Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Před branami finále, napětí stále na vysokém stupni. Čekací doba mezi epizodou 3 a 4 byla nekonečná, totéž 4 a 5, ale když konečně pětka přišla tak něco mi tam trochu chybělo.  Nějaké kořeníčko. Ruml konečně mohl ukázat něco víc a já trochu doufám, že se na chvíli dostaneme někam do "hrané minulosti". Skoro se až bojím, aby se do závěrečného dílu vešlo všechno podstatné a např. konečné doznání Kopáče nebylo odbyto jen závěrečným textem na obrazovce.

Polosvět - Polosvět nájemných vrahů (2022) (epizoda)

Kdo se o kauzu orlických vrahů zajímal již dříve, tak asi moc nových informací v tomto dokumentu nepotká. Ale i tak je to působivá výpověď jednoho z našich nejznámnějších zločinů současné doby.

Devadesátky - Přehrada (2022) (epizoda)

To je drama jak cyp. Jestli mi závěr minulého dílu nastartoval očekávání na maximum, tak teď už ručička ukazatele napětí vyletěla ze stupnice. A pomalu nabývám domnění hraničící s jistotou, že to se Sokolovou postavou dopadne po sovětsku.

Polosvět - Polosvět světských (2022) (epizoda)

"Dle mě to Michala poznamenalo a trpí tím dodnes." No, tak už jen fakt, že zatímco mladej Běla natáčí dokument v teplákách a mladej Mrázek v klídku utrácí prachy a má jednoduše v piči svědčí o opaku. Dle vyprávění mladýho Běly nabydete pocitu, že být hajzlem a profi mafiánem je vlastně na pohodu a úplně normální. Práce jako každá jiná. Je šílené, že akce spáchané ani ne před 30 lety asi zůstanou neobjasněné, stejně jako Jack Rozparovač před nějakými 140 lety. A to hlavně díky tomu, že to stoupá mnohem do vyšších pater než si asi můžeme myslet a stále je dost osob, kterým by objasnění kauzy Běla/Mrázek mohlo udělat vrásky.

Polosvět - Polosvět policajtů (2022) (epizoda)

No jo, Berdych je vlastně takovej Andy Dufferson, nevinnej a advokát to posral. Dobře, svoje si odseděl a ano, ve srovnání s tím, že shnilý benga seděly mnohem kratší dobu to je tak trochu nefér. Ale stejně to je taková pachuť s jakou se nám ho tady snaží prezentovat jako hodnýho kluka, byť to byl třeba jen pěšák.

Sabaton - Bismarck (2019) (hudební videoklip)

Kombinace hraného klipu s animací z World of Warships je kulervoucí,. Má to šťávu, má to příběh, skvělý text.

Devadesátky - Kleopatra (2022) (epizoda)

Závěrečných 20 minut byla pecka kdy jsem si vážně říkal, kurva proč už to končí, jak to mám týden vydržet? Slezáček jako východojazyčný boss je taky super castingová perla a Sokol se také postupně zlepšuje. Jsme v půlce a začínám věřit, že ta druhá půlka bude velice zajímavá. Snad dojde i na trochu delší záblesky z minulosti kolem tria Orlických vrahů, Rumla jako Černého bych si celkem rád vychutnal v jeho temné roli naplno.

Survivor Česko & Slovensko - Série 1 (2022) (série)

