• Krátkometrážní

Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)

Opět výborné. Děj je sice trochu roztříštěný (hlavně v první půlce), ale protože znám předlohu téměř nazpaměť, nějak mi to nevadilo. Nejlepší výkony Tomáš Turek, Jan Vondráček a Miroslav Táborský.

Piráti na vlnách (2009)

Richard Curtis namíchal po Lásce Nebeské další parádní pohodovou oddychovku s nejdokonalejším soundtrackem plným mých nejmilejších hitů šedesátých let a dokonalým obsazením, kterému vévodí Philip Seymour Hoffman. Jeden z nejlepších filmů roku i mého života. 10/10

Pařba ve Vegas (2009)

Nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu. Není nijak zvlášť originální, ale na to se tu nehraje. Pařba ve Vegas je totiž absolutně zábavný, šílený, sprostý a neuvěřitelně vtipný masakr s dokonalou hereckou sestavou, kterou si musí každý zamilovat. A Heather Graham sice táhne na 40, ale furt je to nádherná ženská.

Ve jménu krále (2007)

Moje první setkání s Uwe Bollem vlastně nedopadlo tak špatně. V mých očích se jedná pouze o laciné a nudné fantasy...prostě zábavné asi jako hra Dungeon Siege ;-)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Lepší než X-Men: The Last Stand je Wolverine určitě. Přestože je příběhově spíš podprůměrný, nad trojku x-mena jej povyšuje zábava a svižnost. I přes imbecilní úvod z Loganova dětství je to tedy solidní prequel, který mě ničím neurazil, nicméně na první dva filmy ani zdaleka nemá, ať už jde o akci, příběh či atmosféru. Slabší tři hvězdy.

Rychlí a zběsilí (2009)

Tohle měla být dvojka. Samozřejmě nejsou Fast & Furious nějaký scénáristický skvost, nicméně to, co jsem od filmu čekal, se splnilo . Akce, rychlá auta, krásné ženy (Jordana Brewster. Ano, i v prvním díle se mě líbila daleko víc než Michelle Rodriguez.), oddychová zábava a konečně návrat herců z jedničky v čele s hláškujícím Vinem Dieselem jsou hybnou silou tohoto pokračování. Po chvilce uvažování musím uznat. Tohle JE nejlepší díl ze série a svých 8/10 si u mě zaslouží naprosto bez debat.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Vlastně neberu Back to Earth úplně jako regulérní pokračování, nýbrž jako poctu. Poctu nejlepšímu sitcomu všech dob.

Inkoustové srdce (2008)

Zklamání. Nečekal jsem fantasy kvalitou se přibližující výtečnému Stardustu, ale alespoň zábavnou oddychovku se zajímavým příběhem, jak se zdálo v traileru. Bohužel se mé přání nevyplnilo a já se po většinu filmu pekelně nudil. První půlhodinka ještě vypadá zajímavě, ale později se film zvrtne v jakési prachobyčejné béčko se špatnými triky a naprosto zbytečnými scénami - třeba role Helen Mirren, jakkoli ji mám rád, byla úplně přebytečná. Mimo začátku můžu pochválit už jen vždy charismatického Paula Bettanyho a mladou Elizu Bennett, která narozdíl od Brendana Frasera umí dobře předčítat :-) Mám už hlad po pořádném fantasy. 4/10

Poslední prázdniny (2006)

Nenáročná, sympatická a pohodová komedie se skvělou Queen Latifah a krásnými Karlovými Varami s jejich Alpami. Příběh je krapet předvidatelný a místy trochu zdlouhavý, nicméně za nudnějšíma scénama se naštěstí vždy objeví nějaká zábavná a vtipná. Není to vrchol žánru, ale svých 6/10 si v klidu zaslouží. A Gérard Depardieu je jen sladkou třešničkou na dortu.

Next (2007)

Tak tohle se moc nepovedlo. Na to, jaký je film slátanina se bere pekelně vážně, přitom nabízí jen provařená klišé. A tvrdit, že je Next adaptací povídky Philipa K. Dicka...to už je vrchol...Philip K. Dick takové blbosti nepsal :-)