Zdrojový kód (2011)

Zpočátku zajímavé, první půl hodinu mě to opravdu chytlo, jenže... Scénář opakující neustálý loading stejné situace začne po chvíli nudit a nejmíň čtvrtina scén působí jen jako přidaná, aby se film nějak vecpal do délky se kterou už projde do kin. Navíc příliš umělý happy end a scény zdůrazňující správné americké hrdinství už působí vysloveně vynuceně a přehnaně. Jako třicetiminutový díl seriálu Hranice nemožného by to bylo vynikající a nabité akcí, na pokrytí trojnásobného času však nápad bohužel nestačil.

Donnie Darko (2001)

Je to zvláštní, je to šílené, strašidelné, psychedelické... a hlavně naprosto super. Na film jsem narazil vcelku náhodou, ale až do konce jsem se od něj pak nedokázal odtrhnout. Sice si tohle budu muset pustit víckrát, protože film nenabízí žádnou jednoznačnou pointu ani tolikrát ohraný happy end (ba právě naopak, na konci bude film ještě větší záhadou než na začátku), ale rozhodně mě to zasáhlo. Nakonec, nenajdete moc filmů které by ve vás vyvolaly tolik otázek a především emocí. Pohne se mnou málokterý horor, ale tady... žasnul jsem, nechápal jsem, bál jsem se. Kelly u mě zkrátka zabodoval na 100%

Tohle je Sparta! (2008)

Na poprvé to působilo jako obdoba Scary movie, ale je to mnohem, mnohem horší. Jediný způsob jak si tenhle film užít je pořádně se zhulit, protože pak vám přijde vtipné uplně všechno a máte pocit že režisér odpálil ještě silnější model než vy.

Captain America: První Avenger (2011)

Jasně, je to natočené na základě komiksu, ale i tak bych čekal něco inteligentnějšího. Dozvíte se kterak byl Mr. America stvořen, ale to je tak vše co je na tomhle filmu zajímavé. Děj veškerý žádný, akční scény v době počítačových efektů slabé a někdy tak zmatené, že snad ani sami aktéři nevědí kdo na koho střílí a veškerý humor si náš ochránce svobody zřejmě až na pár chabých záblesků šetří do doby, než se v The Avengers sejde se zbytkem party. Jednoznačně film z kategorie jednou a dost.

Martin a Venuše (2012)

Jít na romantickou komedii natočenou ve stejné zemi kde vznikl Kameňák zavání zkaženým odpolednem, ale tohle se vyjímečně povedlo. Není to sice žádné geniální dílo, ale rozhodně příjemná oddechovka. Trochu romantiky se tu sice objeví, ale jen tak na okraj a nijak to nekazí komediální ladění filmu a příběh je sice skoro až nudně obyčejný a vlastně trochu o ničem, ale toho není důvod si všímat. Od začátku do konce je to vtipné, aniž by jediná scéna působila uměle (ba naopak, chvílemi se v tom člověk až vidí) a ačkoliv si po pár dnech stěží vzpomenete na víc než dvě tři hlášky a krásnou hlavní hrdinku, nenajdete důvod proč tenhle film nevidět.

Úkryt (2002)

Originál v rámci svého žánru, který rozhodně nezapadne prachem. Na relativně malém prostoru se daří rozehrát kvalitní a napínavé drama které si snadno i díky svkělým záběrům kamery udrží pozornost. Co film bohužel sráží je těch několik nepříliš reálných momentů a fakt, že v druhé půlce napětí značně ustupuje obyčejnému krváku.

Hitchcock (2012)

Film který je překvapením snad jen díky tomu, že od jména Hitchcock čekáte horor a toho se tu v žádném případě nedočkáte. Samotný příběh je jednoduchý, zápletka v podstatě žádná a nad obyčejný průměr je tento počin pozvednut především výkony herců - především Hopkins v hlavní roli je vynikající. I tak ale film dokáže svou přímočarou lidskostí vcelku zaujmout. Natáčení pověstného Psycha je zde jaksi ve vedlejší roli a film se vlastně točí jen kolem relativně drobné neshody v jednom manželství a Hitchcockových přeludů a mindráků, ale je to jednoduché, koukatelné a příjemné. Není to zrovna trhák, leč lehce nad průměr se film přece jen dostal.

Paralelní světy (2012)

Tak tohle je vysloveně promarněná šance. Graficky krásné, s originálním nápadem... S dobrým a propracovaným scénářem se z toho mohla stát hezká a přitom dospělá pohádka. Jenže tenhle film tak trochu neví co chce. Skvělý nápad se dvěma obrácenými světy zůstává nevyužitý a tam kde se mohl rozjet propracovaný příběh zůstává vše příliš povrchní a zjednodušené. A co zbylo, je zcela zabito přeslazeností, jaká se ani do červené knihovny nehodí. Stačilo se jen víc snažit a nebrat to tak vážně, ale takhle je to sotva 60%...

Auta (2006)

Animák jaký se až tak často nevidí. Děti se z něj poučí, ale příběh přitom není zas až tak odbytý aby se nemohli koukat i dospělí a hlavně, je to zábava od začátku do konce. Samozřejmě, humor je to trochu jednoduchý, ale spousta vtipů je skrytá v drobnostech a nudit se rozhodně nebudete. K tomu skvělá grafika a je z toho i přes pár chybek parádní oddechovka na víkend.

Bitevní loď (2012)

Mimozemšťani, pár mrtvých, spousta explozí a hlavní hrdina který z původního vzdoru vůči pravidlům poté co nezraněn proběhne deštěm kulek náhle prozře a začne se chovat jako skutečný klaďas. K tomu krásná blondýna která ho bezmezně miluje a v závěru zbývá už jen udělit medaile za statečnost všem zúčastněným. Přemožen únavou jsem byl moc líný vstát a film vypnout, ale jinak stěží najdete důvod proč se na tuhle sbírku hollywoodských klišé dívat.