Radek273

Radek273

Radek Vančura

okres Hradec Králové

1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
  • 18.1.2021  23:14

  Zpočátku se zdálo, že děsivá dvojka má své hrůzostrašné pokračování, ovšem naštěstí se tušení nepotvrdilo a úroveň trojky má opět mírně vzestupnou tendenci. A nutno říct .. navzdory westernové době! Konečně totiž Lloydovi asi někdo řekl, že nemá hrát pomateného vědce, protože ta ztřeštěnost se vážně nedala vydržet. Tím se i průběh děje cca od druhé čtvrtiny uklidnil a najednou se na to dalo koukat. Závěr vše zabíjí, ale .. zkrátka série je hotova, zaplaťpánbů!

  • 15.1.2021  23:29

  Špatná pohádka to věru není. Mouchy má, ale jinak originální se sympatickými herci a krásným prostředím.

  • 15.1.2021  22:55

  Dojem, na který tu všichni hrají, sice snímek udělal, avšak celkově to není nic moc. S velkým přehledem zde působí Gene Hackman s Terence Hillem, ovšem jinak se často děj vleče a bez těchto dvou postav by snímek propadl docela. Opět se musí uznat, že historicky má snímek značnou cenu, nicméně poutavostí za zenitem.

  • 15.1.2021  16:29
  Tolkien (2019)
  *****

  Snímek, který má svoje kouzlo hned z několika důvodů. Již od počátku je vidět, že jde o poctivou tvorbu, nehnanou digitálem ani prostě jen odbytou, která by se zaměřovala jen a pouze na odvyprávění příběhu. Naopak, pečlivě vybrané britské scenérie či městské čtvrti včetně úžasných vnitřních prostor anglických budov a Oxfordu, dávají pocítit tu pravou severskou atmosféru. Zároveň nikterak přebyté kostýmy a vykrášlování, zkrátka jen "chudé, opravdové" kulisy. Samozřejmě někomu bude vadit v určitých pasážích jisté "blábolení" ať již umělým jazykem či vyfantazírovanými příběhy. Avšak i to se nese v duchu Tolkienovy tvorby a odráží jeho tolik obdivovanou (spisovatelskou) originalitu. Výraznou a téměř nade vše čnící hvězdou je pak Lily Collins, jež se postarala o neobyčejné ztvárnění (ostatně jak to již bývá jejím zvykem) prosté Edit, z které zkrátka nelze nabýt jiného dojmu, než že tou "elfskou princeznou" z Tolkienových příběhů je právě ona. A že se rodina od snímku distancovala? Ano, chtěli bychom se dozvědět pravý příběh, tedy bezpochyby škoda, ovšem .. na kvalitě mu to zas až tolik neubírá!

  • 15.1.2021  14:49

  Narážky nevhodné, v mnohých případech nucené .. prostě takový guláš, kde se s nadějí tvůrci snaží alespoň o nějaký vtip! Smutné!!! A nakonec perla, "nejkrásnější ženu" na světě dabuje chlap .. to opravdu mluví za vše!

  • 11.1.2021  00:49

  Zmatkuplné pokračování včetně chaosu, trapných dialogů a teatrálního "herectví". V hlavní rolích jsou: věčně někam běžící M.J.Fox (tedy pokud zrovna někam nemá spěchat, to se totiž potom vybavuje s kýmkoliv a prohlíží cokoliv) a "Fester" Christopher Lloyd, který nějak zapomněl, že nejde o pokračování Addamsovic rodiny, ani o dobrodružství fyzika frčícího na spídu. Zlatým hřebem jsou potom kulisy vytvářející prostředí budoucnosti, pro jejíchž realističnost by si opravdu divák musel leda něco dát. Prostě hotová blamáž s šokujícím postavením v žebříčku top filmů!

  • 10.1.2021  23:59

  Těžko posoudit, zda je tohle "vzkříšení" lepší či horší než trojka. Každopádně se jedná o vcelku důstojné pokračování, které sice u náročnějších diváků neobstojí, avšak své kvality má. Ani ten závěrečný mutant není tak špatný..

  • 10.1.2021  23:00
  Hugo z hor (TV seriál) (1987)
  ****

  Upravená kopie Maxipsa Fíka. Nicméně stále pěkná.

  • 10.1.2021  22:57

  Nepochopitelnost rozhodování některých postav, především pak Billy Kida, je neuvěřitelná. Zároveň i scény ve stylu oné závěrečné přestřelky dost pokulhávají co se reálnosti týče. Western může mít nějaké mouchy, ale takový absurdní průběh ho doslova pohřbívá!

