Národ Z - Série 1 (2014) (série)

Nebyť Murphyho (jediná postava s dramatickým nábojom a charizmou) a toho, ako evidentne a pritom neokázalo si ho Keith Allan (jediný herec na pľaci) užíva, možno nedopozerám ani prvú sériu. Tá síce má svoje silnejšie chvíle, "najsilnejšia" je ale v schopnosti šokovať nepredvídateľnými WTF momentami. Problematickými sú tiež zombie zvieratká, hlavne teda uberať sa týmto smerom takto ledabolo, ako v tomto prípade, nepovažujem za šťastné rozhodnutie (milión otázok). Ale viacero vecí tu vlastne slúži len ako atrakcia a nemá s dejom hlbšiu previazanosť - humorné scény napríklad pričasto pôsobia vyslovene ako päsť na oko (s výnimkou tých Murphyho). Proste neujasnená amatérčina plná rušivých momentov, žiadna dramaturgia, iba taký (neviem aký) pokus o čosi (neviem o čo, pretože koľkokrát som si myslel, že už viem čo pozerám, bolo z toho vzápätí niečo iné)... Murphy, ocitol si sa v seriály, ktorý ťa vôbec nie je hoden a ja to napriek tvojej účasti asi nebudem vedieť potiahnuť ďalej...

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Keď som na záver môjho komentára k 1. sérii napísal "sem s druhou sériou a pokojne môže byť aj posledná", ani náhodou som tým nemyslel, že to majú po druhej sérii uťať. Je to škoda, pretože druhá séria už len doklepáva, čo bolo povedané v prvej sérii, extra nové pohľady či výraznejšie posuny neprináša. Chápem to ako nádych (autorský aj pre diváka) pred nášupom, ktorý tvorcovia chystali do ďalších (údajne celkovo piatich naplánovaných) sérií... nateraz (navždy?) zabudnime.

Ďábel (2020)

Vôbec nie zlé... len akési... nedozreté. Výsledok nemalej snahy, ktorá ale nenašla oporu v schopnostiach dvojice Camposovcov, zodpovedných za scenár a réžiu. Zato herci bezchybní, hlavne ale stále väčšiu a v súvislosti s týmto filmom úplne najväčšiu radosť mám zo "zimného vojaka" Sebastiana Stana. Po Ja, Tonya je to jeho druhý film, kde som ho skoro ani nespoznal.

Chvění (1990)

Svižný dej a sympatické, presvedčivo reagujúce postavy plus vôbec nie márny, vlastne celkom rozkošný príbeh, ktorému "obrie krvilačné červy" tvoria iba kulisu... dôležitú, ale ako to v dobrých hororových príbehoch býva dobrým zvykom, iba kulisu. Hej, podarené. [70%]

Captive State (2019)

Prvotriedna atmosféra... a možno aj zámer. Inak ale nanešťastie dosť nepremyslená či nedomyslená záležitosť, v rámci ktorej dáva zmysel všetko a zároveň nič. Možno by stálo za pokus rozpísať to do mini série, keď už sme zabudli, ako tvoriť malé, no pritom presvedčivé a živé svety na poli celovečerného filmu.

Na prahu temnot (1987)

Niečo dosť podstatné tomu chýba. Možno vypilovanejší scenár, ktorý by odstránil sporné, nepresvedčivé miesta. Alebo prepracovanejšie charaktery upírov, ktorí sú typovo skvele načrtnutí, ale ich niektoré rozhodnutia zmysel nedávajú. A to ruší a je to škoda, pretože čo do zámeru je tu všetko ako má byť, nejedná sa o prvoplánový výlet a potenciál to má, nepreháňam, obrovský. Len to k jeho naplneniu nedotiahli. [70%]

The Changeling (1980)

Skvelá klasická "ducharina", ktorá ako inšpiračný zdroj iste poslúžila viacerým filmárom (možno aj japonským). Plastické charaktery, zrozumiteľné motivácie, poctivé budovanie napätia a hneď niekoľko skutočne strašidelných scén. K tomu dokonalý George C. Scott, s ktorým to všetko prežívate o to viac!

Re-Kill (2015)

!!! ---- SPOILER ---- !!! V "zombie gete" mali ešte len začať rozvíjať zápletku, nie ho spraviť dejiskom pre "combat finale". Takto totiž sa neprestávam pýtať, prečo sa odtiaľ po niekoľkých brutálnych útokoch nepokúsili ujsť a nehodili tam atómovku... keď ňou v počiatkoch epidémie preventívne vyhladili celé San Francisco, či ktoré to miliónové mesto. Inak slušný nárez (hneď v niekoľkých rovinách), ale že to vyššie spomenuté nemali ani len v pláne, predstavuje z môjho pohľadu značne rušivý moment.

Jessica Jones - Série 3 (2019) (série)

Jessica v tretej sérii doplatila na svoju kamarátku. Strašne na nervy postava. Chápem kam to chceli a keby im to vyšlo, tak by sa možno aspoň priblížili aj samotnému Daredevilovi. To by ale museli tú postavu napísať ďaleko pozornejšie... a možno aj inak obsadiť. V prvých dvoch sezónach bola Rachael Taylor ako Trish postačujúca, ale čo sa od nej žiadalo v tretej, to nezvládla... no ako som už uviedol, pri tom, ako jej to predpísali, vlastne ani nemala šancu.

The Punisher - Season 2 (2019) (série)

Nemalo to intenzitu prvej série, ale bodaj by aj, keď tú najväčšiu záhadu, tragédiu a traumu už máme za sebou. Ale inak to bola paráda, na Punishera sa pozerá fantasticky a je to jediný Marvel-Netflix seriál, za ktorým mi bude ľúto. Daredevil skončil, že to už lepšie nešlo a so zvyškom to šlo od desiatich k piatim. Ale Punisher, ten mal potenciál na ešte pár sérií, kde by každá mala viac-menej samostatnú zápletku. Nutné podotknúť, že vo veľkej miere aj vďaka Bernthalovi!