Radek273

Radek273

Radek Vančura

okres Hradec Králové

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 18.10.2019  23:48
  Mr. Church (2016)
  ****

  Snímek, který po dlouhé době ukázal, že Eddie Murphy umí hrát, a to i role vážnější. Snímek jako takový zajímavý a kvalitní rozhodně je, avšak i když by se předem dalo očekávat, že nebude mít přímo veselý průběh, nese se zármutek, stres a zádumčivost naprosto celým filmem, kompletním dějstvím. A to je možná na škodu. Přeci jen, když se narodí dítě, když se jde na ples, když se jí báječná snídaně, oběd, večeře,.. to vše mělo působit radostně. Avšak právě ona vážná linka trvá a trvá a trvá. Divák je tak zavalen tíživou atmosférou a marně hledá možnost na chvíli si od ní odpočinout.

  • 18.10.2019  20:06

  Jeden z nejumělejších dílů s Nettlesem vůbec!

  • 18.10.2019  16:14

  Bezpochyby velmi emotivní příběh, plný zvratů, násilí, ale také lidského úsilí přežít i v těch nejtěžších podmínkách. Člověka nikdy nepřestane udivovat, jak téma 2.světové války ožívá v stále nových a nových variacích, které znovu přinášejí něco, co ještě divák nikdy neviděl. Na druhou stranu je nutno dodat, že toto zpracování má sice co se týče kulis přesné parametry, avšak to napětí, emoce,.. se nepodařilo tak úplně předat. Je to asi jen dojem, ale během filmu se strach, úzkost, radost, či další prožitky spjaté především s hlavním představitelem nedostávají v plné síle a víceméně jen seznamují diváka s tím, jak se postava(y) cítí. No a seznámení se vůbec s prožitím nemůže srovnávat.

  • 14.10.2019  21:35

  Opět další provokativní díl ... a pak se na někoho spolehnout, že?!

  • 14.10.2019  21:34

  A takhle to dopadá, když předá žena "přesné" a "všechny" instrukce... Ano, připadáte si jako blázen!

  • 5.10.2019  23:41
  Tažní ptáci (TV film) (1983)
  ****

  Naplň světlejší.. i když ne tak úplně. Nicméně Menšík doplněn o další skvělé Pány herce, a tím to bylo snad ještě lepší než snímek předchozí. Co dodat víc.

  • 5.10.2019  23:39
  Ikarův pád (TV film) (1977)
  ****

  Kouká se na to hodně těžce! Tohle člověk prostě nechce vidět, ale.. je to součástí lidského života, a nutno uznat, zahráno opravdu výborně.

  • 5.10.2019  15:46
  Poslední kouzlo (TV film) (2006)
  *

  Přehraná pohádka, prokládaná slovensko-rakousko-německo-španělsko-italským stylem. A to už z podstaty nedělá dobrotu!

  • 1.10.2019  21:57
  Bídníci (TV film) (2000)
  *****

  Škoda, že nelze hodnotit jednotlivé díly, nicméně herecká esa Depardieu, Malkovich a obzvláště Christian Clavier dávají sérii obrovský šmrnc. Bohužel, někteří hlavní představitelé se Dayanovi zase moc nepovedli (jeden za všechny - Lo Verso), ale to už se holt nedá nic dělat.

  • 1.10.2019  21:48

  Akademická témata se zdají být opravdu nevyčerpatelná, avšak dá se říct, že se nikdy neomrzí. Obzvláště pak když se děj odehrává na kostnatých, na nesmyslných pravidlech postavených a s náboženstvím spjatých školních prostorách, kde projevit vlastní názor bývá trestáno mírou popravčí čety. Zpočátku nutno sportovně uznat, že téma "básníků" nevypadá pro diváka moc lákavě (tedy pokud nejste zapálení poetové, ovšem). Hlavní poselství se však nachází o kousek jinde (ač s básníky souvisí). Patrné je na přístupu učitele, na jeho postoji ke studentstvu, na dobromyslnosti a cílevědomosti,.. Když takto zhodnotíme veškeré informace a hodnoty, lze říci, že vše, o čem snímek pojednává, je odvaha, originalita a vlastní rozum. Robin Williams zde propůjčuje svůj um a nezměrný talent k vytvoření dobráka, který neváhá jít proti konvenčním způsobům a učí děti používat vlastní rozum. Milým a velmi laskavým způsobem ukazuje, jak lze užívat života a nebýt tím prázdným strojem, který mrhá nejlepšími roky tupým biflováním neužitečných definic a rozmary strohých a nudných profesorů. Značně a zdárně mu v tom vypomáhají i někteří z jeho oddaných studentů, kteří si taktéž získají srdce nejednoho z diváků (obzvláště pak závěrečnou scénou!). No, a i když jsou hesla obvykle spíše svazující, v tomto případě tu máme jednu ze světlých vyjímek...tak tedy "Carpe diem, příteli!