  • 10.1.2021  22:31

  Digitál, ztřeštěnost, absurdní moderní technologie ve starověkém prostředí, a pak ještě ten digitál! Zkrátka pitomost na třetí!!!

  • 7.1.2021  22:50

  Inu, sice první z mnoha, perfektně nakreslený a kvalitní, nicméně v dnešní době už pouze klasika pro fajnšmekry!

  • 7.1.2021  22:33

  Animace zvířat a celé džungle je poctivá, ale už moc přehnaná a sem nikterak nezapadá. Ano, posunuje to příběh do reálného světa, ovšem otázkou je, zda mu to spíše neškodí. Dětskost pryč, krutá realita zde. A pak taky ta nekonečnost písniček..uff!

  • 7.1.2021  22:26

  Očividně hodnocení proti proudu, avšak tohle disneyho pokračování je jedno z těch mála, které dávají smysl. Když si vzpomenete například na Lvího krále 2 či jiné, tahání peněz je cítit na sto honů. Tady samozřejmě tvůrci taky sáhli po jistotě zisku, nicméně měli prostor pro logické pokračování ne zcela ukončeného příběhu z jedničky. Zároveň se tu nesetkáváme s příliš natahovaným dějem skrz písničky ani s 5+ rozhovory, které už v podstatě nedávají starším žádný smysl. Zkrátka, moc pěkné pokračování!

  • 7.1.2021  22:15

  Perfektní, rychle ubíhající disneyovka, která je pestrá, líbivá animačně i hudebně a zajímavá příběhem.

  • 4.1.2021  16:19

  Absolutní klasika s nikterak zvláštním obsahem, avšak s neodolatelnou Audrey Hepburnovou, které je doslova všude plno.

  • 3.1.2021  23:23

  Vypadalo to lépe, než jak to dopadlo. Moc pěkná animace s občasnými záchvěvy upřímné legrace. Ovšem jinak je to nucená taškařice s uměle navozovanými emocemi. Zároveň dabing (obzvláště v písních) je nesmírně mizerný, tichý. Možná by to s ním dopadlo lépe, možná i ne. Každopádně v této podobě je to jasný průměr.

  • 3.1.2021  23:06

  Pro některé možná vleklé tempo, ale nutno říct, že se jedná o vydařený snímek s moc pěknou, uvěřitelnou myšlenkou. Výborně tu hraje Charles Bronson, který v poklidu všemu přichází na kloub. Žádné zbytečnosti, žádná "umělohmotnost" postav, zkrátka moc dobrý western.

  • 3.1.2021  22:51

  Aktuální těsné, nezasloužené vítězství červené nad šedou je zde jen těžko k pochopení. Píší to tu téměř všichni, ale krom animace se dá těžko něco dalšího vyzdvihovat. A to je celkem bída.

  • 30.12.2020  19:02

  Zvláštní snímek s pěkným obsazením, ale občas s poněkud nepřirozenými scénami, které při lehkém zamyšlení vlastně nedávají smysl (respektive nejsou přirozené, pouze účelně "zneužité" pro vývoj děje). Jinak ale pohodový film. Zvláštní je obsazení Tobey Maguira, hrajícího pouhopouhé cca 3 minuty.

  • 29.12.2020  22:07

  Podobně jako jednička, ani tady se tvůrci neubránili přehnaně muzikálové podobě. Snad jen o množství efektů to bylo lepší, respektive poutavější. Jinak srovnatelné.

  • 29.12.2020  21:04

  Převedení Romea a Julie do moderní doby samo o sobě nemusí být špatné, ba právě naopak. Avšak tohle zpracování je úúúplně příšerné. A to obrovsky zamrzí obzvláště tehdy, když se tvůrcům podařilo vybrat opravdu perfektní hlavní duo DiCaprio-Danesová, mimochodem i hlavní tahák celého snímku. No, a nakonec se ukázalo, že bohužel i jediná věc, která zde byla "normální".a vyjímečná. Gangy, zbraň na každém kroku, zrychlené záběry, drogy,.. a do toho všeho nelogické (alespoň na tuto dobu) shakespearovské rýmovačky. Tak tohle fakt nefunguje!

