Insomnie (2002)

Kdybych nebyla předpojatá tím, že Insomnii režíroval Nolan, tak je to povedená detektivka odehrávající se v neprofláklém prostředí, ale jinak spíš zklamání. Tento jeho film jsem viděla až jako poslední a nutno říct, že Nolan za těch deset let dokázal, že má ještě na MNOHEM víc, a Insomnie je spíš slušný začátek- pro mě snad nejlepšího režiséra- současnosti.

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

Sherlock Holmes a doktor Watson je perfektní dvojka, což je vidět i v této kratší verzi, nicméně ta konečná je více propracovanější a o poznání lepší.

Kachní polévka (1933)

Inteligetní groteska, u které jsem se velice pobavila. Bratři Marxové ve svých rolích vskutku perlí, ale přece jenom nějaké scény byly trochu delší, a to by se u 70ti minutového snímku nemělo stávat. 4.5*

Saw 2 (2005)

Originality a geniality prvního dílu žádný díl už asi nedosáhne, ale dvojku bych označila za solidní pokus. U nějakých scén se sice dalo vytušit, že se něco stane, finále mě ale překvapilo stejně jako u jedničky. Saw pro mě pořád zůstává napínavým, promyšleným, a lehce brutálním thrillerem.

Noc a mlha (1956)

Řekla bych, že Noc a mlha je výborný učební materiál, který ve 30ti minutách každému odhalí a přiblíží hrůzy koncentračního tábora. Stručný, systematický, autentický.

Sherlock (2010) (seriál)

Když si představím, že největší inovace pro mě byl Ritchieho filmový Sherlock, nevím, co bych pak řekla na tohle. Jsem ráda, že se tvůrci nebáli jít ještě dál a Sherlocka vybavit mobilem a notebookem. Vynikající dialogy, herecké obsazení, zápletky,atd.atd. Zkrátka seriál, před kterým smekám, a Benedict Cumberbatch byl výborná volba. Netrpělivě vyhlížím další sérii.

Stalo se jedné noci (1934)

Je hezké vidět, odkud novější romantické příběhy čerpaly insipraci. Dějová linka, která je zřetelná v mnoha filmech-dva protichůdné charaktery, které osud spojí, se začnou sbližovat, aby si nakonec uvědomily, že prvotní opovržení přerostlo v lásku. Stalo se jedné noci je odpočinkový film s dobrým hereckým obsazením a sem tam nějakým vtipem- a to mi ke spokojenosti stačil

Casablanca (1942)

Humphrey Bogart jako Rick Blaine je za poslední dobu postava, která mě doopravdy zaujala. Pro ostatní chladný a věčný samotář, který je ve skutečnosti sice cynický ale velice sentimentální. Milostný příběh patří k těm nejznámějším a hlavně konec podtrhl Rickovo pevný charakter, který pro mě jednoznačně táhl celý film.

Zpívání v dešti (1952)

Úžasně pozitivní, plné barev, rozmanitých kostýmů a především skvělých tanečních čísel. Film výborně vystihnul atmosféru zlaté éry Hollywoodu- s nadsázkou a humorem. Děj jednoduchý a čitelný, ale to se u podobných filmů vlastně tak trochu očekává.

Noční let (2005)

Podle mě se jedná o povedený film, který v 85-ti minutách předvedl originální děj, akci a napětí a co si budeme povídat, Cillian Murphy a Rachel McAdams patří k mým velice oblíbeným.