Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Když už jsem si tenhle kousek dal asi tak po stopadesáté znova, tak sem si řekl, proč to neokomentovat. Piráti tu se mnou byli od dětství a budou asi až do smrti. Je to naprosto dokonalé spojení akce a humoru, Johnny Deppovi vlastnímu. Také jeden z mááála filmů, u kterého si potrpím na český dabing (jsou 2, myslím ten druhý, ten od TV Nova!) Jack Sparrow v podání Sašy Rašilova hláškuje jako o život, ten druhý dabing prostě stojí za prd, kapišto?! Naprostá srdcovka. Btw, zkuste si sehnat tenhle dabing v dnešní době. Pokud to nemáte nahrané na VHSce ještě z dřívějších dob, jste v podstatě v háji. :(

Sherlock (2010) (seriál)

K této jednohubce mezi seriály jsem se dostal poměrně pozdě, konkrétně až v pauze mezi 3. a 4. sérií, ale na druhou stranu jsem si to mohl dát pěkně všechno najednou a nemusel jsem snášet úmorné přestávky mezi sériemi. Scénář je výborný po všech stránkách a hlavní postavy snad ani nemohly být lépe obsazeny!! Je to prostě a jednodušše skvost, na který se můžou s chutí podívat lidi v podstatě každého věku. Myslel jsem si, že Ritchieho filmové ztvárnění Sherlocka nebude v mých očích překonáno, ale tohle se mu minimálně vyrovná!

Dělám co mě baví (2017) (studentský film)

Myslím, že učitelé na základních, ale i středních školách mají dost potíží s tím, jak vlastně děti/studenty motivovat k té troše námahy, kterou musí vynaložit. Měli by do osnov přidat povinné shlédnutí tohoto filmu začátkem studia, protože to dokáže mladého člověka motivovat velmi efektivně. Skoro každý mladistvý je hráč nebo má něco společného se světem moderních technologií a nahlédnutí do soukromí jedné z největších českých osobností tohoto průmyslu zanechá stopu na každém dospívajícím. I na mě samozřejmě udělal tento snímek velký dojem. Sice se asi nemůžu označit za skalního fanouška Mikoláše Tučka, ale už ho také nějakou dobu sleduju a rozhodně ho považuju za mimořádného člověka s téměř nenapodobitelným smyslem pro humor. Kdyby byla stopáž filmu dvojnásobná, rozhodně bych se nezlobil. Jinak výborné!

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Podle obsazení a ohlasů mých známých jsem tenhle snímek chtěl rozhodně vidět, ale měl jsem trošku obavu, jestli mě necelé dvě hodiny koukání na unikající lepkavou kapalinu ze všech možných i nemožných míst budou bavit. No a..bavily..a hodně! Sice sem si nejdřív říkal, proč tam vlastně hraje Mark Wahlberg, že by tam mohli obsadit vlastně kohokoliv, ale v druhé půlce dostane i on nějakou tu šanci předvést to, za co ho v Hollywoodu platí. Kurt Russell je i ve svém věku pořád hodně cool a na onom Deepwater Horizonu jim všechno klape, jak má, teda dokud nepřijde John Malkovich a všechno jim to nepose*e. No, co víc říct, maximálně tak, že bych takovouhle havárii nikdy nechtěl zažít a že komu nevadí trocha špíny, ať si určitě najde čas to zkouknout.

Inferno (2016)

