hallelluja

hallelluja

lisa simpson...

Nizozemsko
... alias Líza Lujza Aleluja Alahakbar Avesatanas Hatatitlá Harekrišna Hosana Zombilůja Správcová... a holka se žloutenkou

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 17.11.2019  01:23

Piussi je podcenovana dokumentaristka. Paci sa mi jej nesudiaci pohlad. Videne pocas Iron Sky Film Festival v Holandsku.

• 24.5.2019  23:13

Peace is our profession. Stále aktuálne?? Rozmýšľam, či vôbec niekedy od doby vzniku aktuálnym nebolo...

• 7.12.2018  20:27

Jedným slovom - zmätočné. Rozvinutými vetami - chodťe s týmto do prdele, Mrs. Rowlingová a Mr. Yates. Otrasný strih, priveľa postáv, nekonzistentnosť ich reakcií. Eddie bol super a aj efekty, fakt to písala Rowlingová? Naginy a jej miesto v príbehu ide mimo mňa a prečo Dumbledor neučí transfiguráciu?! A mal byť predsa open gay. Tie malé Eddieho zvieratká boli strašne krásne. A prečo sa všetci stretli v tej knižnici? Myslím predtým, než šli na ten cintorín v Paríži. Neviem, ale prišlo aj na Titanic. A tá knižnica nebola v Londýne? Názov sľubuje aspoň dva Grindenwaldove zločiny, ale dostávame len iskričky a CGI draka z mávania prútikmi. Zločinom sú tie invazívne výpady do pôvodného sveta HP od samotnej autorky! A tým druhým, že za toto pýtajú peniaze. Nasrať.

• 7.12.2018  19:24

Morálna integrita úrovne Bureš aneb prisahať na zdravie svojich detí je tak ľahké.

• 3.12.2018  19:16

Viete, čo je na tom všetkom najúsmevnejšie, drahí bratia a sestry?? Že stále ste na tom lepšie ako my...

• 24.9.2018  22:16
    Co dokáže lež (TV film) (2016)

Ako platený Sorošov agent mám dať 5*.

• 2.9.2018  11:47

Prosím, nepýtajte sa ma, prečo som odišla zo Slovenska, tu máte odpoveď. Forma dokumentu mi je (tentokrát) u prdele, výpovedná hodnota 5/5. A teraz ma ospravedlňte, idem sa vygrciať. Následne pogooglim mačiatka a pandy, nech toto svinstvo dostanem z hlavy.

• 29.7.2018  13:39
    Mečiar (2017)

Malo by existovať niečo ako "ochrana mladistvých demokracií pred zneužitím".

• 15.6.2018  22:41

Ide o môj prvý dokument od autorky, pardoxne sa jej a jej podobným filmom vyhýbam, hoci politickú situáciu na Slovensku pozorne sledujem. Možno len nemám potrebu pozerať sa na niečo, o čom mám dosť vlastných informácii. Alebo ma len neláka pohľad na neúhľadnú kameru, nepríjemný strih a - nemajte mi to zlé - nie práve atraktívnych ľudí, ktorí nás sprevádzajú filmom. A tým teraz nemyslím politické hieny, na ktoré obzvlášť teraz po Kuciakovej vražde, nemôžem ani pomyslieť bez toho, aby som im nepriala peklo na zemi a hnitie zaživa, nie, nie... Myslím na zjavne nehercov čítajúcich úryvky z Gorily, či samotný nepríjemný hlas režisérky. Asi ten perfekcionista díp insajd mí nepochopí, prečo sa autorka nesnaží vypustiť do sveta dielo, ktoré formálne síce nie je dokonalé, ale aspoň najlepšie možné. Zvoliť na prerozprávanie popisných častí filmu niekoho so zrozumiteľmým hlasovým prejavom mi pripadá ako naprosté minimum. Ale k obsahu. Vysoko oceňujem odstup autorky a to, že do matriálu nevstupuje, iba ho zaznamenáva (aj tak to nie je sorry pre trasľavú kameru a tie veci popísané vyššie). Zábery zo zasadnutí organizačného výboru protestov sú naprosto unikátne (tu mi je jedno, aká je kamera). Viem si predstaviť čistý dokument iba a iba o nich. Chýbalo mi bližšie rozpracovanie ich motívov či dynamika vývoja konfliktu a následného roztrieštenia skupiny. Možno je odo mňa len naivné čakať hĺbku od niečoho, kde žiadna nebola, všakže. Väčšina organizátorov boli totiž naivní hlupáci/hlupane, svojím spôsobom nebezpeční. Nemali mentálnu, inteligenčnú a možno ani charakterovú kapacitu na zvládnutie organizácie masových protestov. Ak tam bolo aj rozumné krídlo, nedostalo priestor vrámci skupiny, ani priestor mediálny (nespomínam si na nich) a ani u Zuzany. Škoda. Celý čas sa tak nemôžem zbaviť dojmu, že z celého materiálu, sa dalo vyťažiť viac. Alebo nie?

• 6.1.2018  21:04

Old-school pleasure!!

