Mumie (2017)

Mumie se po nějaké tě pauze opět vrací na stříbrná plátna a návrat je to určitě povedený. Velmi výrazný podíl na tom má Tom Cruise, který je prostě (alespoň pro mě) taková herecká jistota. I když tady nevnášel tolik humoru, jak jsem od něj v jeho rolích zvyklý, stejně film utáhl velice jistě. Na slibovaný rozjezd Dark universa jsem se dost těšil, ale zřejmě bude realita (jak už to u spousty takovýchhle velkých plánů bývá) úplně jiná. No uvidíme.

Nejtemnější hodina (2017)

Když se všude šuškalo, že si Gary Oldman toho plešouna váážně zasloužil, tak jsem se chtěl osobně přesvědčit, zda to není přehnané. Nené, opravdu si to vydřel, protože jeho (make-upem přehlcený) cynický stařík, který sehrál v době druhé světové války klíčovou roli, co by britský premiér, byl tak autentický, že to akademie prostě opomenout nemohla. Jeho huhlání se sice z velké části nedalo rozumět, ale to na kvalitě ani náhodou neubírá, spíš naopak. Parádní doplnění Nolanova Dunkirku, skvělý kontrast k válečné vřavě na francouzských plážích.

Největší showman (2017)

Hugh Jackman je vážně sympaťák a navíc umí i zpívat, tak není divu, že se na jeho prosincového Největšího showmana chodí ještě v únoru. I já jsem velmi rád přispěl a tenhle velmi chytlavý soundtrack mě bude pronásledovat určitě ještě pěkných pár měsíců. Velmi mě překvapilo, že nejen Jackman, ale i ostatní obsazení umějí náramně zpívat, obzvlášť Rebecca Ferguson.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Na pokračování jedné z mých nejoblíbenějších značek jsem byl sakra zvědavý a doufal jsem, že nebudu zklamaný. No a nebyl jsem, bylo to Pokoukání s velkým P! Dvojice mně neznámých severských pánů naložila s tím balíkem, který dostala, dovolím si říct, mistrně. Všechny scény byly pastva jak pro uši (což ani jinak být nemohlo, když jako doprovod zní stále stejné melodie, které tu jsou s námi již od prvního dílu a které bych mohl poslouchat od rána do noci), ale taky pro oči. Sice je to sem tam trošičku tak říkajíc přitažené za vlasy, ale na to už jsme, si myslím, zvyklí. Kdybych měl přeci jenom něco malinko vytknout, tak je to role Javiera Bardema, jehož kapitán Salazar mi přišel mnohdy až moc směšný na úkor děsivosti. Ale jinak popkornovka, jak má být, skvělý zážitek!

Pobřežní hlídka (2017)

Všichni na to děsně nadávají a já upřímně nechápu proč. Vždyť to přece nikdy nemělo být bráno vážně ani se to k tomu blížit. Já jsem dostal velmi příjemnou jednohubku a rozhodně se podívám znovu, až to půjde někdy v televizi.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Kdybych byl o 10 let mladší, tak bych si film určitě užil mnohem víc, takhle mi většina scén, u kterých jsme se měli smát, úplně vtipná nepřišla. Český dabing byl otřesný, až běda, což zážitku taky moc na kvalitě nepřidalo, ale že bych se vůbec nebavil, to taky říct nemůžu. Ale prostě, kdo tohle vymyslel.."Chodíme spolu do poškoly" ...:D

Rychle a zběsile 8 (2017)