  • 1.10.2019  21:01

  Překvapivě intenzivní snímek, kterým sice v obrovské míře prostupuje nahota, avšak zdá se, jakoby byla součástí něčeho velkého, chtělo by se říct i skvostného. V mnohých filmech se choulostivé scény mohou zdát jako nadbytečné, úmyslně mířené na lidskou sexualitu ve smyslu zaujmout diváka povoleným "pornem" a tím zvýšit sledovanost. Stanley Kubrick zde však dokázal tenhle dojem zcela vytěsnit a zobrazit lidské tělo jako naprosto přirozenou součást příběhu i života. Jak se již zároveň píše v mnoha komentářích, Kubrickova dokonalost práce s prostorem, světlem a především se zvukem, to je opravdu radost. Závěrem je pak nutno neopomenout i celou psychologii celého snímku, který si pohrává s tématem nevěry, cizoložství, polygamie,..a nechává diváka na vlastní kůži pocítit, jaké to je. Jak je možné, že na vlastní kůži..? To věru nevím! Ale já byl po celý čas chtě-nechtě citově svázán s Tomem Cruisem a vyjma zhroucení jsem zažil opravdu vše!

  • 1.10.2019  20:37

  Spisovatele Sparkse opravdu neznám, nicméně po nahlédnutí do medailonku nutno říct, že tohle je jeden z jeho povedenějších kousků. Jasně, opět celkem čitelný děj s lehce odhadnutelným koncem, nicméně přeci jen trochu víc v něm bylo. Příběh se rozbíhá velmi pomalu a upřímně, dlouho to vypadá na totální béčko. Pak se to ovšem zlomí a jistá zápletka, i trochu hlubší myšlenka se vloudí a poslední třetina utíká svižným pěkným tempem. Možná tomu navíc dala tu správnou tvář i hlavní dvojice Josh Duhamel - Julianne Houghová, nevím. Nicméně i v oněch malinkých mezírkách, ve kterých se dalo dát filmu více herectví, se myslím prosadili moc dobře. Ať již Duhamel sympatickou zdráhavou náklonností, nebo Houghová krásou a mimickými gesty. Naopak Smuldersová, ač neměla tolik prostoru a její postava byla taková nijaká, mi do obsazení vůbec nepasovala. Sečteno podtrženo, naivita a mnoho hloupostí tu je, ale.. dají se ve výsledku i přehlédnout.

  • 19.9.2019  23:41

  Jak je tu již několikrát zmíněno, nějaký velký zázrak to opravdu není. Počáteční kameramanský chaos je vystřídán možná až příliš pozvolným rozplétáním příběhu, kdy se na scéně pravidelně střídají Farrell s Nortonem. Herecky to není špatné, nicméně ani jeden nemá příliš prostoru, ani jeden není (nebo naopak oba jsou) hlavní postava. To se promítá do ztvárnění, kdy neustále přeskakujeme z jednoho do druhého a plynulá návaznost tak poněkud pokulhává. Závěr mi pak příjde trošku nucený a rvačka, nepokoje, smrt mi do toho vůbec nepasují. Celkově to snímek rozhodně není špatný, ale bohužel ne tak strhující, jak by se mohlo na začátku zdát.

  • 16.9.2019  19:37

  Velmi rozporuplný snímek, kde jen stěží naleznete kladnou ideální postavu. Reese Witherspoonová působí od počátku obdivuhodně sebevědomě a dá se říct, že ji po nějaké době začnete fandit. Nicméně postupem děje se ukazuje, jak moc a protloukání "na vlastní pěst" křivý, či formuje křivolakým směrem, lidskou osobnost. A pak vyvstává otázka, zda dál (slepě) obdivovat osobu, která se vyšplhala pouze svými silami vzhůru, nebo odsoudit ji za její následné počínaní, kterým si tak kazí reputaci. Před tuto otázku se nutně musíte dostat a buď se budete kroutit, nebo tím pro vás snímek ztratí těžce vydobyté sympatie. Co se týče dalších aspektů: kamera, kostýmy, prostory, identičnost prostředí, atmosféra,.. nelze jinak než chválit a chválit. Snad jen ta Indie je poněkud zvláštní, nicméně určitě ne nereálná. Ve výsledku tedy slušně vyhlížející, smutně realistický snímek o útrapách lidské duše za dob napoleonských.

