Agent Carter - The Blitzkrieg Button (2015) (epizoda)

Príbeh: tak nakoniec ani Tony nehrá úplne čistú hru a stráca Peggynu dôveru. Na scéne sa objavujú nový nepriatelia, ktorý zrejme ešte zamiešajú karty. Prevedenie: Ruský sirotinec v štýle "Červenej Volavky" bol nad mieru realistický. Aj zjavenie sa Tonyho na scéne bolo milým spestrením. Pocity: Páči sa mi, že zápletka nadobúda medzinárodný charakter a zlo ide z Nemecka a Ruska a nie je iba na domácom piesočku. 72%

Dolittle (2020)

Príbeh: Rozpráva so zvieratami a dokáže riešiť aj ľudské problémy. Herecké obsadenie: Osobne nechápem prečo sa tomu či už Downey alebo Banderas nechali ukecať. Mám oboch pánov veľmi rád a osobne ich obdivujem ale tu je to mrhanie ich talentom. Prevedenie: Deťom bude imponovať animácia zvierat a občasný gag v ich podaní. Ale keď prišlo na uvoľňovanie stolice drakovi, film v mojich očiach padol pod priemernú latku. Pocity: Film má určite dôvod na existenciu. Je milý, hravý a všade sú sýte a veselé farby a dobré nápady ako vystrihnuté z pôvodných anglických rozprávok. Nič to ale nemení na tom, že je to zabíjané trápnym humorom a detskými postavami, ktoré sú nijako nezaujímavé. Teda aspoň pre mňa. Pridaná hodnota: Veľmi ľahko zabudnuteľný príbeh. Ale na druhú stranu veľmi hravé. Mojim deťom sa to páčilo. 61%

District 9 (2009)

Príbeh: Nikto by si nemyslel že mimozemšťania môžu byť sociálnymi parazitmi zeme. Herecké obsadenie: Absolútne nikoho som nepoznal. Ani jedného herca som si nevedel spojiť s filmami ktoré som pred tým videl a aj napriek tomu sa mi výkon Sharltoa Copleya páčil asi najviac za poslednú dobu. Bolo to také prirodzené a nesilené až ma to dostalo. Prevedenie: Kamera sa tvári ako by sa točil nízkorozpočtový Béčkový film ale potom prídu na scénu efekty a animácia emzákov a musím sklopiť klobúk dole. Pocity: Veľmi dobre vygradované akčné scifi, ktoré oplýva dobrými efektami, dobrým príbehom a dobrým koncom. Nemám čo vytknúť. Pridaná hodnota: Jediné čo ma štvalo bola tá rozmikaná kamera, ale bol to zrejme zámer a nie mínus a tak nemám problém s tým, že napálim plný počet a určite sa k tomuto filmu ešte raz v blízke dobe vrátim.90%

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Príbeh: Katastrofa na ropnom vrte Deepwater Horizon. Herecké obsadenie: Veľkým lákadlom k tomuto filmu sú mená ako Mark Wahlberg, Kurt Russell či John Malkovich. Nič menej, moc sa nenahrali. K tomuto filmu nebolo nutné nijaké herecké umenie. Všetku atmosféru dokresľovalo prevedenie. Prevedenie: najsilnejšia stránka filmu sú samozrejme efekty, ktoré podtrhujú emócie. Celkom som si užil či už zasekávanie vrtu alebo finálne výbuchy. V tomto smere niet čo vytknúť. Pocity: Katastrofické filmy majú vždy silnú emóciu už len samotnou existenciou, ak si k tomu pridáme ešte zvládnutú rodinnú drámu tak je to o to lepšie. Pridaná hodnota: Film som trocha nadhodnotil lebo mi sadol v dobe kedy som ho pozeral. Nie je to nijaký klenot na trhu katastrofických filmov, lebo ničím nevyčnieva od zabehnutého štandardu. Dokonca ani tým, že je podľa skutočnej udalosti. Ale jednoducho mi to sadlo a vychutnal som si to naplno. 75%

Agent Carter - Time and Tide (2015) (epizoda)