  • 29.12.2020  20:18
  Otec rodiny (2000)
  ***

  Takovéto snímky ponoukající člověka k zamyšlení se nad svým dosavadním životem se asi nikdy neomrzí. Zároveň však je těžké vytvořit nějaký, který by se dal pouštět opakovaně. A ani tento není vyjímkou, ač vcelku líbivě zpracovaný. Bohužel se tu občas vtírá až přehnaná trapnost (spojená se zabržděným Cagem), jenž kazí dojem. Ve výsledku tedy pěkný snímek s krásnou Téou Leoni, zajímavou myšlenkou "obyčejného" života na předměstí, avšak .. celkově (bohužel) zapomenutelný.

  • 29.12.2020  13:59
  Meet the Feebles (1989)
  odpad!

  Něco by se prostě do loutkového (kresleného, animovaného) ztvárnění dávat nemělo. Jasně, naprat to do hraného, bude to trochu obtížnější tvorba než s anonymními a "nevinnými" kostýmy, loutkami. Už snímek Buchty a klobásy (2016) leccos zbořil či do jisté míry spíš pošpinil, ovšem tohle je zcela jiný, odpornější kalibr.

  • 28.12.2020  23:16
  Grinch (2018)
  **

  Bez protivných obličejů, ale zase bez Jima Carreyho. Každopádně stále nic neříkající!

  • 27.12.2020  13:23

  Dnes již pravděpodobně u všech překonané zpracování Dickensovy Vánoční koledy, které však sebou přináší velkou dávku nostalgických vzpomínek, obzvláště pak když si pouštíte verzi s původním dabingem. Dnes frčí spíše "klasika" Vánoční koledy z roku 2009, avšak i přesto se pro tento 25minutový záznam najde vždycky místo.

  • 27.12.2020  13:12
  Klaus (2019)
  *****

  Milý, vtipný a nápaditý příběh s vydařenou španělskou animací (v poslední době Španělsko přinejmenším hodně konkuruje americkým a francouzským animákům). Malinko to připomíná taktéž vydařený snímek "Santův učeň", přičemž v obou příbězích je "snadno a uvěřitelně" popisován právě ten, kdo (kromě Ježíška, samozřejmě!) také přináší dětem dárky. Poměrně překvapivé je však žebříčkové umístění (aktuálně 82.nejlepší film), nejspíš velmi ovlivněné vánoční tématikou. Uvidíme tedy, jak dlouho vydrží.

  • 26.12.2020  01:16

  Až nedůstojný vánoční snímek, který krom mizerné animace a plytkého příběhu nenabízí téměř nic, co by mělo přílišnou hodnotu. O to překvapivější je zdejší "červené" hodnocení, neboť úroveň se nachází věru hodně nízko.

  • 22.12.2020  00:36

  Snímek důležitý po historické stránce, především v druhé polovině obrovsky psychicky vypjatý a napínavý a bezpochyby moc pěkně, pravdivě zpracovaný, alee...jinak co se ohodnocení týče, bohužel vcelku nevděčný. Velká část je přípravná a když bychom pominuli i ne zcela poutavou část letu do Brug, dostaneme se na pouhý zlomek. A to je i na tak přínosný snímek o 2.světové válce poměrně málo.

  • 20.12.2020  23:19

  Už samotný snímek, který doslova prchá před očima, je velkým překvapením. Ovšem to největší si pro diváky připravil Zach Galifianakis, jehož výkon byl tak perfektní a přirozený, že byste snad ve stejné psychiatrické léčebně chtěli skončit s ním. No dobře, vlastně i kvůli půvabné Emmě Robertsové...

  • 20.12.2020  14:04
  Deadpool (2016)
  *

  Deadpool nás sice hned od začátku upozorňuje, že není žádný superhrdina, ale to vás ani v nejmenším nemůže připravit na to, co bude následovat. Že ze sebe sype hlášky? Pravda, to sype, ale jaké? Ježiš, kdy přesně klesla nuznost vtipů na tak nízkou úroveň, aby se měl divák bavit šoty o kulích, vagínách, číčách a dalších jim podobných?! Takovýhle sem-tam vtipný hláškový póvl si mohou tvůrci jakéhokoliv žánru (komiksového 100%ně) rovnou odpustit, neboť tím špiní většinu toho, čím se tyto snímky mohou vůbec pyšnit. Druhá věc je absurdnost nejrůznějších "odpíchnutých rittbergerů" a vrutů, které naprosto nesmyslně "hlavní" postava produkuje, včetně například střílení na slepo přímo do hlavy. Marvel dokáže vcelku dobře posoudit hranici, ovšem tady se chce té hlouposti až smát! Sečteno, podtrženo .. úsměvná nesmyslnost plná zoufalých vulgárností majících pobavit se světlými chvilkami kvalitní akce.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16