Doktor Živago (1965)

Velmi dlouhé, avšak bez toho by se adaptace tak rozsáhlého románu prostě asi neobešla. Nicméně považovat tento snímek za romantický skvost, jeden ze 100 nej, to opravdu nejde. Možná snad v době vzniku! Dnes se afektované výkony, umělé grimasy jakoby nezkušených herců a spousta dalších chyb podepisuje na zážitku, z kterého divák očekávající "červeně" hodnocený film nemůže být unesen. V čem je však snímek neobyčejně cenný, to je svědectví neuvěřitelně složitého vývoje ruského systému a celého národa. Obzvláště pak zobrazená ideologická propaganda nutí k hlubšímu zamyšlení.

Milý Frankie (2004)

Citlivý, avšak v žádném případě nikterak nereálný příběh matky, která se pro svého syna denně obětuje a snaží se v něm zároveň udržet co nejlepší vzpomínky na jeho otce. Snímek to není špatný, ale místy se celkem vleče a místy zase naopak přeskakuje posloupnost událostí, které jsou pro takový vývoj děje, jaký je tu vyobrazen, nezbytné a logické. Na druhou stranu přístupnost (žádné přehrávání, prostě ryzí faktické ztvárnění) a vyvarování se "amerického" konce je bezesporu velkým kladem celého filmu. A nejlepší scéna? Jayd Johnsonová čeká, že ji Frankie vyzve k tanci!

Kouzelná romance (2007)

Jak kresleno-hraným snímkům absolutně nefandím, tady udělám jednu z mála vyjímek. Pochvalu zaslouží prvně nápad a jistý vkus, s kterým je romance natočena. Stejně tak líbivé a, ač někdy prosté, melodické a snadno zapamatovatelné písně. A hlavně (a to opravdu především) obsazení princezny Amy Adamsovou, která byla zcela právem nominována na Golden Globes, leč Edith Piaf byla tehdy opravdu těžkým oříškem. Každopádně bez Amy by to nebyla žádná sláva, tomu věřte.

47 róninů (2013)

Kvalitní fantasy s typickým, kvalitním výkonem Keanu Reevese. Jen ten konec byl hodně podivný, ale legenda je legenda!

Sobík Niko (2008)

Nejsme žádní koníci, jsme Santovi sobíci, hej hou!

Divočina (2006)

Rok po vzniku Madagaskaru přichází totéž v Divočině. Ale je to totéž? Prapodivná (škaredá) animace, kopie nápadu především z Madagaskaru a břitký humor. Napětí téměř na nule a neustálá afektovaná hudba doplněná o hitovky, které mají zachránit, co se už vlastně nedá. Důvod vzniku tohoto snímku je doslova záhadou!!!

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Plitké, nijaké, bez nápadu, bez energie. Prostě je, nic víc.

Sedmero krkavců (2015)

Vytratily se strach a nebezpečí, objevila se směšnost, která je pro pohádky dnešní doby tak typická, ale zároveň tak zoufalá. Nelze říct, že by se nepovedla, nicméně je to takové nijaké. Chybí Chrt, chybí napětí a obavy, co se může té němé dívce stát. A naopak přibyl koktavý princ ??! A ten konec..? Ten je opravdu teatrální !!! Pohádka neurazí, ale ani nenadchne!

Santův učeň (2010)

Ano, my máme Ježíška, ale když se nad to povznesem, tak se jedná o jedno z nejzdařilejších podání Santy vůbec.

Popelka (1969) (TV film)

Pomalá rozvleklá pohádka, která není tak špatná, ale na klasiky nemá ani zdaleka.