  • 13.9.2019  22:52

  Každý snímek je potřeba hodnotit v několika rovinách, nicméně ne každý je toho schopen. A jestliže snad ano, často v něm převáží dominantnost jedné z rovin. Tak například v tomto případě. Před tvůrci je bezesporu nutno smeknout pomyslnou pokrývku hlavy, neboť dokázali namíchat dokonalý koktejl emocí, krásy, dokonalosti, hnusu,..a to vše zabalit do naprosto přesvědčivých kulis. Obsazení taktéž sedí na jedničku od naprosto pomateného Whishawa po naprosto dokonalé objekty jeho "zájmu". Zdálo by se tedy, že je vše perfektní. Nu, a přesto s ohledem na celý příběh, který byl doslova odporný (jen v některých svých částech byl pak ještě odpornější!!!), nelze hodnotit podle veškerých předchozích indícií, neb právě ona nechutnost příběhu tak převáží celkový dojem. Mimoto i některé úsměvné scény, jako například čich přesný na několik km, smrt všech jež mu dříve pomohli, nebo kterým sloužil,.. Na to vše nelze říci než: Takovému hodnocení prostě nešlo zabránit.

  • 3.9.2019  22:11

  První díl famózní, druhý dost dobrý. Ten poslední je patrně nejhorší, nicméně pořád drží hodně dobrou kvalitu. Co se týče nesmyslností, pár opravdu zásadních tam je, ale nakonec se skoro všechny dají celkem skousnout. Asi nejvíc ale zamrzí, že rejža byl schopný obětovat ve svém příběhu vážně kohokoli. Samozřejmě to k hodnotným snímkům patří, ale nemůžete se nekousat zlostí, když vám váš houževnatý favorit nakonec doopravdy zkape!

  • 2.9.2019  14:39
  Klid noci (1982)
  *****

  Je to opravdu prazvláštní, avšak na takovou poklidnost a zároveň napětí, které tento snímek naplňovaly, jen zřídka narazíte. Zároveň úžasné výkony Roye Scheidera a (nemůžu si pomoct) obzvláště Meryl Streepové, na ty je radost pohledět. Možná to není nejděsivější thriller historie, ale právě onen přesah do klidnějších žánrů vytváří jeho tak vysokou hodnotu.

  • 1.9.2019  12:36

  Přijít s něčím novým je chválihodné, nicméně pokračování Supermana je prostě navíc. Efekty jsou fajn, někteří herci také, ale zázrak nezvládnou!

  • 1.9.2019  12:28

  Poctivá "vypalovačka", která nemůže mít velké nároky. Při nejmenším o ně příjdete už v prvních minutách ve scéně, kdy voják chytne katanu za ostří!!! Digitální vláda tu vyplouvá naplno a nutno říct, že někdy je to spíš úsměvné. Tak například vrtulníky - vlétají v poledne a jakmile se objeví Kong je západ slunce?! Docenit se ale musí nápady (chobotnice,pavouk,..) a jisté upuštění od původních scénářů (únos ženy, zavlečení do New Yorku, smrt Konga), což způsobilo celkově jisté osvěžení. Takže bez velkých očekávání, vydařený "akčňák".

  • 1.9.2019  12:03
  Bambi 2 (2006)
  *****

  Pro některé možná laciný, nutno ale říct, že o mnoho lepší než původní originál. Delší rozhovory, chytlavější průběh a ne nutně přiškrcené zakončení v podobě "lásky až navěky". Pravda, jednička byla naopak meditační a divák mohl především obdivovat kouzelné animace bez vyrušení. Nicméně pro dnešní dobu už animace není tak jedinečná a tím spíš nutno docenit nápad a dialogy pokračování.

  • 30.8.2019  23:32
  Kořist (1971)
  ****

  Nebylo to špatné, ale divák se musí připravit na extra dlouhé záběry naprosto všeho. Na druhou stranu Belmondo zavěšený na okýnku autobusu nebo padající ze srázu, to už se jentak nevidí. Zároveň Omar Sharif měl taky rozhodně co do sebe.

  • 23.8.2019  22:20

  Jack Nicholson a dabing Marlona Brando (Viktor Preiss) byly parádní. Na druhou stranu poněkud línější tempo a ne zrovna očekávaný konec trochu hatí těžce vydřený dobrý dojem.

