• Krátkometrážní

Kupec benátský (2004)

Herecký koncert Al Pacina, ktorý tu zatieňuje aj výborného Jeremy Ironsa. Záverečný vyýstup na súde patrí k tým, na ktoré sa len tak nezabúda.

Láska přes internet (1998)

Poznáte ten pocit, keď si film zamilujete tak veľmi, až sa stane súčasťou vášho života, postavy najlepšími priateľmi a každé stretnutie neskutočným potešením? Presne to pre mňa znamená Láska cez internet.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Musim si Holy Grail pustit este minimalne trikrat aby som si vsetky vtipky poriadne uzila. Ale myslim, ze v mojom osobnom rebricku moze prekonat Briana......Brave Sir Robin ran away. Bravely ran away, away! :D

Medvědí bratři (2003)

Tato rozpravka obsahuje presnu davku vtipu, lasky, peknych pesniciek a ked k tomu pripocitame netradicny ale o to cennejsi zaver vznikne nadpriemerna zalezitost, ktora zaujme nielen tych najmensich. Nehanbim sa priznat, ze som si na zaver aj poplakala.

Prázdniny v Římě (1953)

Kúzelná romantická komédia, ktorá dala svetu Audrey Hepburn. :-)

Slečna Marplová - Cukání v palci (2006) (epizoda)

Ked si odmyslime, ze slecna Marplova a manzelia Beresfordovi nemaju spolu v jednom pribehu co robit( viete si napriklad predstavit, ze by tam vystupoval Poirot a Marplova? :D) , tak je to celkom dobre spracovanie vybornej kniznej predlohy.

Slečna Marplová - Není kouře bez ohýnku (2006) (epizoda)

Nerozumiem tomu. Narozdiel od takej Sittafordskej zahady, ktora bola imho uplne mimo, sa toto spracovanie az na par malickosti drzi kniznej predlohy skoro uplne. Potesilo ma to, kedze je to jedna z mojich oblubenych knih.

Equilibrium (2002)

Vyborne sci-fi. Najviac sa mi pacila cast prechodu "bezcitneho " Balea k "citiacemu". Zaverecna akcna scena bola bezchybna.