Američtí bohové - Git Gone (2017) (epizoda)

Keby ten diel nebol taký skvelý, aký je, keby tak skvele nezapadal do sveta Amerických bohov a jeho atmosféry, tak by som asi nezapochyboval o svojej (hoci nijak zázračnej) pamäti. A ja som chvíľami skutočne nevedel, či si iba nespomínam alebo v knihe naozaj nič také nebolo... Pán Fuller & pán Green - na jednotku! Alebo sa priznáte, že vám toto rozšírenie predlohy našepkal Gaiman? (väčší kompliment nevystrúham)... Fakt som túto epizódu videl rád. Doteraz to bolo uznanlivé prikyvovanie hlavou, odteraz absolútna dôvera. Ó, aký rád som len v polke prvej série, och, aké dlhé bude čakanie na zavŕšenie tou druhou.

Everest (2015)

Tak mi išli všetci na nervy už behom prvých desiatok minút, že som to vytočený vypol. Od začiatku mi bolo jasné - s vami ja súcitiť veru nedokážem, išli ste si po to, tam to máte. Hlupáci bez štipky rešpektu a pokory. Biznis jak sviňa toto, fakt.

Jen Bůh odpouští (2013)

"Je čas stretnúť diabla" zaznie hneď v úvode. Áno, nie Thajsko je dejiskom. Všetko ostatné mi však v tomto hypnotickom labyrinte uniká pomedzi prsty. Zviazané ruky, useknuté ruky, ruky, ktoré svojho súpera ani raz nezasiahnu, ruky noriace sa do lona mŕtvej matky. Tuším, no nedokážem sa zorientovať. Po Valhalle ďalší Refnov film, ktorý nebudem hodnotiť. No zatiaľ čo pri nej si kedykoľvek rád zameditujem a tých 5* jej ani po opakovaných projekciách nedávam iba preto, že tam skrátka nie sú potrebné, tu je tomu tak z bezradnosti. Skúsim ešte raz, na pomoc si vezmem minimálne fľašu, ak to však necvakne, asi nebudem mať potrebu sa tým ďalej zaoberať. Každopádne som rád, že sú tu aj takí tvorcovia, ako Refn (a tunajšie 5* komentáre mi prídu menej domýšľavé, než tie pod 3*).

Jedna mezi oči (2012)

Dialógy vyprázdnené a plné trápnych pokusov o vtípky, k tomu toporný Stallone a všetko ostatné (od zápletky, cez réžiu po vedľajšie postavy) natoľko nevýrazné, že akokoľvek do nadhľadu nastavený, nebolo prečo to dopozerať!

Zajatci bílého boha (2008)

Čo ja viem? Fakt je to zostrihané podozrivo, ale tí ľudia tam tak žijú a v stovke iných kútov nášho úžasného sveta taky tak. To predsa nie je nič nové, len nám to nikto nemá záujem tlačiť do pozornosti. Ja teda nijak raz neviem, ako sa k tomuto tu postaviť.

Karanténa (2008)

Nesympatická hlavná hrdinka pôsobí ako (nepodarená) karikatúra svojho španielskeho predobrazu, až som jej už v prvých minútach prial, aby spadla z tej požiarnej tyče a polámaná zmizla zo scény. Vôbec celé je to také neisté a nervózne, akoby vedomé si faktu, že kvalít originálu nejde (kopírovaním) dosiahnuť. Neviem, aký by bol môj dojem bez skúsenosti s REC, túto preľaknutú napodobeninu bez štipky dôvery v samú seba som ale nedokázal dopozerať.

Ivanhoe: Balada o statečném rytíři (1983)

Ruský veľkofilm inak vyzerá. Toto asi na skrátenie chvíle natočili cestou domov z nakrúcania skutočného historického dobrodružného filmu. Nedopozerané.

House of the Dead (2003)

...ani nehodnotim, ja len som skusil, ale nedalo sa dopozerat. skoda aj tych 40 minut co som vydrzal. vyhnite sa oblukom, ono to nie je ani take strasne ako sa pise, je to skratka zly film, nicim zaujimavy. ...ked sa povie ko..tina!!!

Helena Trojská (2003) (TV film)

Odporúčania mojich (teraz už bývalých) známych, že je to lepšie ako Petersenova Trója som bral s rezervou, každopádne som čakal 'kvalitnú televíznu produkciu' (rozumej skromne, ale sympaticky vyrozprávaný príbeh). ...30 minút som neveriacky zízal na obrazovku plnú totálneho nezdaru a trápnych výkonov a potom to vzdal.

Tmavomodrý svět (2001)

Keď vybehol kokršpaniel, vypol som DVD prehrávač.