Už od pátého dílu si vždycky říkám, co tak ještě tvůrci můžou udělat proto, aby byl film ještě bláznivější. A zatím se jim to vždycky daří na jedničku, vždycky z kina odcházím s pusou dokořán doufaje, že se s Torettovou partou nevidím naposled. Akční sekvence byly jsou jako vždy..fantastické, dokonalé, perfektní..nevím, jestli jsem vybral slova, která to dostatečně vystihují, ale snad chápete. Změnu režiséru by mé lajcké oko skoro ani nepoznalo a ani (možná mnohé naštvu) ten Brian (kterého do toho 'nebudou zatahovat' - budiž mu země lehká) mi tam tolik nechyběl, když je tam tolik jiných skvělých protagonistů. Byl jsem na 4DX projekci, takže scény, kde se jen trošičku přiblížil plyn k podlaze, pro mě byly zážitek na docela dlouhou dobu - za tento film rozhodně doporučuju dát těch pár korun navíc, pokud máte možnost. Bitky byly také dechberoucí, ale scéna ve věznici byla ještě o level jinde. Jak se k sobě probíjí za skvěle se hodícího hudebního doprovodu The Rock z jedné strany a Jason Statham z druhé, aby si následně mohli dát sami po hubě..no řekněte, kdo by tohle nechtěl vidět. I nová akvizice s tváří Scotta Eastwooda mě bavila a film mě celkově nejednou překvapil. Jen je škoda, že je 2D a 4D, na trojku nějak zapomněli. Rád bych vysolil distributorům ještě nějakou tu kačku navíc, ale co se dá dělat. To je tak asi jediné, co bych vytknul, jinak jsem velmi rád, že jsem si pro letošní jubilejní desátou návštěvu kina vybral takovouhle pecku!

Skryté zlo (2017)

Při pátrání po Bčkovém hororu, který by alespoň z části zacelil prázdno, které zeje po Wanových mistrovských dílech, jsem narazil na Bye Bye Mana. Po například vyloženě nedobrém posledním Insidious to bylo příjemné překvapení. Asi na 2 sekundy jsem se bál a to je poslední dobou výhra!

Sněhulák (2017)

Spoustu věhlasných jmen, parádní trailery a nehostinné severské klima. To všechno ve mně vyvolalo nemalá očekávání od tohoto snímku inspirovaného slavným autorem, i když jsem od něj ještě nic nečetl. Ta ještě umocnil fakt, že jsem před nedávnou dobou viděl skvělý Wind River, který se také odehrává v podobných zeměpisných šířkách. Na pomyslný pětikvalt to tentokrát není, protože jsem prostě čekal trošičku víc, ale dostal sem poctivý thriller, u kterého jsem se rozhodně nenudil. Žádný /horor/ nečekejte, v tom si trailery hrají trošku na něco, co film úplně není, ale nehledě na to si film udržuje standartní tempo i atmosféru a hlavně Michaela Fassbendera, takže to rozhodně špatný výběr na premiérovou návštěvu nově otevřeného megaplexu na Chodově nebyl.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Já vím, já vím..ve svém předchozím komentáři na Lost city of Z jsem Toma Hollanda označil za otravného. Ale nakonec jsem pavoučímu muži neodolal a zmíněný Holland ve filmu opravdu září. Mohl bych ho označit všemi možnými antonymy slova 'otravný', jako například vtipný nebo super! Vůbec způsob, jakým je Homecoming pojatý, se mi velmi zamlouvá a rozhodně není horší než žádný z předchozích spidermanovských filmů. Jestli je vůbec nejlepší, tak to těžko říct, ale kdyby mi to někdo řekl, pěstí bych mu za ten názor nedal. Michael Keaton je charismatický jako vždycky, akorát mi přišlo, že by mohl být ke svým poskokům trochu tvrdší, i když jeden z nich by se mnou asi nesouhlasil. Ohledně hudby..no..neoznačil bych se za nějakého hejtra Michaela Giacchina, ale po Rogue One mi nesedl moc ani tady, ale ve spoustě filmů sou jeho skladby fajn, takže tak. Abych řekl pravdu, Downey se tam objevil na o hodně víc minut, než jsem očekával, takže za to taky palec nahoru (a určitě i rozpočet). Co se potitulkových scén týče, tak ta druhá mě naprosto dopálila! Jako s odstupem si říkám, že je vtipná, ale tam přímo v tom kině sem si řikal..wtf...Pokud mě nový Spider-man po Civil war až tolik nepřesvědčil, v Homecomingu se mu to povedlo na jedničku a tím pádem mi přibyl další (ne, že by jich bylo málo) důvod k tomu, abych se na další Avengers těšil jak malé děcko. P.S. Flash mi přišel vážně směšný a s jeho barvou kůže to (ne)má nic společného.