonsky, stále v něm mám větší a větší údiv. Perfect: 100%

Dannyho parťáci 3 (2007)

Příjemné zakončení celé série parťáků. 3. pokračování bylo rozhodně mnohem lepší než předchozí, ovšem na první díl to stejně nemělo. Skloubení všech hlavních postav z předchozích dílů a vytvoření finálního posledního akčního dílů se Soderberghovi hodně povedlo. Film byl takovou zlatou střední cestou mezi jedničkou a dvojkou - kompromis. Více k tomu nemám co dodat. Kvalita a zpracování je stále kvalitní jako u obou předchozích dílů a scénář patří spíše k těm lepším. Docela jsem uvažoval, jestli tomu nedám i 5*, bohužel jak jsem již zmínil, na jedničku to nemá, ale jinak hodně pěkné zakončení. 85%

Dannyho parťáci (2001)

Co si člověku vybaví, když se řekne "Klasická akční krimi vloupačka?". Mě osobně se vybaví tento snímek. Perfektně naplánovaná loupež jednoho z nejstřeženějších trezorů uprostřed Las Vegas. To co hodně dělá tento film tak dobrým je určitě naprosto dokonale sehrané herecké obsazení. Brad Pitt, George Clooney, Matt Damon a zbytek týmu hráli po celou dobu ve stejné harmonii a dokázali se perfektně dostat do role profesionálních lupičů, kteří vykrádají na profesionální bázi. Celé to ještě příjemně přichutila Julia Roberts, která ztvárnila "spokojenou" manželku miliardáře. Děj nebyl nijak složitý na pochopení, ovšem nebyl ani průhledně jednoduchý - byl zkrátka zcela na míru. Co víc si přát? :-) Výborná partička, výborné naplánování, výborná režie a to celé ještě zaobaleno do hodně příjemného soundtracku, který tomu dodal potřebnou atmosféru. 95%

Noční jízda (2013)

Film, který se odehrává v jednom malém prostředí s obsazením pouze jednoho herce. To co zde ukázal Tom Hardy za pomocí výborného scénáře a režie bylo něco až k neuvěření. 80ti minutový snímek by se mohl jevit jako nudný, ovšem musím říct, že z mé strany nebyla ve filmu ani jediná drobnost, která by mi vadila, či znudňovala aktuální situaci. Naprosto excelentní ukázka toho, že k natočení dobrého filmu stačí málo. Líbilo se mi, že jsme se objevili uprostřed něčeho, a nějakou dobu jsme museli tápat v ději, než jsme se zorientovali. Závěr toho také moc neprozradil, takže jsme v konečném výsledku viděli vlastně jen jakýsi podstatně důležitý úryvek z dramatického příběhu. 85%

Dannyho parťáci 2 (2004)

Příjemný večerní akční snímek, který měl bohužel narozdíl od jedničky nadmíru překombinovaný a poměrně těžko orientační děj. Závěrné rozuzlení nám sice vysvětlilo všechny nerozluštěné události, nicméně i tak si myslím, že zde mělo raději platit pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Kromě děje nemám co vyčíst. Režisérsky i herecky zpracováno to bylo kvalitně stejně dobře jako první díl, bohužel .. děj .... to hodně zkazil :-( 70%.