• Thriller

Svatý pavouk (2022)

I druhé největší íránské město Mashat má svou E55. Sice holky trochu víc zakryté a místo peří milují místní drogovou produkci, ale podmínky podnikání určitě horší. Teď vážně. Perfektně zpracované krimidrama, podložené skutečným zločinem. Vše od začátku jasné a proto se můžete soustředit na odlišnost kultury a jejího vlivu na všechny zúčastněné. Velká škoda, že 100 ran padlo vedle. Závěr: určitě doporučuji.

Třináct životů (2022)

Ti prckové určitě dýchali intenzivněji, jak já. Nezbývá nic jiného, než vyjádřit obrovský obdiv těmhle šílencům, plazícím se stovky metrů v bahně, vodě a ostatních sračkách, kolem sebe tuny nestabilní skály. Zpracování filmu bylo na úrovni samotné záchranné operace. Závěr: doporučuji.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Nevadilo mě nic. Že je dlouhá stopáž, proč ne, když chceme podstatný kus života narvat do jednoho kusu. Že nám nikdo na začátku, a ani na konci necpe, že film nám přibližuje život ještě žijícího německého malíře /Gerhard Richter/. Že to chtělo pokračovat, když jsme vlastně na začátku jeho dospěláckého a tvůrčího života. Že se jeho díla prodávají za astronomické rekordní ceny, ještě za jeho života. Že jeden obraz "Strýček Rudi" je v České republice. A takových "že" může být. Závěr: určitě doporučuji.

Top Gun: Maverick (2022)

Zdá se, že letošní volné pokračování legendárního Top Gun, jedničku s přehledem převálcovalo. Jednoduchý příběh, žádné zbytečně přehnané efekty, trocha té romantiky, super zvuk, stopáž tak akorát a je to. Závěr: doporučuji.

1883 (2021) (seriál)

Po velmi dlouhé době westernový příběh, který má hlavu a patu. Divoký západ, kde platilo reálné pravidlo mrtvej bandita dobrej bandita, jinak se bude mstít. Nenechme se ovlivnit přestřelkama, ty zbraně opravdu žádnou super přesnost neměli. Závěr: doporučuji.

Chicagský tribunál (2020)

Stejně jako minulo všechny státy USA to, že se u nás po ulicích prohánějí rusácké a jiné tanky, tak nás minulo dění válčící Ameriky. Tedy samozřejmě mimo palcová titulky v Rudém právu o hrdinném boji rudých z Vietnamu. Chicagský tribunál je skvělý film, určitě nejvíc pro pozorné posluchače a milovníky filmů ze soudních síní. Klady: autentické záběry vmísené do děje. Závěr: doporučuji.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

S01/E01-09. Po všech těch nadšených ohlasech jsem očekával ještě větší morbidní nářez. Závěr: doporučuji.

Cesta za smířením (2021)

Neskutečně jsem se bavil a vše vysvětlí cesta Nisanem. Zasranej buzi-mobil. Zasranej raketoplán. Zkurvenej benzín! Pojebanej, vlasatej, dementní volič zelenejch, smradlavej šukač stromů... Od rány berlí jsem si pustil několikrát, protože to nevymyslíš. Klady: krve spousta a způsobů, jak jí dostat z těla taky; 100% konec.  Závěr: určitě doporučuji!

25 let neviny (2020)

Opět kluci polští nezklamali. 18 odsezených let v krimu, s vlastním vědomím, že jsem nic neudělal, že ve vězeňské hierarchii budu po celou dobu na posledním místě a že se na tom nic nezmění, Tomek nějakým zázrakem vydržel. Nebudeme si idealizovat nějaký klidný návrat k normálnímu životu. Myslím, že všechny bankovky z odškodnění se přesunou do rukou soukromé psychiatrické kliniky a ne na pořízení myčky aut. Závěr: doporučuji.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Všech 7 sérií/všechny díly. Policejní špinavce budete milovat až do jejich zákonitého skonu. Závěr: doporučuji!!!