• 22.10.2017  09:04

Amanda je nepochybne prudko pozitívna osoba, čo z nej ale robí veľmi slabú herečku. Vďaka dobráckeho ksichtu, nekontrolovanej mimike a celkovo spôsobom, akým sa pohybuje, je všetkým možným len nie trénovanou nájomnou vrahyňou, ktorej pracovným nástrojom má byť o.i. poker face. A nekritický fanúšik môjho typu narazil na svoj tolerančný limit - Mary musí preč...

• 16.3.2017  20:05
    Tajemství (2006)

Každý bullshit si nájde svojho kokota.

• 15.3.2017  20:18

Infantilné magical me je šťastné. Najkrajšia pocta noiru ever.

• 15.3.2017  20:10

Len si tak kukám na Maltézkeho sokola a pri tom malom okatom záporakovi si vravím: "Teba poznám chlape, teba som už videla u Hitchcocka a asi aj v Casablance..." Hneď gúglim obsadenie a ozaj, mala som pravdu. Taký malý šok mi však spôsobil fakt, že týpek Peter Lorre sa narodil v RUŽOMBERKU!!

• 30.3.2016  21:07

Malí ľudia, malé ciele. Videla som zadok Natalie Portman, umriem spokojná.

• 26.3.2016  15:15

Moc hezké od Pána Profesora, že zliezol z kresla a zahral si vo vlastnom životopisnom filme cameo. A rovno hlavnú rolu.

• 14.2.2016  08:47

Prekombinované? Preafektované? No a? Nebudem zrážať hviezdy "v mene objektivity" niečomu, čo nekriticky zbožňujem. Viac Sherlocka, viac, viac, viaaaaac!!

• 7.2.2016  13:24

Súboje... dlhých pohľadov. (Pozn. Môj pokus o komentár, ktorý neobsahuje slovné spojenie "geniálna Morriconeho hudba".)

• 18.11.2015  07:00
    Rammstein: Sonne (hudební videoklip) (2001)

Der beste Clip aller Zeiten.

• 10.11.2015  23:27

Krutohustý tajomný príbeh, top stár na režisérskej stoličke. Chýba len málo a Prekliaty ostrov sa mohol stať nesmrteľnou klasikou žánru - keby vznikol tak 50 rokov dozadu pod taktovkou, dajmetomu, Hitcha. Sorry Márty, nám divákom dvadsiatehoprvého stroročia už treba onakvejšie pointy.

• 5.10.2015  11:12
    V hlavě (2015)

Môj predpoklad o pôvodnom znení s holandskými titulkami sa definitívne rozplynul vo chvíli, keď si pred nás sadala skupinka prdiakov vedená poľskými aupairkami. Ach... Počas hodiny a pol čumákovania na animácie doprevádzané chrochtaním, grganím a funením (rozumej "holandčina") sa mi V hlave rozvinul úžasný príbeh, z ktorého by nejeden latentný detský psychológ zažil ďalší Pixar orgazmus. Priateľ hovorí, že aj ten animák bol dobrý.

• 11.8.2015  23:31

Ewan McGregor je Ken.

• 24.7.2015  22:01
    Až na krev (2007)

Diabol zostúpil na zem a stal sa človekom. Jeho meno je Daniel. Či už Day Lewis alebo Plainview. Neviem, ktorého viac nenávidím, sú jedno telo. Film, ktorý mi spôsobil niekoľko hodinovú depku...

• 19.7.2015  23:20
    Vlákna (TV film) (1984)

Dvadsať rokov po atómovom výbuchu bude moja angličtina na nerozoznanie od nejtif spíkrov.

• 18.7.2015  00:53
    Bitch Slap (2009)

Asi to má aj nejaký dej, neviem, nedávalo to veľmi zmysel. Je to hlavne rajc, dievčatá, nic víc. UPDATE po 2. ZHLIADNUTÍ: Oukej, ten "dej" nie je tak úplne bez zmyslu. A tie krásne kozy celý čas ostávajú v push-upkách!! Aká škoda... UPDATE po 3. ZHLIADNUTÍ: Ani len bradavka cez tričko, či mokrý šat... Rajc je definitívne v prdeli.

• 18.6.2015  00:35
    Ranhojič (2013)

Egypťan Sinuhe mixnutý Agorou pre nenáročných. Výprava aj pre náročných. Hviezdičky pre Bena, Stellana a Oliviera.

• 9.6.2015  01:08

Rozoznám výnimočnosť, keď ju vidím. Vizionárske veľdielo.

• 1.6.2015  21:07

Lovely face a kozy Amandy Seyfried.

• 26.5.2015  23:49
    Interstellar (2014)

Nolan je veľmi preceňovaný tvorca a Interstellar je (ako celok) veľmi hlúpy film.

• 26.4.2015  21:58
    Zmizelá (2014)

Ako veľmi dôverujetre svojmu partnerovi na stupnici od 0 po 10? Gratulujem všetkým, čosi zachovali rovnaké hodnotenie aj po prvej tretine filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9