• Krátkometrážní

Stoker (2013)

Ártova psychadelická depka. Neskutočné pomalé tempo sníma ťažko vypäté citové a vnútorné peklo..Toto je štýl filmu, kde iba pár ľudi sa dokáže do toho filmu ponoriť a necháť sa pohĺcovať onanistický vypracovanou réžiou a geniálnym scenárom.. Prvá polovica väčšinu potenciálu znasilňuje, ale potom keď to "psycho" začne, prial som si aby to neskončilo. A pri závere nekonečné zimomriavky!

Hluboké hrdlo (1972)

Neskutočný paradox, ako jedno porno zmenilo názor a revolučnosť cenzúry v dobovej filmográfii. Za čias, keď sa porno povážovalo za umenie na hrane s rebelantsvom. Ťažko určiť, či nejakému inému filmu (nie len s touto tématikou) sa podarilo to čo práve Deep Throat. Z dnešného pohľadu je to naprosto "iný svet", naprosto iný vkus a naprosto iná divácka moralita. Keď divák dokáže na 61 minút vypnuť mozog a máť aspoň trochu nadhľadu, tak bude povážovať tento film za kultovú recesiu. Navýše príbeh je naprosto originálny a vynimočný (v jednom), ktorý sa prelína na hrane s nechutným humorom a artovou tvrdou pornografiou. Je z toho cítiť naprosto jedičnú z atmosféru (o muzike ani nehovorím)... Linda Lovelace má skvelý talent, ale je to naprostá amatérka.. taktiež všetci herci (ale čo chcieť za taký rozpočet). Scenár a gagy naprosto skvelé a pri záverečnom výstrele rakety sa aj ten najväčší zmrd bude cítiť dobre..

Stíny temnoty (2012)

Na dnešnú dobu, strašne zastaralá nudná sračka (neospravedlnim Wesleyho kriminál-a natočenie už v roku 2010!). GalloWWalkers sa bere až tak vážne, že v dramatických chvíľach paroduje sám seba. Tento film nemá šancu zrobiť ani tu najmenšiu dieru do sveta a verím, že si za pár mesiacov ani nespomeniem, čo je henten film zač .Intro navnadí na zaujimavý podpriemer, ale to ja asi všetko o čo sa tvorci snažili. Pri scéne, kde na Riley Smith strieľajú štyria muži s metra a nevedeli ho trafiť, musí brať film vážne i ten najväčší optimista.Sečteno podrženo: zlá kopirácia všetkého možného. Viacej nikdy!

Jak funguje katolícka cirkev (2007)

-Tvrdíte mi, že všechny katolické Biblie jsou vytištěný na papíru z hoven knežích čo šukají deti? - Pekne jste to srhnul, ano. Louis C.K. je naprostej zmrd, ktorého naprosto žeriem. Čiernočierný humor, ktorý roztrhá análne otvory!

2:37 (2006)

(Nevinná inšpirácia Gus Van Santového Elephanta sa tu zmenila na tvrdý kopirák). Ťažkonážna psychologická sonda do jedného atipického dňa, "ktorý sa už stal". Perfetkná hrá s divkámi a krásne podavané emócie. Pri začiatočnom (dokumentárnom) intre som skoro zomrel bláhom. Záver silný, ale čakal som trochu viacej, takže aj napriek tomu, niečo čo ma trochu emocionále (po dlhšej dobe) zasiahlo.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Príjemná samoučelná explatacia spojená s priemerným režíjným talentom a hluchými emočnými miestami. Atmosféra dosť šleazy a torture dosť tvrdé (na mainstream). Ináč s povodným dielom to má spoločne iba všeobecnú značku a Leatheraca. Remake kráča vo vlastných stopách a vo väčšine sekvenciách sa mu to darí. Takisto film zabíja dementné spravanie hercov, klýšoidný scenár a slabší koniec, ale v porovnaní s inými remakami je to zlaté dno.(70%, na hore kvoli jednej nemenovanej scéne).

V zajetí démonů (2013)

Toto sa stane, keď tvorca zrecykluje vlastnú filmografiu. Takže ťažko popisať ako má Conjuring iritoval. Polopatistická zbierka klýše a recyklácia všetkého možného "čo sme už veľa krát videli". Nenachádzam slov, ako ma Conjuring sklamal (a to vo väčšine filmových smeroch). Pri kontexte s minulým Wanovým INSIDIOUS je toto druholigový horor. Insidious nemusí mať demóna na plátne a divák už je strachom posratý. Tu sú ľakačky vždy! a cieľavedomá nefunguje ani jedna dobre. Námet neoriginálny. Trebalo by to viacej scenáristickej istoty. Wan mohol zostať pri Leigh Whannellovi, pretože ten v momentalnej hororovej branži nemá konkurenta. Ale musí sa nechať, že ako oldschool tribute to nie je zle. Úvodné intro a zaverečne vymítanie je žánrovo bezchýbne. Ešte ma mrzia pár nevyužitých veci a scén. Tohtoročne najväčšie filmové sklamanie a Wanov najslabší horor.(5.8.13-86% a 266. najlepší film. Really?!!) 30% ... EDIT: Po druhom zhliadnutí zvyšujem, ale stále priemer... 55%

Zabíjení (1956)

Celú stopáž primrazený ku stoličke hltajúc každú sekvenciu filmu. Monotóne filmové nebo. Prvá skusenosť s Noirom. To, že Kubrick je filmový Boh sa dá zistiť už jeho dalšími počímni, ale napísať nieco tak "neskutočné" a následne zrežírovať... na to nenáchadzam slová... Ale aj Killing má pár chýb na kráse. Hlavne záverečne pasáže (nie záver) už začína docela drieť a býť klýše, ale ináč bez namietok. Lepší než Tarantinovi Gauneri!

Chaos (2005)

Pravdupovediac čakál som väčšie zverstvo. Prvá polovica značný mínus do žánru, mnoho debilných kecov, klýše a dve ukríčané kravy, ale na prelome do druhej polovice nastane fakt masaker. Pri jedne scéne som fakt mal menší problem. Chaos aj keď sa drží škatulky "remaku" klasického exploitačného pekla snáži sa o viacej. Hlavne je to viacej sleazy a viacej brutálne. Film hlávne ťahá do dobrého priemeru skvelý záporak a skvelý koniec. Ale nie je to film pre všetkých!!

Rammbock (2010)

Zápacha to až obrovským amaterstvom, ale spracovanie a prevedenie je na fakt slušnej úrovni. Chcieť, či nechcieť je to jedna z nekonečných variacii na REC, ktorá stopážou nemá šancu uraziť...