• Krátkometrážní

Captain America: Občanská válka (2016)

Nemám co vytknout, je to skvěle zvládnuté a rafinované, ale jsem toho názoru, že na velkém plátně Občanské válce chybí boom efekt. Možná tomu k pořádné vyváženosti chybí hlavní badass záporák (byť tam nemá co dělat, já vím), který by byl tzv. každému buřt a všichni by mu mohli maximálně nasekat, stejně jako on jim! Takhle je to totiž oťukávání klaďasů. Celá akce na letišti je maximálně cool, efektní, obrovská, nahláškovaná díky Spideymu a Ant-Manovi, ale vlastně je to taková sranda a paradoxně je lepší hned úvod v Africe. Všechny bitky jsou choreografický chutné, Russové si umí pohrát s detaily a příběhově je to jeden s nejlepších (nejzásadnějších) komixů, postavy jsou cool do jedné a všechny nové zapadly (Spidey a Panterem mě velmi bavili). Všechno má svůj důvod, žádne faily a jako vnitřní rozepře týmu, gró celého filmu, je to skvěle vystavěné a vážné. Mix s minulostí diktuje strašné točky až k mega finiši na Sibiři, který v mých očích patří Tonymu Starkovi. Zatrnulo mě, totálně jsem to žral, je to krvavé a hutné a mrazilo mě přitom až na řiti! Vlastně jsem měl husinku asi 4x :-)). Takže za mě velká spokojenost, byť to neni lepší než Winter Soldier, nebo první Avangeři. Možná bych přidal na napětí, možná bych i přitvrdil ve vzájemných kontaktech na letišti a co nechápu a mrzí mě to (protože jsem to četl), tak mám pocit, jako by tohle celé byla úvodní část filmu, kterému chybí EPIC závěr. To jsou ale jenom možná a hnidopišství. V polovině filmu jsem přestal vnímat, že je to film o Capovi, ale prostě jsem čučel na další, menší, Avengery. Asi jako všichni, a tak to mělo být.

Captain America: První Avenger (2011)

Na kapitána ameriku jsem se moc těšil. V některých ohledech se jedná o menší zklamání, hlavně první hodinka je, až na pár dobrých míst, taková nijaká. Bez většího adrenalinu a rozjezdu, který by vyloženě vytrhl. Možná se tvůrci mohli také úplně vyvarovat těm občasným dětinským situacím, kdy jde všechno až moc snadno a Kap. to má jako na stříbrném podnosu a neutrpí ani škrábnutí. To je ale ohledně kritiky vše. Zbytek je jedna velká vizuální lahůdka. Druhá polovina filmu i mnohem lépe stavý děj a posouvá situci nenásilně kupředu, zaroveň se přitvrzuje akce, výbuchy, kulky a končí to přímo vinikajícím koncem (tohle je pro mě nejlepší zakončení ze všech letošních komixovek), který jasně odkazuje na budoucí Avengers. Navíc Chris je sympaťák jako blázen, jeho kostým je MOC dobře realizovaný a Hugo jako záporak skvělý. Jen je pravda, že mohl mít méně gumově vypadající masku. Takže moje hodnocení určitě 4*. Na 5* by to muselo být drsnější i realističtější.

Carlitova cesta (1993)

V tomhle případě nemůžu jinak než plných 5*. Alův jeden z nejlepších filmů a Pennův možná nejlepší výkon vůbec. Poslední půl hodinka je šíleně napínavá a všechno vychází naknap! Jenom jsem seděl v křesle zažraný do děje a sledoval jak to dopadne. I když je pravdou, že jsem očekával, že se něco posere...

Carrie (2013)

Tak to dopadne, když si člověk pustí horor, ale překvapí ho přeslazená emo fantasy duchařina. Nechci ale Peircovi křivdit, s tím koncem si pravda pohrál na prudko. Jenže 15 minut šalovačky to nemůže zachránit. 3/4 filmu je jak vystřižených z Taková normální holka, jenom místama trošku přiostřujem abysme v závěru všechny ne/zaslouženě pohřbili. A ani ten jediný dobrák, co dostal kýblem, nakonec nesmočil. :-/

Cars Toon: Burákovy povídačky (2008) (seriál)

Vcelku zábavné rozšíření úvodního filmu auta. Burák a jeho neuvěřitelné povídačky, abychom si nemysleli, že je to kus šrotu od jakživa :). Nejvíce se mi líbily poslední dvě historky (burák soukromé ačko a burák v Tokiu), jako nejslabší považuju burák coby metalista. Celkově ale dosti povedené.

Carter (2022)

Béčkově céčkový akční nářez! Bohužel POV ultra zbrklá akce a dronové záběry, která vypadala z počátku velmi cool se po 30ti minutách stala naprosto otravnou záležitostí, ze které bolí hlava. Celé to končí nepřehledným chaotický bordelem, kterému krutě došli prachy tak v polovině filmu. Uff škoda, mohl to být solidní Korejský Hardcore Henry.

Cedulky (2008)

80% dělá ta hudba, ale je to roztomilé a dobře se na to dívá. :)

Cellular (2004)

Pro mě velmi dobrý Thriller se zběsilým drajvem a s parádním, tehdy nováčkem, Chrisem.

Centurion (2010)

Solidní akční jednohubka. Jenže k velkoleposti a větší váze schází celkem velký krok. Námět určitě dobrý a jako levnější produkt velmi obstojné. Pro mě byl ale zbytečně překombinovaný konec a trošku pozvolnější střední část, kdy římská 7čka prchá. lepší 3*.

Cesta (2009)

Tenhle film nebyl sice nijak náročný na herecké výkony, ale přesto byl Mortensen skvělý. Kodi Smit - McPhee coby jeho syn mě občas celkem štval svýma humanistickýma kecama, ale přežil jsem to bez úhony :) Navíc tahle tématika stylu Já legenda mě baví, takže já se opravdu nenudil, ba naopak a skoro černobílý screen celou tu atmosféru výtečně zvíraznil.