• Krátkometrážní

VyVolení (2005) (pořad)

Nikdy jsem tomu nepodlehl a nidky jsem to nijak nežral.

V zajetí rychlosti (2005)

Jeden z těch neskutečně příjmených malých velkých příběhů, co se k vám do telky můžou dostat. Z jedné strany dramatický příběh plný napětí, emocí a rychlosti a ze strany druhé to všechno lemuje vynikající Anthony Hopkins a jeho cesta ze Zéladnského venkova až po moderní LA, aby si o něm následně vykládal celý svět, který rozdává charisma a pozitivní lehce "smile" feeling po celý film. Dostalo mě to se vším všudy! :-)

xXx: Nová dimenze (2005)

Bullshit! Tohle bylo oprvadu moc špatné! Ice Cubovi nevěřím tvrďáka ani ve vteřině filmu, spíš je trapák :) a to auto jezdící po kolejích, uf, to bylo příliš!!

Zlomené květiny (2005)

Tak vysoké hodnocení a já po skončení vlastně ani netuším za co. Murraye mám rád, ale naprosto obyčejný příběh s prachbídným závěrem, to celé jaksi zabil. Přitom se to velice zajímavě rozjíždí a Billův road trip za odhalením pravdy je s počátku vcelku dobrý a zábavný. Jenže ten závěr. Chápu useknuté závěry u složitých a kreativních scénářů, kde to není tak jednoduché a scénárista se možná i trošku zamotá, ale zlomené květiny jsou příběhově maximálně přímočaré a bohužel s čekání na "překvapující" konec se vyklubalo zoufalé nic.

Zóna smrti (2005)

Tak tohle bylo hodně výživné. Začalo to dravě a čekal jsem úplně jiný vývoj, než jsem nakonec dostal. Poslední půlhodinka je velice štýlová. První dojde na řadu Jacky Wu, který během filmu vykuchá celou jednotku a jenom jsem čekal, kdy se potká s Donniem! Konečná bytka se Sammoem na pódiu je perfektní, nechápu kde se v Sammovi při jeho postavě bere ta akce, ale umí a předvedl to i v Ip Manovi 2. Jediné co nemuselo být a přišlo mi zbytečné, je Donnieho pád z okna. Jinak super. Takovou melu na tělo (bez létání a podobných stupidností) jsem hodně dlouho, pokud nepočítám Ip Mana, neviděl.

Živý v Joburgu (2005)

Čekal jsem, že to bude jak u čísla 9, kde byl kratas opravdu špičkový. Toto je sice pěkná předehra na celovečerák, natočená velice realisticky jako dokument, ale bohužel nic zvláštního, roboti vypadají jak starý robocop s křídlama, nebo co.

9 (2005)

Temné, akční, rychlé, skvěle detailní a animačně precizní! Co víc si přát!

Akta UFO (2004) (seriál)

Nevím z kolika dílů se tenhle seriál skládá, ale já viděl prozatím dva a oba mě, jakožto člověka, který na tohle do jisté míry věří, hodně bavily. Díl "Jak funguje UFO z pohledu fyziky" je šílený a líbí se mi, jak se snažíme na všechno přijít lidským rozumem, přičemž vysí nad těmito věcmi neskutečný otazník a realita může být zcela odlišná. Ty odpady dali věru velcí skeptici.

Alexander Veliký (2004)

Tu délku bych přežil, kdyby se jednalo o mnohem lepší zpracování. Takhle je to fakt dlouhé, místy nudné a bitvy vesměs žádné. Určitě zklamání.