  • 23.8.2019  00:14
  Auta 3 (2017)
  ***

  Myšlenka tam byla, jen to v konečném provedení vypadá, že je asi téma již zcela vyčerpáno. A když už i Blesk "vzdá" svůj vymodlený závod, tak se skutečně už nedá nic dělat. A to i přes chytrou závěrečnou pointu.

  • 20.8.2019  18:08

  Tak tohle bylo opravdu retro! Těžko říct, v které době se takovýto snímek vůbec mohl někomu líbit, nicméně podle zdejšího hodnocení se dokonce zdá, že je to snad jedna z nejlepších "pohádek" vůbec. Jako vážně ??! Hned z počátku to má atmosféru německých (rozuměj béčkových) výtvorů a ta trvá poctivě až do samotného konce. Sympatičtí herci se hledají opravdu těžce, možná snad Peter Falk (který pokračuje v dikci poručíka Columba), každopádně ale hlavní představitelé, to je jedna velká průměrnost. Symbolicky prvně jmenovaný, Cary Elwes, působí zároveň jako vůbec nejumělejší postava celého ansámblu!!! Ztřeštěnost a ironie některých dialogů, pohybů a celkově prostě veškerých výstupů, se zdá být natolik bizarní, že to snad ani více nejde. Rozumím menším narážkám, vtípkům,.. ale tohle ?! Hrozný! Jediná pochvala míří k poctivým kulisám, ale to je tak všechno. Plytký děj, bez šťávy a napětí, prošpikovaný trapnými rozhovory a zakončený průhledným (ano, pohádkovým) avšak naprosto prapodivným rozuzlením.

  • 19.8.2019  03:07

  Mix, který zafungoval bezvadně. A obzvláště pak suverénní Blake Livelyová byla naprosto perfektní.

  • 18.8.2019  01:32
  Beze stop (2018)
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale něco mi ve vyprávění chybí. Příroda skvělá, oba hlavní představitelé zrovna tak, nicméně příběh postrádal grády. Ano, divák čeká v napětí každou vteřinu, děj se povážně rozvíjí a domýšlet ho jde jen opravdu těžko. Přesto příchozí scény naplní jeho zvědavost a očekávání jen zpola, tak nějak s nimi nemůže být na 100% spokojen. Každopádně hodně zvláštní a osobitý snímek. Na druhou stranu minimálně o level výš je rozhodně "Tohle je náš svět" s Mortensenem!

  • 9.8.2019  23:35

  Předsudky díky ukradenému "poirotovskému" knírku, zbytečně bláznivém karikaturním chovaní postav (dobře zahraném, ale blbě vymyšleném od tvůrců) a mnohdy nadbytečným vulgárním slovům. Ty všechny hrály již od počátku výraznou překážku dobrému přijetí snímku. A přesto, výkony hlavních postav jsou v mnohých případech natolik komické, že přes do jisté míry stupidní průběh celého příběhu nelze nevidět značnou kvalitu. A ano, Paul Bettany tady prostě skvělý!

  • 9.8.2019  23:09
  Equilibrium (2002)
  ****

  Hodnocení zkresleno osudem Emily Watson. Jinak paráda. Samozřejmě to nelze brát úplně vážně, ale to ani tento snímek nezamýšlel. A co se týče zdejších komentářů.. dobrovolně si drogu vpichovali pouze již "bezcitní" lidé, protože jim to logicky zdůvodnili. A Gattaca?? Ta tomuto snímku nesahá ani po kotníky!!

  • 9.8.2019  22:46

  Tohle nechápu! Žánr komiksového filmu tu byl již před lety, a i když možná ne tolik vtipem nabitý, v podstatě se jednalo o totéž. Rozhodně to není žádná novinka! Každopádně ale tohle je neuvěřitelný animačně-postavově-dějový mišmaš! A vrchol všeho? "Spider-Prase-man"!!! Co tohle(!) tedy dělá na vrcholu žebříčku animáků ??!

  • 4.8.2019  23:20

  Perfektní zpracování přírodní katastrofy, bez příkras a americké přecitlivělosti. Španělé to tentokrát zvládli opravdu na výbornou. Obsazení bylo také fajn, nicméně nutno říct, že o něm to v tomto snímku ani nebylo. Každopádně více než zdařilá premiéra Toma Hollanda (allias marvelovského Spider-Mana)!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9