A dost! (2012) (pořad)

Ze začátku poměrně dobrý informativní pořad, v dnešní době spíše zaměřený na hledání skandálů a přímo útočný vůči některým osobám, firmám, či produktům, které nějakým způsobem ať už oprávněně nebo naprosto neoprávněně upadly v nemilost. Prostě dnes již nesledovatelný.

Válka světů (2005)

Přiznám se, že knihu jsem nečetl a třeba je to v ní daleko lépe vysvětlené, ale upřímně mně tento film hodně zklamal. Dle hodnocení jsem čekal něco aspoň na úrovni Dne nezávislosti, který je oproti tomuto mistrovské dílo. Herecké výkony ucházející, efekty opravdu povedené, ale to je tak vše. Ať mi nikdo netvrdí, že stroje, které jsou zakopané tisíce ne-li více let kousek pod povrchem za celou dobu nikdo neobjevil. Zároveň civilizace, která je schopná mezihvězdného cestování s tak pokročilou technologií, nepřijde na to, že není dobrý nápad lézt na planetu, která ještě není předělaná dle jejich životních podmínek bez jakéhokoliv ochranného obleku, či nepít vodu z kaluží a jíst místní vybrané speciality. Nehledě na to, že když tam ty stroje schovávali ty bakterie a viry už zde byly. Chyby ve filmu snesu, často si jich ani nevšimnu, ale zde jde o opravdu velké logické chyby v základním příběhu, který se tváří seriózně. Součtem dějově opravdu velice prázdný a hloupý film, zbytek ucházející akorát na 2*.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Pěkný film o skvělém pilotovi a jeho zvládnutí přistání na vodě, které je nejvíce rizikové a většinou skončí smrtí mnoha cestujících, Tom Hanks ztvárnil kapitána opravdu dobře, ale k filmu samotnému mám jednu velkou výhradu a to, že každý pořádný film musí mít svého záporáka. Samozřemě zde tuto roli dostali vyšetřovatelé, ze kterých udělali scénaristi totální zakomplexované blbce, kteří chtějí kapitána za každou cenu potopit. Pardon, ale tito lidé jsou ti, kteří zodpovídají za naši bezpečnost a když se něco podělá oni musí zjistit co, proč a jak se stalo a co šlo udělat lépe. Bez nich by bylo daleko více leteckých nehod a všichni můžeme být rádi, že se v troskách, záznamech a někdy i ostatcích, tak vrtají než vynesou závěry na veřejnost. Proto jen 4 hvězdy.

Černý korzár (1976)

Nevím co na tom filmu, některým tak vadí. Knížku jsem přečetl asi třikrát a, i když samozřejmě kniha lepší než film, tak film se podle mně celkem povedl a minimálně na 3* to je.

Vetřelci dávnověku (2009) (seriál)

Celkem zajímavý pořad. Základní informace o zajímavých místech o kterých jsem často ani nevěděl. (Takový turistický průvodce). Pokud samozřejmě člověk nebere vážně tvrzení drtivé většiny z těch co tam mají svůj vstup, protože většina jejich teorií má v sobě víc děr něž ementál. Ale pro pobavení a zajímavosti z různých míst světa o kterých se obyčejně moc nemluví to je celkem obstojné. I když ty jejich teorie jsou pěkná snůška keců, jsou daleko snesitelnější než ty náboženské ze kterých vycházejí.

Dobývání vesmíru (2010) (pořad)

Výborný pořad o kosmonautice. Každý týden nový díl, politikou neovlivněný komentář (což se v dnešní době hledá velice těžko). Na to jak jsou díly krátké jsou věcné a je tam vše co člověk potřebuje vědět. Spolu s A DOST! je to jediný kvalitní pořad na streamu.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Skvělá výplň mezi prvním a druhým filmem. Noví draci, noví záporáci, nové dobrodružství, Škyťák si na své skupině dračích jezdců zkouší, jaké to je být velitelem a získává zkušenosti ve vedení. Třetí série mně zatím bavila nejvíc.

Jak vycvičit draka (2010)

Opravdu hodně dlouho jsem přemýšlel co napsat do recenze. S odstupem několika let se stále nezmůžu na nic víc než na: "Je to ten nejlepší animovaný film jaký jsem kdy viděl." Je zde vše co miluji. Draci, létání, vikingové, poutavý a strhující příběh, skvělé postavy, humor a v neposlední řadě vynikající a na emoce působící hudba.

Ledové království (2013)

Pohádky od Disney mně moc nebaví, ale tato je naprostý opak. Písně jsou pěkné, hlavní postavy sympatické, vedlejší postavy vtipné a v případě Olafa a Svena i roztomilé. Rozhodně mně to bavilo více než Na Vlásku. Samozřejmě, že je zde plno klišé a předvídatelný děj, vždyť je to pohádka, co jiného chtít.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Pro mně je toto ten nejlepší seriál co znám. Můžu na něj koukat pořád dokola a nikdy mně neomrzí. Všechny ty vtipné díly dokážou bezpečně zvednout náladu a naopak ty smutné, včetně závěrečného filmu rozbrečet.