Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Bála som sa toho a zároveň som sa nemohla dočkať. Malo to svoj dôvod a absolútne nie som sklamaná. Päť hviezdičiek a vôbec nie za to, že je to Červený trpaslík, ale za to, že je to ten Červený trpaslík, ktorého poznám a milujem (pevne dúfam, že si každá časť kvalitu udrží, asi by som neprežila, keby som mu musela odobrať hviezdu...)........ A teraz, keď už som si pozrela všetky časti X (najmenej 20 krát), môžem len konštatovať, že žiadna hviezda dole nepôjde. Som nadšená a od radosti sa až trasiem v ústrety 11.sérii! =D

The Graham Norton Show (2007) (pořad)

Dokonalé, perfektne vtipné, originálne a niektoré časti sú jednoducho nezabudnuteľné. Graham je môj kráľ v talkshow, všetci americkí hostitelia a moderátori sa majú čo učiť! Británia vedie tak 1000:0...=)

Lovci duchů (2005) (seriál)

Keby som nemala rada tajomstvá, záhady a všetky možné hororové monštrá, pozerala by som to aspoň kvôli Deanovi a jeho hláškam. Ale ja rovnako zbožňujem aj tú hororovú trošku, ktorou je seriál obohnaný, preto som už pár rokov beznádejnou fanynkou Supernatural (kedysi som sa budila o tretej ráno, aby som si mohla pozrieť novú časť s blbým slovenským dabingom). A aj keď už o chvíľu príde ôsma séria, stále ma to neomrzelo a vždy si to rada pozriem. Scénar je jednoducho skvost, len škoda toho, že to miestami pokrivkáva. Je však úžasné, že aj po siedmych plnohodnotných sériách si to chalani stále užívajú, tvorcovia nepoľavujú v snahe natočiť kvalitný materiál, scenáristi makajú odušuspasenú a stále sa vynárajú nové a nové problémy, stále má kto zomrieť a vstať z hrobu, stále sa dokáže objaviť nový anjel a démon, nový duch a prízrak a iná obludnosť. A ja chcem stále viac...pretože keď raz začneš, už nemôžeš prestať...

Chata v horách (2012)

Po dlhom-predlhom čase sa objavil horor, ktorý mi ponúkol absolútne, perfektné "všetko". V dobe, keď už sa zdá, že hororové filmy nedokážu prísť s niečím novým a väčšina "novodobých hororov" je na smiech, tento sa ani nesnaží tváriť vážne. A konečne poriadny záver!!! Žiadnych tristo otvorených koncov pre tisícky možných pokračovaní, ktoré by to všetko len zničili. Bola som taká šťastná, smiala som sa, užívala si to. Keby sa raz za čas objavilo čosi podobné, vôbec by som nebola proti.

Memento (2000)

Moj absolútny top čo sa týka kriminálok. Lepšiu zatiaľ nepoznám. Je fantastické sledovať ako sa film doslova rozbíja na kúsky namiesto toho, aby sa skladal dohromady. A aj tak to akýmsi zázrakom stále dáva zmysel a tvorí to dokonalé dielo. Christopher Nolan ma nikdy neprestane prekvapovať. Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, vynikajúce a originálne rozprávanie deja, nápad a strhujúca atmosféra, to všetko ma prikovalo k telke a ani na chvíľu ma to nechcelo pustiť. Priznám sa, že som si to hneď musela pozrieť znova, lebo po prvom raze som bola poctivo domotaná. Ale tak či tak z toho vzišlo čosi výnimočné. Kiežby sa točilo viac takých filmov...