Po shlédnutí Rogue One, kde mě nijak neuchvátila, mě Felicity Jones velmi příjemně překvapila v Howardově další adaptaci známé prózy. Výkon Toma Hankse asi nijak komentovat nemusím, ten byl super, jako vždycky. Škoda, že Ben Foster nedostal tolik prostoru, kolik bych mu přál, ale i tak stihnul být docela fajn. Nevím, jestli to je čistě můj názor, ale hádanky se mi zdály poněkud jednodušší, než byla třeba v jedničce, ale je taky možné, že už si to přesně nepamatuju. To ale neubírá na kvalitě filmu, rozhodně doporučuju na večerní rodinnou pohodu do obýváku nebo si to klidně pusťte ve vlaku, jako já.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Ano, vidíte dobře. Viděl jsem to až začátkem roku 2017, měl bych se stydět. DiCaprio v jedné ze svých nejlepších rolí předvádí, že je to pan Herec a Tom Hanks mu velmi zdatně sekunduje. Velmi sympatická Amy Adams taky neurazí. Stopáž není nejkratší, ale že by potřebovalo někde stříhat, to asi ne. Velmi zajímavá je taky taková napůl retrospektivní kompozice děje, ale zase tím pádem bohužel víme, že Frank Abagnale bude dopaden. Nejvíc nadšený jsem byl asi ze scény, jak se prvně potkají Leo s Hanksem, ta je vyloženě dokonalá, nikdy bych nechtěl vysvětlovat naštvanýmu Tomu Hanksovi, že jsem mu vyfouk zločince před nosem, zatímco bych byl sám ten zločinec :-D. P.S. Fanoušci Věřte nevěřte jistě poznali..James Brolin!!!

MovieZone Live! (2010) (pořad)

Určitě něco, co bude bavit sledovat každého filmového fandu! Ať už s názory těchto tří(?) filmových znalců souhlasíte či ne, určitě se minimálně zasmějete, pokud vás tedy troška toho černějšího (místy i velice černého) humoru nerozhodí. Pokud chcete být up-to-date v rámci dění ve filmovém světě, rozhodně nezapomeňte každých 14(?) dní sledovat!

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Pro většinu lidí zřejmě velmi příjemné zkrácení čekání na další sérii. Pro mě jen taková jednohubka navíc, protože jsem seriál začal sledovat až zhruba půl roku před uvedením 4. série a tenhle kousek mě nějak úplně minul. Ale jak se říká, lepší pozdě než nikdy a tak jsem se k němu také propracoval, sice až po zkouknutí prvního dílu 4. série, ale to, si myslím, ničemu nevadilo. Snímek má velice nápaditý děj, jako asi každý díl seriálu Sherlock a prostředí 19. století se mi velmi líbilo. Za mě velmi povedené!

Dívka ve vlaku (2016)

Protože mám knížku ještě v živé paměti, velmi mě zajímalo, jak se tvůrci vypořádali s filmovým zpracováním. Myslím, že se film drží svojí předlohy jako klíště, liší se jen v maličkostech, za což jsem rád, protože mě zajímalo, jak dobrá je moje představivost, no a ukázalo se, že je celkem obstojná, protože přesně takhle jsem si to představoval. Ze začátku se to může leckomu zdát takové páté přes deváté, ale to je jen začátek, po chvíli si vše dáte dokonale dohromady. Už jsem měl samozřejmě výhodu, protože jsem věděl všechny souvislosti, ale ani to mi zážitek neznehodnotilo. Herecké obsazení je velice příjemné a samozřejmě Emily Blunt mi nikdy náladu nezkazí, tu její roli se jí prostě nedá nevěřit. Určitě zkoukněte!

Fight Club (2010) (pořad)

Dříve jsem podcasty nikdy nesledoval, ale v poslední době to hodně doháním. Kdyby nebylo kámoše (he knows), tak bych se k tomu nejspíš ani v dohledné době nedostal, ale to bych udělal velkou chybu. Člověk získá mnohem větší přehled a také se náramně pobaví! A když je k dispozici jak video, tak audio verze, je to vlastně úplně super doplněk na cesty, když už vás nebaví poslouchat pořád dokola těch 5 oblíbených písniček na vašem smartphonu. Moderátoři jsou fajn, teda ne úplně všichni, ale když to zprůměruju, tak jsou. Pro mě je samozřejmě tahounem všeho Lukáš Grygar, který tomu všemu dokáže dodat potřebnou jiskru a vtip a kdykoliv v sestavě chybí, stává se pro mě díl, nechci říct nudným, to vůbec ne, ale prostě takovým mdlejším. Jeho sofistikovaný humor mi neskutečně sedí, a kdyby byl podcast v sestavě Lukáš Grygar, Lukáš Grygar, Lukáš Grygar a Lukáš Grygar, asi bych nedělal nic jiného, než spal a koukal na Figh Club!