• Krátkometrážní

Cizinec (2010)

Na to, že tenhle film získal 3 nominace na zlatý globus, tak jsem čekal trošku jiné kafe. Ale taky nemůžu říct, že by to byl špatný film u kterého jsem se nudil. Vlastně to není ani vůbec akční, je to taková detektivka, kdy až do konce nevíte, možná jenom tušíte. Mě se na to dívalo vcelku velice dobře. Johny Depp je skvělý a Angelina vypadá po Saltu opět dobře. Je to takový nenáročný, pohodový film, nad kterým člověk nemusí usilovně přemýšlet.

Blind Spot (2007)

Skvělé! Výborně zpracované a celkem černota.

Banán (2010)

Pěkný mini doplněk k celovečeráku Já padouch :)

Tři dny ke svobodě (2010)

99% filmů tohohle žánru a podobného scénáře by se od začátku ubíralo naprosto odlišným a více logickým způsobem a děj by sledoval jasné finále. Já se přiznám, že jsem vlastně až téměř do konce nepochopil proč se to tím "logičtějším" způsobem neubíralo. Ale pak mi to došlo, takhle to prostě ještě nikdo nikdy nenatočil! Tím se z tohohle filmu nestavá pouze dobře natočené opakované klishé o očistě manželky, ale velice citlivé a svědomitě natočené romantické polodrama, které je dosti napínavé a v závěru skvěle vyvrcholí, protože až dokonce nevíme ani ň. Navíc podmáznuto pěknou hudbou. První hodinka je sice celkem pozvolná a po polovině filmu se z ničeho nic oběví černoch policajt a dělá peklo (díky tomu jsem rozmýšlel i na 3*), ale konec je prostě pěkný a hlavně vyjasněný. Paul Haggis si tak ode mě získal poctivé 4*.

Mechanik zabiják (2011)

Podle aktuálního hodnocení 64% jsem si myslel, že se Jason nechal opět ukecat na průměrný logiku postrádající akční výhul typu Kurýr. Jenže ono to tak vůbec není a za to jsem rád. Tohle určitě nepostrádá logiku v takovém měřítku, nejsou tu laciné a ujeté scény jako přeskok autem z mostu na most a podobně. Tohle je naopak velice solidní napínavá akční jízda. Začátek je sice trošku pomalejší, ale posléze se to rozjede, vyjasní a diváka nepustí. Pistolové scény jsou skvělé, precizní a choreograficky na výbornou! Navíc duo Statham/Foster je velice dívatelné, oni se k sobě prostě hodí. Foster je v jeho věkové kategorii asi jediný, kdo se vyloženě hodí na tyhle lehce psychicky pošahané, nebo drogově závislé postavy a když si veme do ruky kvér, tak si jenom libuju :-) Nemám jediný důvod nedat 4*, červenou barvu by si tenhle snímek zasloužil.

Rango (2011)

Smekám před Verbinskim, protože tohle je vizuální skvost! Je až neskutečné, co si Gore dovolil předvést v jeho premiérovém animáku (labužnický bullet time v uvodní scéně, skvělá bitva v poušti a mnohé další). Takhle vizuálně propracovaný animák jsem ještě neviděl. Snyderovi sovy jsou skvělé, ale tohle je detailně mnohem dál a od How to train your dragon je to nejlepší v žánru. Tohle je nejen animačně, ale i dějově a celkovým pojetím a atmosférou úplně něco jiného, než co jsme doposud mohli vidět. Rango je dospělý film, jasně drží nastolenou laťku, kterou stupňuje a neposkakuje na pomezí mezi tvorbou pro děti a tvorbou pro dospělé, má místa kde mi vysychalo v krku, má kvalitní lehce ponurý příběh, originální zpracování, výborné westernové protředí, kvalitní hudbu od Zimmera, skvělé postavy, ještě lepší dabéry v čele s Deppem, ketrý je famózní, ukrutného záporáka Jacka s výtečním hlasem Billiho Nigha a parádní závěr! Takhle nějak jsem si předstvoval už zmíněné Snyderovi sovy a jsem moc rád, že jsem se toho dočkal v Rangovi.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Je mi to dost líto, skutečně jsem se na tento díl těšil a věřil jsem Andersonovi, hlavně po božím akčně nadupaném rallye smrti. Bohužel mé očekávání se nedostavilo. Afterlife sice krásně navazuje na 3. díl a příběhově to neni úplně marné, ale pan režisér to nedokázal využít ani na 50% a až moc si oblíbil bullet time. Přitom samotné akce nemají moc co nabídnout a hlavně jsou jaksi nedobře natočené. Bitka s mega zombíkem je až na zpomalené záběry Ali Larter velice slabá a konečná zúčtování taktéž. Tenhle díl se stal pouze dalším (pod)průměrným a lehce béčkovým filmem načechraným o 3D, který řadím do kategorie rádoby super modern movie bez efektu.

Na vlásku (2010)

Opět velice povedený kousek od Disneyho. Krásná animace, skvělé písničky a pěkný příběh. Tenhle animáček patří mezi ty dojemnější a citově více založenější. Samozřejmě nechybí ani prvky a postavy směřující k pobavení publika, tudíž zasmějete se určitě. Zde je k tomu předurčen havně kúň Maximus a je skvělý :)

Centurion (2010)

Solidní akční jednohubka. Jenže k velkoleposti a větší váze schází celkem velký krok. Námět určitě dobrý a jako levnější produkt velmi obstojné. Pro mě byl ale zbytečně překombinovaný konec a trošku pozvolnější střední část, kdy římská 7čka prchá. lepší 3*.

Já, robot (2004)

Will Smith v jednom ze svých nejlepších filmů! Tohle je akční pecka, která má výborný a velice napínavý scénář se skvělýma efektama a hereckýma výkonama. Tomuhle filmu nemám co vytknout, užil jsem si ho naplno! Výborná režisérská práce Alexe Proyase.