Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Kniha byla výborná. A film na začátku vypadal přesně tak, jak jsem si vyobrazená místa představovala. To, že se to někdy v půlce změnilo, jsem nesla špatně - pozměněné scénky, vynechané pasáže - protože se to zvrtlo v absurdní, zmatečnou přehlídku, která se jen tak nevidí. Chtělo by se říct - nečíst knížku, tak se ztratím. Ale to je dobře; tak to přece mělo být.

Pošetilost mocných (1971)

Viděno poprvé... - jak je možný, že mě ten film doteď míjel?

Babí léto (2001)

Viděno v rozmezí 10 let... první shlédnutí mi přišlo spíš zábavné a úsměvné, to druhé už víc tragické a pravdivé.. První bylo za 4, druhé za 3 hvězdy. Kvůli ústřední trojici nechám hodnocení vyšší.

Babovřesky (2013)

Ano, místy to bylo trapné, s urputnou snahou o vtip. Jedna z ústředních linií o mužských intimních partií byla navýsost nevkusná... Nicméně mám zato, že takovéto hodnocení si film nezaslouží. To dostal stejně jen proto, že je od režiséra, kterého "obyčejný" národ miluje a "intelektuální" nenávidí. Kdyby pod ním byl podepsán někdo jiný, hodnocení by bylo rozhodně odlišné. Já s tím ale problém nemám.

Terapie láskou (2012)

Oskarový film? Vážně? - třetí hvězdička je za cca poslední půlhodinu. Ale že jsem se načekala. Konec po dlouhých dvou hodinách. Možná by hodnocení pomohlo, kdyby to alespoň nebyl happy end..

Hrabě Monte Cristo (2002)

Předlohu jsem nečetla. Neviděla jsem ani jakékoli jiné zpracování. Nemám tedy s čím porovnávat, ani podle čeho hledat nepřesností. A možná právě tahle "svoboda" je to, proč mě tento film tak nadchl. Perfektní.

Let (2012)

První část filmu nejlepší. Pak už to trochu skomírá. A konec klasický, kdy si darebák řekne, že už to stačilo. Podle mě zbytečná linka s Reilly a druhá půlka by možná měla být propracovanější. Lepší průměr..

Hvězdné tolary (2011) (TV film)

Mohlo to být horší - tak jako pro mě většina německých filmů/pohádek; ale na časné nedělní dopoledne se to dalo. Sympatická byla stopáž. Zato ty zlaté tolary na konci mi přišly v porovnáním se zbytkem přes čáru.