Budu hodný strýček, a zatím to do odpadu nepošlu, jen si vyliju srdéčko diváka, který na původních US Survivorech vyrůstal. Kdysi dávno přišel někdo v ČR s nápadem udělat českého Trosečníka, no jak to dopadlo víme všichni. Bohužel po pár letech byl nápad oprášen a v duchu současných show udělán Česko-Slovenský, asi aby to při průseru víc pokrylo sledovanost a náklady. Nu dobrá, ta lepší část spektra, tehdy charismastického Vašuta nahradila mladší, neméně charismatická dvojice moderátorů (ten slovenský je tam spíš aby se neřeklo), not bad. Pak už je ale hukot. Tradičně dva týmy a u jednoho z nich netroškařili a kvůli nalákání diváků rovnou vsadili na tým celebrit. No "celebrit", na rovinu (a mějte mě třeba za vidláka) znám akorát Pazderkovou, Jánovou a Zástěru. Zbytek je výběr odpadu z různých realityshow, instapiček a tytrubkoberů. A k tomu nějaký labilní no name písničkář. OK na ty baby, byť botoxem a anorganicko-organickými polymery vylepšenými, v plavkách se aspoň dobře dívá.  Na druhou stranu lepší než Love Island je pustit tradiční plnokrevné péčko. Tým "normálů" je taková klasická směska, jediné co v castigu chybí je někdo starej, ale to tolik nevadí a někteří jsou zatím celkem sympatičtí (jo zní to děsivě). V každém případě rasovou a asi i genderovou vyváženost máme splněnou, tak hurá do akce. Co ještě není špatné, jsou samotné soutěže, ok nápady zatím jsou, i kdyby to bylo jen kopírování od US verze. Pak ale přichází pár WTF, které tu hru tak nějak hodně usnadňují. V táboře už připravená, pečlivě zametená deska ke spaní a mistři navíc mají nafasované pláštěnky. Jo proti tropickému lijáku to je jako vzít si místo šprcky igelitku, ale i tak. A pak to strašné a nemyslně překombinované vyřazování. Hlasování je vlastně o ničem, stejně je pak ještě duel. Individuální imunita hned na začátku, jako cože?? A druhý kmen se také účastní rady a kouká na hlasování, COŽE??? Strašně zdlouhavé, chybí nějaká obřadnost originálu, žádné zhasínání pochodní, nic. Nemá to duši, nemá to šťávu. Zbytečně natažený díl na téměř 3 hodiny, kupodivu BEZ REKLAMY (!!!!!). Bude to spíš komedie, sledovat tuhle směsku jak hrají Survivora, ale myslím, že moje celkové hodnocení nebude moc rozdílné od původního českého Trosečníka. A jestli jste to dočetli až sem, získáváte zlatého bludišťáka. EDIT: druhý díl mi jen potvrzuje závěr původního výlevu. Je to strašně zdlouhavé, disciplíny mají příliš mnoho kol a ve snaze nabídnout divákovi co nejvíc, není dění řádně sestříhané. A dokonce už se objevila první reklama, po hodině a půl. Zlatý originál kde do hodinové epizody dokázali sestříhat vše podstatné ze 2-3 dní. EDIT2: od 3. dílu se reklamy vrací naplno, dokonce mrdnout 2 reklamy v rozmezí 10 minut, jo to je pane kumšt. ALE! Od 4. dílu to vypadá na lehký, opravdu lehký náznak mírného zlepšení v případě střihu a mírného zkrácení jinak neskutečně nataženého hlasování na kmenové radě. Snad držkování fanoušků přinese ještě více zlepšení a střihač s režisérem si vytáhnou hlavy z prdele. EDIT3 - FINAL EDIT: po shlédnutí opravdu všech dílů je zde finální verdikt. Bohužel nic se během soutěže nezměnilo, vše extrémně natahované, soutěže stále dokolečka jen různá obměna parkuru. Trochu se ke konci začala používat taktika a bylo trochu zajímavější sledovat vývoj v kmeni, ale i tak je to prostě slabé a pokud má být nějaká další řada, tak ZKRÁTIT a INOVOVAT blíže k originálu. Co se týče vítěze tak ok, vyhrál ten zručnější, vychcanější, prostě hráč.

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Okej, tak nyní už to pravdu vypadá nadějně - první díl nebylo jen navoněné lákadlo a úroveň nám zůstává. Novotný si zde zakončil patrně svoji životní roli, což mu asi nedělalo velké potíže pač i mimo herectví to je celkem sráč. Na pozadí případu Jonáková se nám stále prolíná patrně budoucí hlavní linka seriálu se jmény Černý, Kopáč ... škoda, že už se asi nedočkáme účinkování Fandy Mrázka a zůstává jen u jeho citování.

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Tak na rozjezd to vůbec není špatný. Co mě baví je casting jednotlivých postaviček 90. let, "Bohouš" Novotný jako Jonák je pecka, stejně tak Bertík Čuba jako Mrázek. A hned v úvodu se pomalu dostáváme na stopu orlických vražd. Pokud budou i zbylé díly na stejné úrovni, máme tu konečně novou kvalitní kriminálku.