• Romantický

Skyfall (2012)

Tak jo, nebyla jsem si úplně jistá, jestli je Daniel Craig vhodný Bond, protože Pierce Brosnan byl podle mě best Bond. Ale podlehla jsem kouzlu jeho průzračně modrých očí a ze všech Craigových bondovek jsem nadšená. Mají šmrnc, styl a svižný děj. Čekala jsem ale, že Tonia Sotiropoulou bude mít větší roli, když ji jako Bond girl pozvali coby hlavní star na Ples v Opeře. A on ji zatím Bond jen "opřel o zeď". :-)) Jamesi, musel jsi zničit všechny ty Brouky? Nešlo to jinak?

Zlaté oko (1995)

Moje nejoblíbenější bondovka s Brosnanem (a dle mého skromného názoru i nejpovedenější).

(K)lamač srdcí (2010)

Romantika a spousta humoru - výtečná kombinace :-) (a Romain Duris jako bonus).

Kladivo na čarodějnice (1969)

Nebudu ten film hodnotit, protože pokaždé, když z něj vidím byť jen kousek, jde mi mráz po zádech a dělá se mi špatně. Což vlastně mluví ve prospěch filmu, mě se ale trochu příčí dávat hvězdičky takové brutální podívané.

Pýcha a předsudek (2005)

Nevím, co napsat, snad jen, že ten film miluji, miluji, miluji.

Amazing Spider-Man (2012)

I když se mi předchozí filmy s Tobym líbily (kromě trojky, ta byla slabší), tak tenhle Spiderman je opravdu "amazing". P. Parker v podání A. Garfielda není takový zoufalec, jako od T. Maguira - to mě moc potěšilo. Od superhrdiny očekávám, že bude tak trochu super i v civilu :-)).

Věk nevinnosti (1993)

Fascinuje mě, jakými nesmyslnými pravidly byla tehdejší společnost sešněrovaná. Když jsem ten film viděla poprvé, přišlo mi divné, že Amerika, vzor pokroku, byla tenkrát víc staromódní, než Evropa. S věkem mi došlo, že to byla spíš prudérnost a stav je víceméně stále stejný :-). Ale zpět k filmu - bývám skeptická a kritická k filmovým zpracováním knižní předlohy, ale zde jsem velmi spokojená. Film jen doplňuje obrázek tehdejší společnosti, který vykresluje autorka ve své knize. Vzhledem k tomu, že Edith Whartonová žila v letech 1862 - 1937, je román autentický a o jeho kvalitách svědčí i fakt, že za něj byla v roce 1920 oceněna Pullitzerovou cenou.

Evita (1996)

Skvělá hudba, ostatně Weber mě nikdy nezklamal. Na CD si ji pustím ráda, ale pamatuju si, jak jsem před lety v kině před koncem málem usnula, už to na mě bylo moc dlouhé :-)).

Dreamgirls (2006)

Nádherné písně, skvostně zazpívané, úžasné kostýmy a Eddie Murphy v jiné roli, než ho obvykle vídáme - dokonce zpívá!! A dobře zpívá. Skoro při všech písních mi běhal mráz po zádech, protože jsou opravdu výborné.

Nic než pravda (2008)

Film se mi jako takový líbil, i když mi úplně nedocházelo, co vedlo hlavní hrdinku k tomu, že prozradí totožnost agentky CIA. SPOILER: Po zbytek filmu jsem uznávala její snahu krýt zdroj v domnění, že se jedná o někoho dospělého, kdo věděl, co prozrazuje, ale to, jak zneužila naivitu a důvěřivost malé holky mě naštvalo a myslím si, že to vězení si tak trochu zasloužila.