Krok za krokem - Sami doma (1992) (epizoda)

Príbeh: Rodičia odchádzajú na romantický víkend a deti majú dom iba pre seba. Dokáže Dana udržať dom pokope kým sa rodičia vrátia? Prevedenie: jeden z tých zábavnejších dielov. Najskôr dokonalé stvárnenie zaseknutého chrbta v podaní Franka a potom JT, ktorému z krbu trčia iba tenisky. 90%

Krok za krokem - Moderní doba (1991) (epizoda)

Príbeh: Carol sa nemôže viac pozerať na Frankovo vedenie účtovníctva a tak sa mu rozhodne pomôcť. Spoliehať sa na výpočtovú techniku sa ale nezdá ako dobrý nápad. Deti zatiaľ číhajú na UFO. Prevedenie: Jeden z menej vtipných dielov a k tomu všetkému premisa s UFOm, nič moc. 60%

Hon na ponorku (1990)

Príbeh: Námorná rivalita medzi USA a Ruskom, môže byť vážny problém ak sa rozhodnte vziať veci do vlastných rúk. Herecké obsadenie: Sean Connery je jednoducho geniálny. Celá tá chladná arogancia priamo zodpovedá postave. Úžasné. Mladík Alec Baldwin si svoju rolu evidentne užil a zahral vysoký nadštandard. Prevedenie: Prvá polovica je napínavá v zmysle, že ešte nevieme čo môžeme čakať. V strede je množstvo hluchých miest, ktoré by film kľudne oželel a koniec zas naberá tempo a predvedie vám veľké finále. Pocity: Film sa mi ako komplet páčil, nič to ale nemení na tom že by som vatu zo stredu okamžite vystrihal a ponúkol viac manévrov s ponorkou lebo tie boli asi najväčším ťahúňom filmu. Pridaná hodnota: Ide o jeden z lepších filmov z tohto prostredia. 81%

Věc (1982)

Príbeh: Na Antarktíde sa skupina vedcov nakazí parazitom z vesmíru. Problém je, že parazit sa dokáže asimilovať a meniť kompletnú štruktúru na ľudskú. Nikto si nemôže byť ničím istý. Herecké obsadenie: Kurt Russell je rana do čierneho, jeho flegmatický postoj počas celej minutáže, silné vodcovstvo a finálne ťažké rozhodnutie je čerešničkou na torte celého filmu. Prevedenie: Netrúfam si tvrdiť, že ido o najlepší horor 90. rokov, ale každopádne má hutnú atmosféru, ktorú zabezpečuje hlavne nemožnosť úniku zo základne a samozrejme poriadne nechutné scény premeny emzákov. Toto je zvládnuté na jednotku. Pocity: Hustá atmosféra a trocha krimi zápletka mi nedovolila sa odtrhnúť od obrazovky. Aj napriek tomu že film má skoro 30 rokov má stále čo ponúknuť. Remaq si ale asi nepozriem lebo by som mohol byť asi už iba sklamaný. Pridaná hodnota: Zlatý fond svetového hororu. Dobre sa pozerá a drží napätie. 92%

Agent Carter - Valediction (2015) (epizoda)

Príbeh: Všetky časti skladačky do seba zapadli a je nutné sa už iba postarať o zloducha z radov Leviathana. Prevedenie: Nakoľko je hlavná schopnosť zloducha hypnóza tak vlastne naši hrdinovia vo finále bojujú hlavne sami so sebou. Finále vo vzduchu potešilo a samozrejme Happy End, tak ako ho máme z Marvel universe radi. 90%

Krok za krokem - Nové auto (1991) (epizoda)

Príbeh: Carol si musí zadovážiť nové auto. K tomu všetkému sa Penny rozhodla predstaviť nového priateľa. Prevedenie: Mravné ponaučenie JTho, Norbiho postava z pohrebného ústavu a Frankove vypenenie sú ťažnými lanami tohto dielu. Ale na plný počet to stačí lebo nenudí aj poučí. 95%

Krok za krokem - Den před kamerou (1991) (epizoda)

Príbeh: Rodina sa dostane do hľadáčika kamier a Carol sa musí zmieriť s tým, že sa ich dve rodiny nikdy nezmieria. Prevedenie: Kameramani vlezlí, Carol na nervy, Frank s pocitom viny a deti, tie si to náramne užívajú. Pocity: V diely nebolo nič extrémne vtipné ani poučné ale ide aj tak o vyšší nadpriemer. 81%

Krok za krokem - Záznamník (1991) (epizoda)

Príbeh: Rodina sa jednohlasne zhodla na potrebe telefónneho záznamníka. Ten však v nesprávnych rukách dokáže narobiť viac škody ako úžitku. Prevedenie: Jeden z vtipnejších dielov. Kde sa veľa vecí ničí, okrem iného aj samotný záznamník. Pocity: Páči sa mi na seriály vyváženosť, kedy jedna časť ponúka viac mravného ponaučenia a druhá zas viac humoru. Toto je časť s vtipnejším základom čo mi vyhovuje. 90%

Krok za krokem - Táboření (1991) (epizoda)

Príbeh: Fanrove deti milujú campovanie, to sa ale nedá povedať o deťoch Carol. Prevedenie: Rodinka sa dostáva mimo domu, čo je celkom výnimočné, takto pokope. Exteriéry lesa ponúkajú mnoho námetov na vtipy ako utopené auto alebo súboj s medveďom. Pocity: Diel sa mi páčil mal nápad a myšlienku. Nebol zas prehnane vtipný a netlačil na pílu ale krásne ukázal rozdiely medzi oboma rodinami. 91%

Krok za krokem - Nevlastní otec (1991) (epizoda)

Príbeh: Dana chce ísť silou mocou na koncert svojho obľúbeného speváka do pochybného motorkárskeho podniku aj napriek tomu, že ju pred tým všetci vystíhajú. Nakoniec sa jej rebélia zmení na záchrannú misiu do ktorej sa zapája celá rodina. Prevedenie: Tieto figthovacie scény z prelomu tisícročí jednoducho nejde nemilovať. Cody je jednoducho vynikajúca postava, ktorú si každý okamžite obľúbi a tu je toho jasný príklad. 90%