• Krátkometrážní

Batman vs. Red Hood (2010)

Páni z Warner Bros mou osobu opět uspokojili až na samí okraj. Neselhali ani v jednom záběru tohohle akčního comicsového nátřesku a po nějakém tom pátku jsem se zase mohl kochat nad plynulostí a krásou kvalitní kreslené jízdy! Skvělé akční scény, nosný i když lehce fantasy příběh a pěkné old zpracování, tak to mám rád :) Jinak Black Mask je jedna z nejlépe nadabovaných postav kresleného průmyslu co si pamatuju. PS: Vy jste blbka a nevíte o Batmanovi vůbec nic!

Megamysl (2010)

Skvělý, svěží a originálně napsaný animák, který si zaslouží tohle hodnocení. Tom McGrath mě opravdu velice příjemně potěšil a pobavil, protože tohle je moc povedená zábava se skvělýma postavama a nápaditěoriginálním příběhem, což se v téhle branži, kde produkce animovaných filmů prudce roste, jen tak nevidí.

Rallye smrti 2 (2010)

Béčko jak višna, prolezlé do morku kosti! Zbytečné výbuchy po každé srážce aut a podobné nesmysly sice jsou a dost, jenomže jako celek je to dívatelné. Goss má charizma, ženské polovičky vybrány s gustem, cool záběry jsou a finálových 15 minut je fakt parádních a velice dobře napasovaných před původní film. Čekal jsem větší šlak.

Zakázaná zóna (2010)

Tohle není špatná filmařina. Lokace, kamera, herci a efekty naprosto v pořádku. Navíc to celé působí velice reálně. Na film se vlastně dobře dívá, bohužel v první půli se prostě vůbec nic neděje, pouze sledujeme přesun hereckého dua do infikované oblasti. Dle mého měl být scénář napínavější, první polovina prostě hodně strádala na napětí a na čemkoliv, co by diváka trošku znejistilo, upoutalo apod. Za shlédnutí to ale určitě stojí.

Jonah Hex (2010)

Josha Brolina mám nejradši v těchto "westernových" rolích (ať už je to výborná No Country for Old Men, nebo tahle fantasy blbůstka), protože on je jeden z mála herců, kterému tenhle kádr padne jako ulitý. Co se samotného filmu týká, tak o nic převratného se nejedná. Klasický scénář o pomstě a záchraně Ameriky, přiživený troškou fantasy magořiny s oživováním mrtvých a zbraní na zničení světa. Josh, John i Megan naprosto v pohodě, ale film nemá žádnou váhu a konec je jedna velká krávovina. Slabé 3. Po Catwoman je to nejhůře zpracovaná DC komixovka.

Jezero smrti (2008)

Opět překvapení, opět jsem čekal rychlou tuctovou vyvražďovačku:) Film je surový, drsný a nekompromisní a vyvolává v diváku pocity zla a odplaty! Přiznejme si ale, že to je dobře. Film je velmi reálný, má velmi napínavou atmosféru, SKVĚLÉ herecké výkony, obzvláště Kelly Reilly a krutý konec. Určitě to mohlo dopadnou lépe se solidní odplatou, ale to by filmu ubralo na vážnosti. Já bych takhle opravdu dopadnou nechtěl, protože je to hrůza, ale věřím, že v Americe se tohle prostě děje a je to smutné!

Devítky (2007)

Za poslední dobu asi nejzajímavější a nejzamtenější film. Ve filmu je patrná snaha tvůrce vytvořit velice originální a záhadnou atmosféru, která diváka přibije k sedačce od začátku do konce. Musím se přiznat, že na mě to dosti zafungovalo. Film má spoustu neojedinělých záběrů, ze začátku vypadá jako pomatená komedia a končí jako božstvo! Velice kreativní posun v rovině filmu. Kamera je skvělá a "autentické" záběry mě velice překvapily. V podstatě je tenhle film něco mezi mementem, number 23 a klubem rváčů. Jenom s rádoby hlubší tématikou. Nemám vesměs žádné výtky, jenom jsem byl zmatený z první části a konce, dle mého neměla jeho žena (McCarthy) a jeho dcera (Fanning) v posledním záběru nic vědět, pak by to bylo super. Mám z toho zvláštní pocit, ale musím dát 4*.

Do vesmíru se Stephenem Hawkingem (2010) (seriál)

První vyprávění o potenciální existenci mimozemšťanů je skvělé, zajímavé a hodě mě bavilo, navíc po celou dobu doporvázeno pěknou animací. Takže zatím po prvním díle 4* Po druhém díle: Time travel. Druhé vyprávění Stephena Hawkinga je jedno s nejlepších, nejnapínavějších a nejzajímavějších co jsem kdy vůbec viděl, ono v podstatě moc dokumentů o cestování v čase není. Zde je ale cestování v čase vysvětleno tak srozumitelně a prakticky, že jsem neměl menší problém pochopit a uvěřit! Tohle mě neskutečně vtáhlo do děje. Time travel 5*. Po třetím díle. 5* :) Doporučiju pro všechny milovníky vesmíru a těm, co se chtějí něco dovědět.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Florentinovi se skvěle zadařilo, mnohem lepší než předchozí díl! Arénovka jak se patří! Hlavní borci v čele s Adkinsem vybráni na jedničku, 100kilové hmoty svalů se řežou a buší do sebe v ringu, co víc si přát :) Brazilský bitkař "Crowder" byl skvělý, něco jako Eddy v Tekkenovi, kdyby takhle vypadal filmový Tekken, tak to nerozdýchám:). Hlavní záporák v podání Marka Zarora jedna báseň. Choreografie fajtů, děj, zvukový podmaz a atmoška na úrovni. Naprostá spokojenost. Navíc při pohledu na ty hordy svalů jsem si (věřím, že nejenom já) řekl, že bych se sebou měl asi něco začít dělat :)

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Efekty v pohodě, ale od první dílu je znatelný úpadek. Mohlo to být podstatně lepší, originálnější. Takhle je to jenom jakási drahá pohádka, na kterou jsem se s klidem mrkl a vyloženě problém s tím nemám. Smířil jsem se s tím, že to tvůrce točil pro všechny věkové kategorie a spíš jako film na uvolnění, než film u kterého budete prožívat emoce, napětí atd. Celkem rád bych se dočkal toho temného a drsného restartu co slibují :)