Gambit (2012)

Spálená, přímo seškvařená šance na gól. Kombo superblonďatá Cameron Diaz, debílek Firth a asexuální slizoun Rickman bylo úplně mimo mísu. Co to jako bylo?

Julie a Julia (2009)

A další oddechovka k vaření. Proč ne. A to, jak mluví Meryl Streep je fakt srandovní. :)

12 let v řetězech (2013)

Módní vlna kritiky otrokářství zde udeřila mdle a samolibě. Zlatej Tarantino, ten měl proti tomuhle ku*evsky šmrnc.

Volný pád (1993)

Zbožňuju scénu s hambáčem...

Temná strana čokolády (2010)

Pro ukázku toho, jaká je druhá strana mince potěšení, které si běžně dopřáváme, aniž bychom se ptali, odkud se vzalo a kdo za něj zaplatil svojí prací - ok. Dokument jako takový je ale chcíplý jako včerejší zprávy.

Oui, šéfe! (2012)

Taková ta filmová vycpávka nedělního odpoledne. Zůstaňme u Ratatouille.

Jasmíniny slzy (2013)

Zprvu klasické podání - projekce vlastních neuróz, ústřední postava se vykecává. Bod obratu nastává ve chvíli, kdy zjistíte, že mizí lehkost, happy end se nekoná a že téma je velmi velmi osobní. Možná proto, že jsem žena, možná pouhý soucit. Ale cítila jsem Jasmíninu úzkost z lapení ve vlastních iluzích a desiluzích i snahu udržet si poker face pravé dámy i když se vám svět hroutí s pompézním rachotem.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Je to show... a především byznys. Jen ho pěkně žerte, skotského vulgárního idiota.

Samsara (2011)

Filozoficko-spirituální snímek bez jediného slova. Díky tomu je film zcela odlišný pro každého, kdo se na něj dívá, protože interpretacím je zde dána zcela volná ruka. Třeba se vám bude líbit, třeba ne. Občas je ale fajn si připomenout odkud jsme a kam míříme.