Príbeh: Agentka je na stope Leviathana a Starkových zbraní. Na scéne sa objavuje nový protivník. Prevedenie: Aj napriek tomu že je atmosféra stále príjemne temná, tak logické zvraty ma prinútili k nejednému facepalmu. Najviac som nechápal, že ak má Stark v podlahe dieru po trezore pod ktorým je chodba ktorá ústi k dokom, tak si policajti nedali námahu prehľadať lode a pozrieť lodné denníky. Proste mi to pripadalo ako nájdenie pokladu na konci dúhy a bolo to mierne povedané infantilné. Ďalej. Kľúčového svedka na stanicu odprevádza jeden tučný policajt. Čo sa asi stane? Pocity: Táto časť bola zatial najslabšia z pohľadu logiky. Ale nakoľko som fanúšikom komiksov a viem že v nich ide logika úplne bokom, tak dávam aspoň priemerné hodnotenie. 50%

Zakázaná historie - The Treasure of Solomon (2013) (epizoda)

Príbeh: Hľadanie najväčšieho kresťanského pokladu všetkých čias opäť začína v Jeruzaleme. Prevedenie: Na základe toho že by poklad kráľa Šalamúna mal podľa historických prameňov obsahovať aj archu zmluvy aj svätý grál o ktorých sa hovorilo v prvých častiach, tak táto časť je iba taká rekapitulácia s menšími vsuvkami a s pár obchodníkmi so starožitnosťami. Pocity: Už som to videl a to čo bolo dané ako plusový materiál za to naozaj nestálo. 33%

Agent Carter - Bridge and Tunnel (2015) (epizoda)

Príbeh: Peggy ďalej pátra po Starkových zbraniach. Dostáva sa do konfliktu s podivnou organizáciou známou ako Leviathan. Prevedenie: Množstvo scén v noci, nie je na škodu atmosfére. Scéna v mliekarniach pobavila. Konečne sme sa dočkali aj prestrelky. Pocity: Séria neklesá na tempe a poodhaľuje postupne príbeh, tak ako by som si to predstavoval. 79%

Agent Carter - Now Is Not the End (2015) (epizoda)

Príbeh: Po konci vojny sa Peggy dostáva do kancelárie a je hodená na druhú koľaj. Až udalosti s obvinením Starka a posunutím jeho patentov podsvetiu ju dostáva opäť do sedla. Prevedenie: Táto doba sa mi celkom páči. Všetko scifi z Captaina zmizlo a na scéne sú maximálne hitech hračky, ako napríklad hodinky na trezor. Páčili sa mi aj hláškujúci policajti. Pocity: Na pilot série je to veľmi slušné. 87%

Diagnóza: Šampión (2015)

Príbeh: Doktor s pôvodom z Nigérie Bennet Omalu sa rozhodne vykopať vojnovú sekeru s NFL. Herecké obsadenie: Nevedel som si celkom Willa Smitha predstaviť v tejto úlohe. Nie preto že by to bol zlý herec, ale preto, že je tá úloha trocha nudná a fádna oproti jeho predchádzajúcim postavám. Prevedenie: Dej ide priamo k veci a podáva svedectvo o boji NFL a lekármi, ktorý chcú iba dobre pre hráčov a ich rodiny. Pocity: Som rád že tento snímok uzrel svetlo sveta, treba ukázať že americké náboženstvo NFL, ktoré si pre seba zabralo celý jeden deň v týždni má aj svoje muchy a síce zdravie svojich ovečiek, nemyslím tých pred telkou ale tých čo sa zrážajú hlavami na ihrisku. Pridaná hodnota: Konečne nie je Amerika ukazovaná iba ako super najlepšia krajina a trocha je jej odfúklo pozlátka. Paradoxom je, že si to natočili sami Američania. Takže verím že v reále to bolo oveľa ostrejšie. 83%

WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

Príbeh: Rýchlo-pôrod vo farebnom prevedení. Prevedenie: Občas ma to tento raz pobavilo, ale aj tak zaujímavá bola posledná minúta celej časti, čo je žalostne málo. Pocity: Páčilo sa mi niekoľko gagov ale aj napriek tomu, je to stále trápne sitkomoidné. Nič to nemení na tom, že tá posledná minútka stála za to lebo definitívne môžeme povedať, že... to by som vám predsa neurobil :) 58%