• Thriller

Zimní válka (1989)

Jokelinen, Paananen, Rautavuori, Keltoonennen, Ruotsala a další ....onenové ve filmu "Na finské frontě neklid". Zdařilá produkce i zpracování spíše připomíná samotné Rusáky, nebo hodně velkou inspiraci. Klady: nepřestávající zákopová bezhlavá bitva. Zápory: to padlo stromů.

Bitva o Inčchon (2016)

Operace X-ray byla už úplně zbytečná. Proč nějaké vylodění tisíců vojáků. Vše zvládnul Jang Hak-Soone s několika jihokorejskými napodobiteli agenta 007, podporou severokorejských nesoudruhů a jedné dospívající zdravotní sestry. Klady: to bylo hrdinů na každé straně, ale konečně něco jiného, jak stále se opakující 2. světová nebo vietnamský Rambo; letecké vyzvednutí pošty v podobě severokorejského vojáka; některé námořní záběry.

Sufražetka (2015)

Celkové zpracování absolutně nezáživná nuda v podání jedné pradleny. Akce Women's Social and Political Union před víc jak 100 lety, by teď kdokoli označil jedním slovem - terorismus. Doba se mění. Film vůbec nerozpracoval téma. Organizace suffragettek byla na svoji dobu velmi neobvyklá. Měla např. svojí vlastní vycvičenou ženskou jednotku, která chránila vedení unie. Zajímavé je, že třeba v takovém Švýcarsku, v některých kantonech, ženy bez volebního práva až do roku 1990. To není moc dávno.

Otcové a dcery (2015)

Silné, hezké a smutné, i když na slzy to není. Sice vše předvídatelné, ale herecky /Crowe, Seyfried i Rogers/ velmi dobře zvládnuté.

Godzilla (2014)

Vděčné téma - godžila. Ať stará, nová, vs. Kong nebo třeba agent 007, vždy zajímavá a poplatná pouze době vzniku a možným efektům.

Velká čínská zeď (2016)

Vydržel jsem, do kina nešel a udělal dobře. Pohádka o napraveném zloději černého prachu, zachránci miliardové Číny a jejich zdi před stádem přerostlých ještěrek, navíc asexuálně se chovajícímu k zajímavé čínské generálce, byla směšná, otravná, hloupá, nudná.

Volyň (2016)

Homo sapiens. Člověk moudrý? Nenechme se zmýlit. Člověk byl, je a stále bude ten nejhnusnější predátor na modré planetě. Žádné UFO s ničím horším ještě nedorazilo. Jakákoliv příležitost z něj okamžitě udělá neovladatelné monstrum nejenom při vypjatých situacích v průběhu nesmyslných válek. Opravdu z každého, mnoho studií a pokusů tuto skutečnost dokazuje. Poláci poslední dobou stále filmově perou do krutých témat své historie. Zatím se jim vše dost dobře podařilo. Ve filmu nám trochu vynechali nás Čechy, tedy Volyňské Čechy. Počet obětí z řad Volyňských Čechů /cca 400/ byl, oproti skoro 100.000 Poláků, pro tvůrce filmu asi zanedbatelný. V Polsku film přijat kladně, zisk cen na festivalu ve Gdyni. Na Ukrajině samozřejmě hned na index a na dno trezoru. Sice v době internetu kravina, ale Kyjevské ministerstvo kultury asi uvažuje stejně, jak před 30 lety. Další udivující věc je, že když byli tak hrdí na svoji rodnou Ukrajinu a chtěli jí pořádně, s požehnáním pravoslavné církve, vyčistit od cizáků, kteří s nimi po staletí žili, tak proč teď migrují po celé Evropě, nevyjímaje nenáviděné Polsko.

Brimstone (2016)

Největší škodou pro mě je, že nebylo minimálně dalších deset kapitol. Rád bych je viděl. Názory všech na film rozporuplné. Feminismus, sadismus, fanatismus a kdo ví jakej ...smus. O jakémkoliv náboženství raději už pomlčíme úplně. Těch zvěrstev ve jménu víry je milióny. Pravdou je, že žena doby slavného divokého západu, byla buď v bordelu, nebo stejně jako farmářský mužík, otročila na získané půdě, musela plodit jedno dítě za druhým, aby mohli pokračovat v otročině, když je tedy náhodou někdo nezabil. Klady: pořádně tvrdej příběh; všechny role odehrány na maximum; překvapivé, ale zajímavé rozdělení do kapitol; vhodně vybrané exteriéry nádherné přírody; kamera; velmi slušnej soundtrack; sice se podílela půlka Evropy, ale ok.

Vzmuž se (2015)

Obyčejná klasika opět se spoustou nelogičností a zbytečností, postrádající dobrý britský humor. Sice rande na slepo, ale předtím spolu stejně komunikovali, tak rozdíl by byl patrný. Nancy nesympatická až do happy konce. Úchylnej spolužák mimo mísu.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

A máme tu zase idealizovanou vesnici. Na náměstí spousta usměvavých občanů, otevřený obchod, hospoda, pošta, o víkendu zábava. Jestli mají i kino a divadlo nevíme, ale věřím, že ano. Kde jsou ty Tuchlovice. Asi to chtělo, po vzoru herců, do sebe něco nalejt. Jinak nuda. Proč zbytečné, nevtipné a nesrozumitelné zadrhávání v řeči pana vesnického instalatéra Cafourka, zajímajícího se jen, aby mamka navařila, vše z důchodu zatopila, zašel na vesnickou čutanou, do putiky a pohrál si pod peřinou u dvou speciál televizních bedýnek. Jako instalatér, dělající drobné opravy, by chcípnul hlady nejen na vesnici a on dokonce ještě mohl kupovat konzervy pro kočky a sázet. Zdá se mi, že je poslední dobou trochu přeKohákováno.