• Krátkometrážní

Identita (2003)

Identita je přesně ten film, který musíte sledovat celý od začátku až do konce, jinak nemáte šanci film pochopit a můžete na něj mít velice sporný názor. Do 2/3 filmu se totiž jedná a obyčejné propletení osudů s pár haluzema, u kterých se člověk třeba i s nadhledem usměje. Jenže přesně v tomhle místě, kdy už si říkáte, že je to divná blbůstka Vás scénárista totálně uzemní a navede na správnou kolej. Já jsem změnil názor během vteřiny. Pro mě celkem silný zážitek.

Cesta (2009)

Tenhle film nebyl sice nijak náročný na herecké výkony, ale přesto byl Mortensen skvělý. Kodi Smit - McPhee coby jeho syn mě občas celkem štval svýma humanistickýma kecama, ale přežil jsem to bez úhony :) Navíc tahle tématika stylu Já legenda mě baví, takže já se opravdu nenudil, ba naopak a skoro černobílý screen celou tu atmosféru výtečně zvíraznil.

Ať vejde ten pravý (2008)

Náběh byl velice silný a mrazivý. Po zléze se bohužel z tohohle hororu stává pohádka zasazená v reálném světě s několika hluchými místy a neubránil jsem se nudě. 20 minut bych ubral a bylo by to o poznání živější. Přitom zmrzlé švédsko skýtá mnohem větší potenciál. Konec byl velice povedený, ale celkově mě to táhne spíš ke 3*.

Kriminál (1989)

Velice příjemná Slyovka, kde Sly není neporazitelný rambáč, ale odsouzení mukl, který chce ven. Zdaleka to není tak zlé, jak by se mohlo na první pohled zdát a ani to není nijak přehnaně akční. Řekl bych, že je to hodně povedené Slyovo osmdesátkové dramíčko. Maybelline bych chtěl mět doma:)

Hrdinové (2006) (seriál)

Výtečném, skvělé a fabulózní, ale bohužel jenom první série. Naštěstí já u první série končím, pro mě je to ukončené a nepotřebovalo to nic víc, bohužel tvůrci chtěli love! Druhou sérii si raději nepamatuju. První série mě ale učarovala tak, že si musím hrdiny přidat do top ten seriálů :)

Prázdniny s Timonem a Pumbou (2004)

Šest 10minutových příběhů s Timonem a Pumbou, některé lepší, některé nudnější. Celkově je to pro děcké publikum. Tudíž zlatý střed :).

Defendor (2009)

Po zklamání ze Zombielandu, je tohle výborná záplata ze strany Woodyho. Čekal jsem stupidní parodii o rádoby superhrdinovi, ale šeredně jsem se spletl! Tohle je velice dobrý vážný film s lehce usměvnými situacemi, se skvělým Woodym v roli retarda s fatálním alkoholovým syndromem, poruchou pozornosti, depresemi, klamnou megalománií, neschopností předvídat následky, vážným nedostatkem běžného vnímání a sociální nevyzrálostí, který se snaží a myslí si, že je hrdina, od kterého se odráží kulky! Výborný scénář!! Řekl bych, že je to velice blízké Kick-Assu, jenom je to vážnější. Soundtrack je parádní. Nechápu proč to nešlo do kin, je to very nice:)

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Výborné animované sci-fi o budoucnosti lidské rasy, která po mnoha generacích přežívání na kosmické lodi nachází planetu Terra, na které je všechno kromě kyslíku. Tohle není obyč animák pro děcka. Tohle je animák s minimem textu díky němuž se stává velice ,,tajemný,, a vleze pod kůži. Od tuctových animáků se liší také svojí velkou myšlenkou s výbornou fantasy atmosférou a hudbou. Akční konec je velice povedený! Jenom vyzuálek mohl být krapte lepší, ale zase 3 roky jsou 3 roky a rozpočet asi nebyl bůhví jaký....Jinak nevím proč, ale z části my to připomíná Avatar a čím dál víc si uvědomuju, že Cameron nepřišel vůbec s ničím novým. Pouze to gradoval:) Dodatek: Vidím, že slovo avatar nemám v komentu jenom já :)

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Ten kdo viděl předchozí dva díly a žral je jako já, nemůže dát jinak než 5*! Tento díl je o kus dál než dva předchozí, už to není jenom o hračkách doma, ale tu jim jde opravdu o krk a o to, že jdou nadobro pryč od Andyho. Navíc ve svých možnostech je tento díl opravdu temný. Scéna v roztavovně kovů je suprová. Špaňelský mód Buzze je totální mlata! :-D a konec je nostalgie jako blázen! Lee Unkrich věděl co točí a dal to jasně najevo...Neznám asi žádný animák, který by byl v každém pokračování pořád stejně kvalitní, v tomto případě to s každým pokračováním přímo graduje, a to jak příběhově, tak logicky i animačně. Technologie jde přeci jenom dopředu :).