• Krátkometrážní

Piraňa 3DD (2012) odpad!

Tak hloupý film, tedy ... ehm, s prominutím sračku, stupidnost a tragický režisérský omyl jsem neviděl dobrých 5 let! Tam, kde se Aja snažil vytřískat obstojné béčko a poctu původnímu filmu a celkem s mu to podařilo, tak Gulager "guláš" sprasil co mohl a Ajův počin i s piraňema poslal hluboko pod drn! Tohle je tak špatné, od chování postav, přes dialogy po trapný děj, až z toho bolí oči. Plus neskutečně špatný pokus o parodii ve stylu Rhames a vytahaný Hasselšulín (kolik za to proboha dostal??), že to snad není možné. Navíc ta kupa nicneříkajících záběrů a zoufalý konec bez nápadu (SPOILER jak hajzl - trojzubec v hlavě fízla, děcko bez hlavy a hudba jak z prciček) .... UFF! Tohle se mi snad jenom zdálo .... JO A BACHA! JE TO VE 3D ... sorry 3DD!!!

Dějiny násilí (2005)

Z velmi nenápadného úvodu se vyklubala nekompromisní drsná gangsterka, kde se před zapasováním kulky do hlavy opravdu dlouze nemluví. Konečná půlhodinka je velice dobrá a po velmi dlouhé době musím pochválit jedničkový český dabing! Jsem překvapen a nadmíru uspokojen, škoda jen těch lehce televizních přestřelek :).

Ochránce (2012)

Ruská mafie, čínská mafie, zkorumpovaní fízli a ... Jason Statham! Nekompromisní Stathamovův zákusek, jak se patří! Jason je stále v kondici a je to znát :). Jason nevyjednává, ale bije, střílí a hláškuje, proto ho mám rád. On je jediný, kdo dnes umí čistý akční žánr a oprašuje 90. léta. Na akčních scénách jsem si opravdu pošmákl, navíc jsou přikrášleny neotřelými a nápaditými prvky (např. pohledy z auta či ze zpětného zrcátka). Co ale podkopává célé téhle podívané nohy, je ta velmi kostrbatá dějová rovina. Děj je dost obsáhlý, přitom všechny detaily a maličkosti, které celé dění postupně objasnují, tu zcela chybí. Velmi těžko jsem se od poloviny filmu orientoval a i po skončení nemám ve všem jasno. Povrchově je to vymyšleno fakt dobře, ale to podání v několika místech opravdu zaostává (chybí vysvětlení kopy věcí) a Lukův postup jsem chvílema nedával. Z náhodného zachránění malé holky až po sejf s 30 mega a mafiánské bose? Kde vycucal celé to heslo k sejfu? atd. Být přímočařejší a jednoduší, ale zato jasná zápletka, tak hodnotím výš.

Lorax (2012)

Lorax je svým výtvarným pojetím a zpracováním (laciné vtípky, babka na snowboardu apod.) vhodný pro děcka od školky po první stupeň. Co je ovšem pozitivní, je význam a ponaučení, ke kterému Lorax chtěl dospět. To se celkem cení, ale když už to tvůrci pojali tak svědomitě, jako globální a nenásilné ponaučení pro nejmenší publikum, ve kterém je budoucnost, tak ty stromy neměly vypadat jako cukrová vata a hýřit všemi barvami kromě té správné "zelené". Příjemná pointa, ale vcelku nezajímavý a běžný obal.

Farma (2012) (pořad)

Přijde mi to podstatně lepší, zajímavější a taky nápaditější, než všichni velcí bratři, vyvolení a podobné trapasárny. Neříkám, že tohle není konírna se vším všudy, kde každý díl je obrovskou strátou času, ale je to prostě mnohem víc naše, z českého prostředí a hlavně to není o live show, ožralých lidech, gejích a lesbách.

Rosemary má děťátko (1968)

Sorry, ale opravdu nemám ve zvyku hledat nuceně klady filmu a nepomůže tomu ani fakt, že je ten film starý 40 let a všichni jsou z něj hotoví. Znám mnohem větší pecky z téhle doby a nechápu jak takový Vymýtač ďábla může mít nižší hodnocení. Rosemary má vysoké hodnocení 83%, jako žánr uvedeno horor a já opravdu nechápu proč. Možná je to solidní mysteriózní podívaná, ale nic víc. Navíc tomu vůbec nepomáhá ta šílená stopáž, kdy se první hodinu vůbec nic neděje, a když už čekáte a cítíte nějaký zvrat, tak to taky není nic velkého a fakt, že se to všechno ubralo k tak nijakému a nic neříkajícímu konci je opravdu zoufalé. Rosemary má děďátko mě zklamalo asi ve všem co jsem od tohohle "hororu" čekal. Výborná je pouze Mia Farrow pro kterou dám ty 3*. Polanski nebyl, není a asi nikdy nebude převratný režisér.

Byl to tichý muž (2007)

Moc nic. Příběhově celkem dobré, ale podáno to bylo velmi neuceleně. Chvíli se to chová jako promyšlené psychologické drama, chvilku jako nějaká špatná komedie a chvíli jak obyčejný film. Navíc ta velmi špatná ryba (jak ze zhulené komedie), která my tam opravdu neseděla ani za mák. Úvodních 10 minut super, ale pak to spadne do jakéhosi podivného podání, kdy slabé chvilky střídají chvilky o něco lepší a končí to velmi rychle, bez jakéhokoliv řádného rozuzlení.

Experiment (2010)

Po dlouhé době se ke mě dostalo výtečné psychololgické dramíčko. Přitom jsem podle relativně nízkého hodnocení nečekal, že mi to tak sedne! Výborně podaná přeměna obyčejných lidí v role, které jsou jim uměle přiřazeny. Už velice dlouho jsem nikomu tak moc nepřál, aby ve filmu dostal na držku, jak tady Forestu Whitakerovi. Skvěle zahraná role! Mám chuť pálit 5*, protože to fakt sype a atmoška je na konci hustá, jak dým ze škodárny :-) "Pořád věříš, že jsme inteligentně výš než opice?" Perfektní psycho!

Červená Karkulka (2011)

Všecko špatně :-). Naivní pohádka pro teenagery, která si své oblíbence v mladém publiku asi i tak najde. Na tomhle filmu je dobrý opravdu jenom ten vlk a Gary Oldman. Samotné odkazy na pohádkovou předlohu vyzní spíše humorně. Shiloh Fernandez rozhodně není nový patizón a ani film není nástupcem stmívání, které bylo o kus lepší.

Smrt přichází v bílém (2003)

Není to špatná žánrovka. Celou stopáž je výborná stupňující atmosféra a velmi dobře podané výjevy v chování jednotlivých členů rodiny, pokud tedy pominu několik velmi myslpostrádajích rozhodnutí (výstup z auta do lesa? Nikdy bych z auta nevylezl!). Odlehčující nenápadné humorné situace taky dobré. Každopádně to celé působí jako lehké béčko s pro mě nejasným koncem, ale napjatý sem byl velmi solidně a pár lekaček zafungovalo:). Konec jsme si pouštěli pro řádné pochopení dvakrát. Slabší 4*.