Hamlet (2009) (TV film)

Skutočne luxusné, nevšedné a mimoriadne zaujímavé, moderné, novodobé spracovanie Hamleta. David Tennant je tu absolútne dokonalý, skutočne sa stal Hamletom a je vidno, ako si to užíva. Videla som tri spracovania tejto hry a až v tejto štvrtej variácii som našla perfektného Hamleta. Je to znepokojivé, dramatické a pritom aj komické a v určitom zmysle bizarné. Dokonalé... pre moju obľúbenú Shakespearovku len 5*!!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

„Jenom sympaťáci umírají mladí!” No povedzme si na rovinu, ktorý fanúšik Červeného trpaslíka si nikdy nedal Maratón Red Dwarf alebo sa nepokúsil ukuchtiť kura Vindaloo??? Bez toho si už ani rok neviem predstaviť. Červený trpaslík je jeden z najgeniálnejších sitcomov všetkých čias. Ach, ten suchý humor...tomu sa nič nevyrovná. Seriál si nemožno zamilovať po jednom či dvoch dieloch. Človek potrebuje vidieť aspoň dve celé série aby tomu prišiel na chuť a je pravda, že to buď začne neskonale zbožňovať, alebo to jednoducho znechutene vypne a bude sa snažiť zabudnúť na to, že pri tom premárnil drahocenné minúty života... Ja už asi navždy budem patriť k prvej skupine a musím podotknúť, že zo širokého okruhu mojich známych som na Červeného trpaslíka nenahovorila nikoho a občas som si vyčastovala poznámku, že som chorá keď sa mi čosi také páči. A viete čo? Je mi to jedno...ten seriál bude mať vždy v mojich očiach najvyššie hodnotenie. Je to trápne?...áno. Je to nelogické?...áno. Je to občas hlúpe?...och, áno. Je to neskonale božské?...bez debaty... Seriál si našiel svojich skalných fanúšikov, vyznávačov, dokonca fanatikov. A to má svoj dôvod. Lister: "Co to proboha dělá Mahátma Gándhí? A proč cvičí boj zblízka s jeptiškou?" Rimmer: "To není jeptiška. To je podplukovník Matka Tereza."

Kult hákového kříže (1998)

Famózny príbeh o ľudskej hlúposti a realite. Brilantne obsadení herci - Edward Norton a Edward Furlong mi vzali dych (v prvom prípade je to tak vždy ale Furlong ma naozaj prekvapil). Celý film bolí, doslova sa prenáša tá bolesť priamo na diváka. Tento film ani nepotrebuje zvlášť obsiahle recenzie, komentáre alebo kritiky. Ja nepotrebujem žiadne politické rozpitvávanie a diskusie o súčasnom stave rasizmu vo svete. Stačí si ho len pozrieť a človek to pochopí. Svet sa ním nezmení a nič nebude lepšie, ale každý by ho mal vidieť a urobiť si vlastný názor. Pri finálnej scéne som hystericky plakala, nebolo možné ma utíšiť. Kult hákového kríža je jedným z mojich najsilnejších filmových zážitkov a pre mňa je nemožné dať mu nižšie hodnotenie ako päť hviezdičiek.

Black Books (2000) (seriál)

Tu asi naozaj platí, že v najlepšom treba skončiť. Ale je to také smutné, že viac Black Books už nebude... Perfektný sitcom plný pravého britského humoru. Kto pozná povedzme IT Crowd, Červeného trpaslíka alebo Čiernu zmiju, Black Books je len logickým pokračovaním. Jeden z najlepších seriálov, ktoré môžem sledovať v jednom kuse a kedže je tých častí tak málo, videla som všetky už aspoň stokrát. Som proste fanatička na britský humor. Dylan Moran je hrdina!! Mať na výber viac hviezdičiek, dám mu všetky... Deratizér: "Tak, nechte mě hádat. Myši? Ne. Počkat. Máte šváby." Bernard: "Jo máme. Ale nedotýkejte se jich, naštvalo by to netopýra."

Ti druzí (2001)

Atmosféra bola neopakovateľná a aj keď som to už videla veľakrát, zakaždým mi naskočia zimomriavky. Načisto vynikajúci horor.