• Krátkometrážní

Ben X (2007)

Emocionálna nálož zabalená v malom nevyráznom filme, pri ktorom som celý čas pociťoval (päťhviezdičkový)-neopakovateľný feeling. Už len samotné spracovanie a prevedenie toľko emocii s plátna na diváka sa tak často nevidí. A pri všetkej surovej forme, je to jedna z najkrajších filmových romancii-pointa.:)

Morituris (2011)

Hodne okrajová záležitosť. S povodného chabého rape (n revenge) braku sa to zmenilo na naozajstné hororové peklo. Obzvlášť po traileru som bol naladený na inú hororovú vlnu, takže ma to žánrovo neskutočne prekvapilo. Je fakt, že neexistujú žiadne en tituly, takže v úvodnej polhodine nerozumieť ani slovo. Potom to všetko začne. Znasilňovanie, tortura a iné zverstva...Atmosféra zhusne a nepoľaví. Všetko je zrobené neskutočne nízkorozpočtovo, takže hranice realnosti a civilnosti je neskutočne vysoká. Hlavne v poslednej tretine začne veľké psycho, kde sa s krvou nešetrí. Ale k úplnej spokojnosti tomu niečo chýba. Ako trash na jedno pozretie je to dobre, ale kto od toho očakáva vrchol žánru tak sa sklame. Tvorci sa potrapili s gore efektami (aj fakt s nizkým rozpočtom)-Ukrižovanie naozaj potešilo. Na jedno pozretie skvelé!

Bratislavafilm (2009)

Potenciál znasilnený tv lookom a odflaknutým amaterským spracovaním. Síce obraz dnešného radoby svet je pokrytecký, ale keď vypnete mozog, tak dostanete undergroundovú (dobrú) sračku, pri ktorej sa nebudete nudiť.

Kmotr II (1974)

Ťažko náchádzať slová, ktoré by dokázali opisať tento mohument. Francis Ford Coppola nasadil, tak obrovskú látku prvým dielom, že prekonať ho bolo nemožné. Takže nedá sa to zrovnávať s povodným dielom. Niektoré segmenty sú nadpozemsko geniálne, niektoré dobré...Každopádne sú to najväčise klenoty mafianského žánru a prekonať ich kvalitou je nemožné. Po dokončení som bol fyzický a emočne vyčerpaný a prial som si ešte viacej!

Saw 5 (2008)

Scenaristická impotencia. Emočne hluché, inovačnosť skoro žiadná a násilie stále samoučelné (brať ako kompliment). Každá časť (od trojky) už balancuje medzi hranicou primeru a gyčového podpremieru, ale prezmenu SAW V sa už príbehovo odsúdil už dávno. Toto už je len zbytočne narychlo napisaná príbehova línia, ktorá neskutočne smrdí za peniazmi. Pasce a gore skvelé, aspoň niečo, kvoli čomu sa to ešte oplatí pozerať. Takže ťažko napísať viacej pozitív, pretože nebýť zaverečného twistu idem ešte nizšie. Jednoznáčne-najslabšia čášt, kto to neuvidí o nič neprišiel..

The Poughkeepsie Tapes (2007)

V záverečnom rozhovore ma poliala taká sprcha zimomriavok, že niesom schopný opisať, ako ma tento (radoby) "paradokumentarny" hnus zasiahol.(4,5*)

Smrt přichází v bílém (2003)

Zo začiatku ničím-neprekvapujúca podprimená jazda s pár dobrými scenaristickými chvíľkami, ale po prvom zmordovaní sa všetko obráti, atmosféra začne tuhnuť a ľakačky s časti fungovať. Takže pre mňa je to fakt dobrý horor, ktorý svojím humorom (intro+) fakt trafuje do sekvencii a vykupuje to s mnoho iných podobných veci. Pointa nečakaná a filmovo ešte málo používaná, takže s hodnotením neváham, ale nabudúce na podobnú látku by som dal ambicioznejších filmárov.

Uvnitř mé hlavy (2013)

Psycho sonda do jedného chorého mozgu, ktorý na konci dostane taký krč, že dojem s toho klesá náramne dole. Ako depresívny thriller skvelé, horor nikoliv! Herecké zoskubenie berie dojem na horu s režíjného podpriemerného talentu!

Pot a krev (2013)

Bizárna hypervyhulenosť, ktorá svojou R-kovou otvorenosťou a tvrdosťou síce nezrobí dieru do sveta, ale je to (podlhej) dobe skvelé vyfuck, ktorý znásilni dosť veľa divákov. Po obyčajných traileroch som čakál Bayovský výplach a detinský humor, ale kdepák..Pain & Gain ako celok posobí lepšie ako na papieri. Satira na dnešnú Ameriku je až tak dokonalo zrežírované, že parkrát som neveríl, že za kamerou stojí Micheal Bay. Takisto čierný humor, je dakedy až tak čierný, že chápem, že dakomu to jednoducho nesadne, ale o tom tento film je..Kontroverzné, úprimné a primočiaré...Navýše začiatok je vizuálna žranica. Stopáž trochu skrátiť a dovoliť si ešte väčšie torture neváham s plným počtom!

Nestyda Louis C.K. (2007) (pořad)

Tak krutý humor, že vás celý čas bude pomali, ale intenzívne znasilňovať, až si uvedomíte, že vás to znasilnovanie bavilo a priali by ste si Louisa C.K. (v závere až neuveriteľný zmrd) počúvať do nekonečna..Žiadne servítky pred ústa! Toto je čiernočierný humor, ktorý nepozná hranic..