• Thriller

Oběť (2019) (seriál)

S01/E01-04. "My jsme mu zničili život." Sice v tomto konkrétním případě se trefili a zveřejněná informace byla pravdou a život si zničil sám. V současné obrovské dostupnosti internetu je možné jakoukoliv zprávu rozšířit, jak by se dřív řeklo rychlostí blesku. Ta může pěkně změnit i zničit život komukoliv. Série dále zavádí k úvahám o důsledku zločinu, trestu, zoufalosti pozůstalých po obětech a v závěru nám samozřejmě šoupne očekávaný zlom. Závěr: doporučuji.

Bankéř (2020)

Klasické segregační drama z dob 60tých let. Bandě bílých pupíků se vůbec nelíbilo, že dva klucí černý celkem jednoduše přišli k slušným penězům a ještě si dovolili pomáhat vlastní komunitě. To se v té době ani za mořem neodpouštělo. Závěr: doporučuji.

Divoši (2012)

Klasický drogový poloakčňák, ale komplet vším povýšen nadruhou. Klady: herecké obsazení; ač nestandardní stopáž, tak nic zbytečného a nudného. Závěr: doporučuji.

Nadějná mladá žena (2020)

Z kompletního vyznění filmu mám hlavní problém s linkem nočních lovů sexuálních predátorů. Dijářek měla pěkně počárkovanej, ale moc skutečnosti jsme neviděli. Chtělo to trochu propracovat. Alespoň nějaké to cvičeníčko bojových sportů, aby byla schopna chlapáka zpracovat, protože jinak by bylo docela divné, že od některého nedostala pořádně na budku, k čemuž by určitě došlo. Příběhově moc překombinované. Mstící akce směřující pro změnu proti aktérům dávného zneužití kámošky se rozjela zajímavě a jednoduše, ale hned do ní skočí velká láska, rodinná večeře a objev starého videa, které vše může vrátit na začátek. Rozuzlení je však jiné. Opět k němu mám výhrady. Z trestně-právní odpovědnosti by to i v případě neodstranění mrtvoly byl pěkný oříšek. To by se právníci vyřádili. Přišla na místo s úmyslem, nějakým utrejchem vyřadila obecenstvo, donesla si zajímavé nástroje, ve vzniklé mele udušená. Porota by to měla skutečně složité a zbyla by jen ta improvizovaná kremace. Klady: pokoukání pro holky. Zápory: teoreticky mělo být herecké Cassie něco kolem 27, ale Mulligan/35/ připomínala zachovalou čtyřicátnici. Závěr: lze doporučit.

Oslněni světlem (2018) (seriál)

S01E01-08. Hlavní hrdina minisérie Kubík, ač to není žádný svatoušek, je určitě sympaťák. Klady: seriálový soundtrack je tedy řádně nabušený a jako bonus dostanete i videoklipy. Závěr: konec otevřený a určitě doporučuji. Bohužel už je skoro tři roky od premiéry a možné pokračování nikde.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Moje celkem sympatická matikářka říkala, že vypočítat jde všechno. Byla o tom skálopevně přesvědčená. Zde dostáváme jeden z malých názorných příkladů posedlostí číselnou řadou. K tomu hackerský přístup k obrovskému množství elektronických informací a hle zázraky jsou na světě. Ve spojení s hrubou silou lze dosáhnout celkem podivuhodných výsledků. Mě matika šla vždy v pohodě, ale vypočítal prostě nejde vše, náhoda je sviňa. A africký turista, co se ofrňoval nad bagetou i juicem, sumasumárum za 15 joudů, je toho zářným důkazem. Závěr: doporučuji.

Vyšinutý (2020)

Russell Crowe se nám pěkně vypapal v zuřivého Otesánka, který přesně jak slíbí, ukáže Rachel jednodenní peklo. Klady: tempo je správně zběsilé, stejně jako nápady vytočeného těžkotonážníka. Zápory:  na realitu zapomeňte. Závěr: doporučuji.

Ztracené (2003)

Konečně také nějací pořádní indiánští záporáci sekající ty bílé palice. Závěr: doporučuji.

Des (2020) (seriál)

Je až s podivem kolik se v 70. a 80. létech po celém světě vyrojilo sériových vrahů. Jakoby se vzájemně triumfovali i když přístup k informacím byl časově dost omezen. Klady: polodokumentární zpracování se spoustou syrových a šokujících dialogů. Závěr: doporučuji.

Bouře duší (2019)

Naverbovaný kus lotyšského masa hozený do zákopů 1. světové války. I ve svém mladém věku okamžitě pozná, jak zbytečný je vše kolem něj i vlastně on sám. Klady: klasický nádech ruských válečných filmů. Závěr: doporučuji.