• Krátkometrážní

JCVD (2008)

Vynikající a velice příjemný film. Tohle je nejlepší herecký výkon jaký jsem od Van Dammeho kdy viděl a musím říct, že to bylo výborné. Po tomhle filmu nemám pochyb o tom, že by zvládl i vážné role a přál bych mu nějaký kvalitně napsaný film. Scénář k tomuto filmu je velice dobrý a režie jakbysmet. Scéna ve 40 minutě a ke konci 6 minutový monolog beze střihu jsou parádní momenty. Tohle je opravdu povedené a skvěle napsané, Van Damme je prostě obyčejný chlap, který řeší své problémy s angažmá, penězi, rodinou a náhodně se ocitne jako součást loupeže. Navíc je to celé pojato z části jako jakési životopisné drama, kde si Jean uvědomujé své béčkové propadáky a neduhy a vše půsbí velice upřímným dojmem. Tohle je pro mě něco, jako u Stalloneho poslední Balboa.

Lidé z předměstí (1989)

Tom Hanks v mladých letech a ve skvělé komedii, která krásně baví. Celá ta jejich parta je geniální! Navíc luxusní dabing v čele s nenahraditelným Vladimírem Dlouhým! "Chci do nemocnice, trpím" a jak se následně sám naloží do sanitky, skvělé! Myslel jsem, že puknu smíchy.

Dům za všechny peníze (1986)

Velice povedená úsměvná komedie s moc sypatickým duem Hanks/Long. Já se skvěle bavil :)

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Svěží a akcí nadusaný biják, který si drží solidní tempo po celou dobu filmu. Duo Cruise/Diaz je přinejmenším dobré jako ve vanilkovém nebi, možná i lepší, skvěle se doplňují a jsou zábavní. Mangold v podstatě nenatočil špatný film, ale na můj vkus to bylo možná zbytečně dlouhé, konečná fráze byla až trapně předvídatelná a některé záběry přestřelené. I když k filmu tohoto ražení to asi patří :). 3 a půl *.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Kultovní hororová komedie asi ano. Tolik vnitřností a hektolitrů krve jsem opravdu neviděl v žádném jiném filmu. Děj je celkem vleklý a i při rozumné stopáži 97minut se film zdá opravdu dlouhý a místy nudí. Jako nejlepší scénu považuji tu, kdy Timothy mlátí zmutované děcko v parčíku, to byla opravdu prdel :). Masky skvělé a osobně by mě zajímalo z čeho ta krev a všechny sračky byly vyrobeny, protože toho bylo monster moc :-D! Jako celek hodnotím 3*, mnohem radši mám třeba Beatlejuice.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Nelze jinak, po prvních dvou epizodkách musím dát 5* a jsem si na 100% jistý, že to nezměním:). Tohle vidět je povinost pro každého, kdo má rád gladiátory, akci, napětí, erotiku a cool záběry...zde je vše v jednom a vyhnané do naprostého blaha pro diváka! PS: poslední díl je pecka a skvělost! 3. série má neskutečný potenciál, takže držím palce a těším se :)

Teorie chaosu (2008)

Ryana mám opravdu moc rád a v žádném filmu mě jako herec nezklamal a tohle není vyjímka. Tohle je v podstatě dobrý film s velice zábavnou prostřední části, kdy Frank po zjištění jisté věci kašle na své zásady a začne se bavit a skvěle baví i diváka. Bohužel začátek je nevýrazný s pomalým rozjezdem a konec až moc velká romantika. Ryanův herecký um je ale skvělý! FIGHT MORE! DRINK MORE! TRACY MORE! :-)

Blázinec na koleji (2003)

Tak tenhle blázinec svému názvu a všem synonymům (šílenost, ujetina...) dostál na 200%. Film jede do plných toček od začátku do konce, ani chvilku nezpomalí, neustále někdo padá, naráží apod. Ale tak moc, že jsem se prostě smát musel a místy jsem se smál dost. Navíc příběh byl opravdu mocný, haluze vyhnané do takových extrémů jsem neviděl a tolik nehezkých hereček pohromadě také ne :-D Jinak film nemá prostě žádnou váhu. Je to překombinovaná hovadina u které se ale občas zasmějete :-).

Železný obr (1999)

Velice pěkná kreslená záležitost, která jak se patří obsahuje prvky akce, komedie i dávku emocí. Navíc s chytlavým dějem o velkém nemotorném robotovi :)

Ben X (2007)

Velice zajímavě a osobitě natočený film o šikaně. V první polovině vidíme klasické dění a průběh šikanování. Zde ale není obětí "normální" jedinec, ale co je horší, autista. V druhé půlce film mění svůj styl, dostává se lehce do jiného žánru, aby se nakonec vrátil zpět a parádně celou věc zakončil. Podobně by měly končit všechny případy šikany, bez obětí! Navíc je zde skvělé propojení hlavného herce s hrdinou PC hry ArchLord. Pro mě vcelku osobitý film.