Slow West (2015)

Jak mám rád Fassbendera, tak u tohoto mě absolutně neoslovil, stejně jako Kodi Smit. Film se neskutečně vleče a to už od samotného začátku. Věřím, že si s tím dal Maclean práci, ale jistě to mohlo dopadnout lépe.

Hon za ledem (2012)

Doufám, že tu už nebudu, až se to všechno posere. Že ledovce tají a mizí jsem věděl, ale že takhle rychle? to je skutečně neuvěřitelné, opravdu by se měl někdo zamyslet.

Pád do ticha (2003)

Opravdu strhující film o neuvěřitelné dávce vůle a síly. Jestli se to opravdu takto stalo, tak klobouk dolu. Film je výborně zpracován, spolu se samotným filmem sledujeme i rozhovory skutečných postav, při jejich slovech vám naskakuje husí kůže, skutečně obdivuhodné, příběh je to silně emotivní a při vyprávění si uvědomíte, že na světě jsou mnohem větší problémy, než jsou ty vaše. Docela mě udivuje, že tito dva týpci jsou nadále nejlepšími přáteli a lezou spolu dál, lezecká obce se kvůli této události rozdělila na dva tábory, odstřihnout či neodstřihnout? Toť otázka.

Mimoni (2015)

Jak si jen někdo mohl myslet, že by Mimoni mohly utáhnout svůj vlastní film. Vše je neskutečně nucené a umělé a trapné, celý film předpokládá, že se budete 90 minut smíchy popadat při neustálém žvatlání a padání, protože film o ničem jiném není. Přišlo mi to, jako by dali všechny ty krátké skeče dohromady, ale ono to nedrží. Záporačka je zajímavá asi jako reklama na vložky s křidélky, ničím neoslní, jen kecá o svých plánech a při neskutečně trapných grymasech předpokládá, že se z toho smíchy poserete nebo s ní budete nedej bože soucítit. Nevím no, ale když už za mnou v kině malý kňučící děti přemlouvají rodiče, že chtějí domu a to je teprve půlka filmu, někde se musela stát chyba. Jistě je to film, na který se už nepodíváte, já se dva krát usmál a jednou zasmál, jinak nic, přitom je to škoda. Bohužel, neustálé žvatlání, padání, řvaní opravdu nestačí k tomu, aby toto mohl být dobrý film, možná kdyby to bylo o polovinu kratší.

Drž hubu! (2003)

Hledá se jeřábník, doktor, vrah a debil....Jak nemám rád francouzské komedie, tak tahle mi sedí neskutečně. Hlavní dvojice však nemohla být líp obsazena, dva herečtí velikáni podávají neuvěřitelný výkon. Film nadupaný inteligentním humorem baví od začátku až do konce, já se nasmál neskutečně, hlavně teda díky epickému Quentinovi z Montarži. Jistě jedna z nejlepších komedií, ke které se budete rádi vracet.

Terminator Genisys (2015)

Není to tak špatné a tak velké zklamání jako jiné letošní blockbustery, film jen recykluje dávno viděné a přimíchává něco nového, casting je sice slabší, ale také to není žádná tragédie, myslím, že Courtney už zahrál mnohem hůř v jiných filmech, zde nebyl tak špatný jako jeho kolegyně Emilia Clarke. Jason Clarke není špatnej, ale je snad všem jasné, že nejvíc pozornosti a všechnu slávu na sebe prostě přenáší legendární T-800 Arnie. Každá vteřina filmu patří prostě jemu, veškerou pozornost si přivlastňuje sám, bez něj by film stál za vyližprdel. Film je jistě mnohem lepší než poslední dva terminátoři, kromě pár nových věcí a vysvětlivek, jsme už vše viděli, ale jak navázat nebo se vyrovnat legendární jedničce a perfektní nezapomenutelné dvojce. Takže závěrem, Genisys není nikterak převratné dílo, ale je důstojným kolegou prvních dvou dílů, i přes slabší casting, trochu nedopracovaný scénář to pořád není žádný průšvih, pěkná akční letní podívaná, ke které se možná i někdy vrátím, ale jen kvůli Arnimu, protože ostatní postavy jsou celkem nezajímavé a tudíž jsou vám u prdele.

Ant-Man (2015)

Po velkém zklamání Avengers 2 přichází naprostá lahůdka plná neskutečný zábavy a výborné propracované akce. Dlouho se říkalo, že toto nemůže vyjít, ale opak je pravdou. Záporák je výborný, souboj s Ant manem jsem si neskutečně užil, není tak tupý jako v Thor 2 či Guardians. Jestli něco MCU opravdu jde, je to humor, Ant man je ještě zábavnější než Guardians of Galaxy. Film ani na vteřinu nenudí. Paul Rudd válí o sto šest, je výborný herec, Douglas pro roli Pyma byl výbornou volbou stejně jako Lilly z které se vyklube v budoucnu Wasp, ale jestli si někdo opravdu ukousnul největší sousto zábavy, je to Michael Pena, v každé scéně řekne něco vtipného, vskutku válí. Dále musim vyzdvihnout fakt, že Ant man naráží na Avengers asi nejvíc ze všech solovek, největší překvapení je jistě nástup Falcona a sídlo Avengers a určitě si počkejte i na dvě potitulkové scény, jsou opravdu skvělé. Já se výborně bavil, skvělá zábava a akce, MCU se opět vyšvihl a je opravdu smutný, že nejlepším filmem druhé fáze zdaleka nejsou Avengers 2.

Bezva finta (1985)

klasický film, na toto se vždy rád podívám, film neztrácí své kouzlo ani teď, humor na správném místě, charismatický Belmondo a krásná Kim Cattrall.

Californication (2007) (seriál)

naivní, trapné, absurdní a monotónní

Malí válečníci (1998)

Tohle jsem žral jako malej a nyní, čistou náhodou, jsem na to opět narazil, výborná zábava zejména pro děti, ale i dospělí si v tom něco najdou, pohodový film.