Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je obtížné natočit obdobu Přátel a bláhové myslet si, že se vám to povede. Himym je bezkonkureční v prvních dvou sériích, to jsem hltala díl za dílem a Barney se okamžitě stal mým hrdinou. A tady se právě nabízí další odkaz na Přátelé, jejich jedinečnost je v tom, že si udrželi stejnou kvalitu po celých 10 sérií. Bohužel Himym od třetí série trochu upadá k průměru a další série jsou pro mě spíše zklamání a děsí mě, že se stále natáčí další. Tvůrci se našli ve velké úspěšnosti ale bohužel na úkor děje i humoru. Škoda, ale díky bohu za ty dvě série, které jsou legend..wait for it...

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Crazy stupid love nenabídne víc než průměrná romantická komedie, nemá žádné extra eso v rukávu ani žádný jiný důvod proč by měl být lepší než ostatní. Přesto ho řadím mezi nejoblíbenější ve svém žánru a jeden z nejoblíbenějších vůbec. Těžko říct jeden důvod, proč zrovna Crazy stupid love, ale je to film, který si pustim kdykoliv a ráda a vždycky mi zvedne náladu. Možná za to trochu může Ryan Gosling nebo Emma Stone :)

Hněv Titánů (2012)

Výrazné zklamání se nedostavilo a to zřejmě, protože trend Hollywoodu teď zní předělat co jde a i když tržby nejsou tak vysoké, tak to dohnat dalším, většinou nežádoucím, dílem. Od pokračování Souboje titánů se mi dostalo přesně to, co jsem předpokládala. Příběh vytvořený z ničeho a hlavně v druhé půlce byly některé přesuny přímo tragické, průměrné herecké výkony a skvělá vizuální stránka. Scénáristé splácali dohromady všechna možná klišé, završili podle mě ne úplně vhodným koncem a Hněv titánů byl na světě.

Sněhurka a lovec (2012)

Nový trend Hollywoodu- sahat po ohraných pohádkách a "vylepšit" je nejnovějšími efekty, které dříve nebyly možné. Asi je potřeba se na tyhle pokusy koukat jako na něco nového a pouze inspirovaného příběhy známými po celém světě. V případě Sněhurky a lovce to docela funguje. Co dodat k ději. Některé inovace se mi líbily, něco už jsem ale věděla hned v kině, že by chtělo vylepšit ( proslov Sněhurky, boj Sněhurky s královnou). Grafickou stránku nelze jinak než pochválit. Co se týče hereckého obsazení, tak v případě lovce a královny se mi tvůrci trefili do vkusu a kupodivu Kristen Stewart mi po shlédnutí přišla také jako dobrá volba. Sněhurka a lovec je typický příklad popcornového snímku a v tomhle směru svojí roli zvládnul výborně. Přesto se neubráním pocitu, že dvě hodiny koukáte na film, který vlastně znáte a jenom čekáte s čím novým tvůrci přišli.

P.S. Miluji Tě (2007)

Hned po první minutě jsem věděla, že tohle je film, který jsem dlouhou dobu hledala. Odpočinkový, romantický, dojemný s krásným soundtrackem. Příběh a atmosféra mě naprosto uchvátily, konec nezklamal, prostě paráda. Teď si jen vyčítám, proč jsem shlédnutí tak dlouho odkládala...

Deset malých černoušků (1965)

Povedená, napínavá detektivka, které svou atmosféru lehce připomínala Hitchcocka. Osobně bych uvítala klidně delší stopáž a více bych si pohrála s detaily a charaktery jednotlivých postav. Přikláněla bych se i k vyššímu hodnocení, ale četla jsem knižní předlohu a ta je zkrátka o dost lepší.

Dokonalý smysl (2011)

Konečně katastrofický film, který nehraje na dokonalé efekty, ale je z obyčejného prostředí a vypráví příběh obyčejných lidí. Nemusela nastat doba ledová ani nemusela půlka planety zemřít a tvůrci přesto dokázali vytvořit katastrofu, která se nás dotýká stejně tak. Perfect sense je velice inspirativní film s především krásnou hudbou. Nejvíce jsem ocenila nejen originální příběh ale i povedené zpracování. A usoudila jsem, že film si plný počet zaslouží.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Čekala jsem něco více oddechového, ale to tenhle film rozhodně moc není. Ačkoliv námět zní jako romantická komedie pro teenagery, k romantice a komedii to má daleko. Během filmu se vztahy nečekaně i čekaně zaplétají a vyvrcholí koncem, který sice překvapivý byl, přesto bych volila jiný...Když se odprostím od svých očekávání, film je napínavý se sympatickým hereckým obsazením a pěknou hudbou.

Temné stíny (2012)

Tim Burton mě zklamal i nezklamal. Opět vsadil na jistotu, co se týče hereckého obsazení, vytvořil nové okouzlující městečko s burtonovskou atmosférou, a mile mě překvapil množstvím vážně trefných a povedených vtipů. Co mě zkamalo byl překombinovaný konec v podstatě pohádkového příběhu, který se sice snažil o větší hloubku, ale na mě to nějak nefungovalo. Když pominu ten konec, Dark shadows je příjemný film, ve kterém se najde od všeho trochu.

Leopardí žena (1938)

Doslova smršť slovních přestřelek a vyhrocených situací. Neuvěřitelná Katharine Hepburn, podle mě ve své nejlepší roli, kterou musí ocenit snad každý. Možná se jedná o starší snímek, ale dovoluju si tvrdit, že málokterá současná komedie mě dokázala rozesmát stejně jako právě Leopardí žena. 4.5*