Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Naprostá klasika kombinace Bud Spencer a Terrence Hill. Zbožňuju úvodní skladbu a celkově původní název filmu. Typické rvačky pro filmy těchto dvou skvělých herců, vtipné hlášky atd. Opravdu stojí za to, podívat se na tuto klasiku. O kvalitě hudby svědčí i její použití v pozdějších filmech, které nemají s tímto filmem v podstatě skoro nic společného jako třeba Django Unchained

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Louvru (2017) (TV film)

Náhodou jsem to o víkendu viděl v televizi. Je to taková oddychovka, která ani neurazí ani neuvízne v paměti. Děj je poměrně dost předvídatelný a tuctový, celé je to trochu v duchu Dannyho Parťáků.

Princezna Mononoke (1997)

Film jako takový jsem viděl poprvé, když mi bylo 10 let, což bylo asi 8 let po vydání. Svým charakterem mně docela upoutal, mamka mi ho pravděpodobně nahrála na kazetu hlavně kvůli tomu, že byl podobný Pokémonům. Už od začátku mně uchvátil zpracováním, dějem, dokonalou hudbou. Opravdu stojí za shlédnutí, děj je svižný, propracovaný a hudba vytváří naprosto skvělý podkres. Tento film doporučuju jako základ pro milovníky anime a i pro ty co se jako já dozvěděli až o deset let později že existuje něco jako anime.

Hyde Park Civilizace (2012) (pořad)

Rozhodně nejlepší televizní pořad. Seriózně vystupující moderátor Daniel Stach, který v drtivé většině případů ví o čem daný host mluví. Má rovněž poměrně dobře sestavené otázky, takže se posluchač dozví nové informace. Důkazem kvality jsou i někteří hosté jako třeba Lawrence Krauss, Jiří Grygar nebo Charles Duke. Opravdu je radost se na tento pořad dívat a v podstatě v televizi je to jedna z mála věcí na kterou je možné takto pohlížet.

Krvavý příliv (1995)

Poměrně kvalitní film, docela mně zde překvapil Viggo Mortensen, kterého jsem opravdu nepoznal, dokud jsem si nepřečetl obsazení. Psychologicky hodně zajímavé a hudba (Hans Zimmer) jako obvykle dokonalá. Všechny postavy jsou velice přesvědčivé a svéráznost kapitána, který má v rukou v podstatě neomezenou moc je hodně zajímavým prvkem, který utkvěje v paměti. Celkově prostě pěkný ponorkový film.

Hardcore Henry (2015)

No souhrnně, na mně až moc morbidní a dějově opravdu nic moc. Závěr opravdu hloupý a nechutný. Svou kvalitu to má právě v tom, že je to z pohledu první osoby, ale jinak je to takové divné. Prostě mně tento film zaujal jen tím, že je právě z pohledu první osoby, ale jinak velice snadno zapomenutelný.

1890 (2017) (seriál)

Možná nepatřím k náročnému publiku, ale tento seriál mně opravdu upoutal. Příběhově prostě klasická detektivka, tam se toho ani moc nového vymyslet nedá. Herci se mi zamlouvali, arogantní Marton byl vynikající. V každém díle se objevilo něco nového co vedlo do jiné uličky než původní stopa. Vzhledem k tomu, že tento seriál začal ve stejnou dobu jako Vzteklina, tak to můžu porovnat s ní. Narozdíl od Vztekliny jsem zde opravdu s určením vraha v průběhu seriálu tápal a i když to nakonec bylo částečně jak jsem předpokládal, rozdílné stopy mně prostě zviklaly. Nebyly zde žádné výrazné záběry, které by jasně nasvědčovaly kdo je vrah jako u Vztekliny. Dobové zpracování mi taky přislo velmi dobré a celkově koncept seriálu se mi líbil. Osobně si nemám na co stěžovat a i když poslední díl byl pouze formalita, tak jsem si užil i ten. Humorné scénky s oběma hloupými četníky tvořily skvělý protipól vůči serióznímu a inteligentnímu detektivovi. Souhrnně 3,5* a schválně na truc těm co tomu dali odpad bych dal klidně i 5...

JAG (1995) (seriál)

Nepopírám, že jde zcela očividně o náborový seriál pro US NAVY a další vojenské složky, jenže prostě v porovnání s takovými nesmysly jako je třeba "Bitevní loď" jde o opravdu kvalitní seriál. Pěkně kombinuje humor i vážnou stránku služby v armádě. Pokud jde o efekty myslím si, že na to kdy tento seriál vznikal jsou povedené a to zejména letecké souboje. Víc asi nemám co dodat, v dětství jsem u toho strávil dost času.

Titanic (1997)

Od dětství jsem byl Titanicem fasinován, dokumenty, plány lodi, knihy, vše mně velice zajímalo. Dokument: "Titanic anatomie katastrofy" jsem viděl nesčetněkrát a vždy když došlo na rozebírání lidské stránky tragédie, předčítání dopisů nebo rozbalování zavazadel, jsem měl knedlík v krku. U tohoto filmu jsem si od půlky přál aby se ta loď už konečně potopila. Nemůžu zapřít, že po grafické stránce, propracování lodi a vykreslením průběhu katastrofy, je tento film velice věrohodný a této stránky si opravdu cením. Ale ten naprosto otřesný romantický příběh, který je typickým zástupcem červené knihovny, mně opravdu odrazuje a nedá se na to dívat. Dokonce bych v některých chvílích zašel dál a řekl, že jde spíše o potupu celé tragédie. Od shlédnutí tohoto filmu jsem nesnášel DiCapria, ale jeho pozdější filmy dokázaly, že přece jenom je dobrý herec, když má kvalitní roli. Nemůžu si pomoct, ale opravdu mým nejoblíbenějším hrdinou v tomto filmu je ledovec. Mnohem lepší příběh týkající se této lodi měl film: "Vyzvednutí Titanicu"

Vzteklina (2018) (seriál)

K hodnocení jednotlivých dílů. První díl byl zajímavý, ale ke konci to vypadalo, že půjde o další, ne příliš povedenou kriminálku. Druhý a třetí díl byly naprosto perfektní, nemám co vytknout. Ve čtvrtém díle v podstatě odhalili vraha a ve zbytku už jen přidávali souvislosti. V posledním díle dodali poslední malinký střípek, ale celkově byl asi nejslabší. Seriál jako celek byl zajímavý a dle mého vydařený. I když mi od toho čtvrtého dílu přišel trošku natahovaný. Pomalý přechod od vztekliny k historickým souvislostem mi taky přišel povedený. Mezi ponurými částmi příběhu se objevovaly hodně vtipné scénky. Ale na druhou stranu ve velkém počtu situací se hlavní hrdinové chovali naprosto standartně jako v každém takovém filmu či seriálu. Každá hlavní postava vedla svoje vyšetřování, některé situace byly naprosto hloupé, policajti by bez hlavních hrdinů seriálu byli naprosto neschopní a ten závěr to bylo jedno obrovské klišé. Prostě zajímavý seriál se zajímavým námětem, kteý ale postupně zapadá mezi ty ostatní. Na druhou stranu herecké výkony mně opravdu zaujaly, zejména Jan Vlasák a Kryštof Hádek. Ve výsledku 3,5 hvězdičky, zaokrouhleno na 4.