• Thriller

Případ Sloane (2016)

Až do závěru v absolutním napětí co nám ta zrzka vymyslela, aby dostála svého hodnocení "nemilosrdná mrcha". Up.: tak po dnešní repríze zvedám na 5*. Zrzka mě fakt přesvědčila.

Cesta bez návratu (2017)

Inspirováno skutečnou leteckou nehodou v červenci roku 2002, Německo, Bodamské jezero. Ve výšce 11 km došlo ke srážce nákladního letadla společnosti DHL a letounu TU-154. Zahynulo 71 osob, převážně dětí letících na výlet. Dva roky po nehodě jeden z pozůstalých, který přišel o ženu a dvě děti, ubodal leteckého dispečera.

Kráva (1993)

Tvrdá rachota v lomu, pak doma až do večera. K tomu suchej chleba maximálně se solí. Jedna kravka hotovej majlant, bylo mléko, máslo. Nebylo co závidět.

Pitbull: Nové pořádky (2016)

Čekalo se dlouho, ale zas mě ty kluci polský vytřeli zrak. Tvrdý, surový, násilný, hnusný, pravdivý. Ano pravdivý. Pár chyb přehlížím.

Kocour Bob (2016)

Pro spoustu lidí dojemný příběh zraněného zrzavého kocourka a Jamese, jehož nejlepší zábavou byl doposud dobroučký heroin, který mu samozřejmě všechno sebral. Teď přežívá v sociálním bytě, leje do sebe státem dotovaný metadon, flirtuje s blondýnou a celkem obstojně brnká na kytaru. Jakoby zázrakem při hudební produkci, tento nově vytvořený pár, získává nějakou tu papírovou bankovku a samozřejmě postupně i zájem sociálně smýšlivých kolemjdoucích. Když James na ulici sóloval, tak dostal občas nějaký drobák. Kolotoč se točí dál. Chvíli pomyslné štěstí, šup opět drogovej úlet, drápání se do pohody a pak další porušení pravidel. Pořád dokola. Tak pěkně pomalu se sebrat, stát se celebrita, kniha o mě vznikne, založíme neziskovku, nakoupíme Whiskas, parádní hapík. Ona určitě nějaký libra zbyde. Že by jsme zkusili kokeše. Pro kocourka za dvě. Výchovný účinek nic moc. Převážná většina fetek nemá na sledování filmů čas.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Seveřani mě baví. Nils byl celkem docela dost nasranej a pár černých partových vstupů rozhodně přidá. Klady: je i humor.

Nenasytná Tiffany (2015)

Za málo peněz hodně muziky. Sice nevím, kde se zrodil název filmu, ale budiž. Česká hororová scéna je vlastně jeden pořádnej horor. Změna. Tohle není první vlašťovička, ale celé hejno. Na naše poměry prostě horor posledních CZ let. Leoš Hoha i Jiří Panzner perfektní santusáčtí špindírové, oduševnělý porno businessmann Črvrtníček, k tomu navíc šlapky 84. kategorie. Klady: Pepovi se celkem dobře podařilo vyčistit město od různě postávajících kocourů a zařídil si pěknou živnost. Zápory: na těch větvích chtělo ještě zapracovat a na zástavárníkovi taky.

Psanci a andělé (2016)

Modrooká Eastwoodovic dcerka v roli Florence Tildon okamžitě využila první dobré příležitosti zbavit se pedofilního incesťáka taťky i se zbytkem rodinky a zahodit čistý prachy za odměnu za několik hlav taky odmítla. Na co se nám ten Mollner asi koukal v bedně, když psal scénář?

Zlato (2016)

Matthew McConaughey odtáhl tento nudný a i v celku nepoutavý malý podvůdek za velký prachy. Byla radost se koukat na jeho herecký výkon plešatě-dlouhovlasého konzumenta kořalky s tahem ke kopání v jakékoliv divočině. David Walsh si asi prachy moc neužil, FBI ho měla v merku a stejně rok po odhalení podvodu mu praskla cévka. Ale kdo ví. Geolog Michael de Guzmán měl taky spáchat sebevraždu, ale kdo ví. S desítkami milošů baků se dají dělat zázraky nejenom někde v indonésii.

Viking (2016)

Je to ruský se vším všudy. Doba, kdy se mezi sebou všichni mydlili o alespoň nějakou vládu nad lidem. A to buď ve jménu meče, nebo jakéhokoliv náboženství, které bylo možno nevzdělancům vnutit a obrátit ho na něj, ať silou nebo fanatismem. Klady: i menší prachy jsou znát; výprava a vizuál; jednu davovou bojovou scénu střídá hned druhá úplně z jiného soudku; krev a špína a hnus a barbaři a pohani a křesťani a římani a prostě vše. Zápory: barbarství a brutalitu chtělo ještě přitvrdit, v té době se s ničím moc nepárali.