Velmi nebezpečné známosti (1999)

Príbeh: Dokáže láska otočiť ľudský charakter o 360°? Herecké obsadenie: Nemal som absolútne výhrady proti kastingu. Každá postava sa hodila do svojej roviny. Prevedenie: Úžasne zahraný incestný vzťah medzi Sebastianom a Katheryn, ktorý je v konfrontácií z čistou láskou medzi Sebastianom a Annette. Aby sa vyplnil priestor kde by mala byť vata, sa do príbehu pridáva ďalšia postava a síce naivka Cecile. Pocity: Hnus zo vzťahu medzi bratom a sestrou strieda pohoršenie nad stávkou o vienko Annette. Jednoducho sa jedná o multipocitovú záležitosť, ktorá je ale servírovaná tak aby z toho divák nemal vo finále v hlave guláš. Pridaná hodnota: Asi nikto by netipoval záver. To je aj dôvod prečo som sa rozhodol o plný bodový zisk. A keď si k tomu pripočítame ešte pocit zadosťučinenia, tak nie je o čom. Smiech cez slzy, ako v skutočnom živote. 95%

Střihoruký Edward (1990)

Príbeh: Nožnicovoruký exot sa musí začleniť do sociálnej skupiny americkej strednej triedy. Herecké obsadenie: Herecké majstrovstvo mladého Johnnyho Deppa, vyšperkované do najmenších detailov. Pod Burtonovov taktovkou sa rádoby jednoduchý príbeh mení na emočnú drámu s veľkým finále. Prevedenie: Sociálna sonda do Amerického predmestia v tej dobe je vlastne silným odrazom aj v dobe dnešnej. Ako sa vie skupina názorovo rozhodovať o osude jednotlivca. Hudba bola mega. Každú scénu vynikajúcou dopĺňala a vo finále podtrhla ťažkú emóciu. Pocity: Keď som film videl ako malý, dosť som sa ho bál a nepozeral som sa na neho rád. Teraz keď som si film pozrel z odstupom času som si uvedomil niekoľko emočných súvislostí na ktoré autori poukazujú a od filmu som sa nevedel odtrhnúť. Pridaná hodnota: Edward je veľmi potrebný film aj v dnešnej dobe, poukazuje na skazenosť spoločnosti a vyhostenie jednotlivcov, ktorý sa vymykajú štandardom doby. Veľmi silné posolstvo. 95%

Stranger Things - Kapitola sedmá: Vana (2016) (epizoda)

Príbeh: Všetci zasvätený do záhady okolo zmiznutých detí začínajú pomaly ale iste ťahať za jeden povraz. Prevedenie: Chalani sa konečne uzmieria a vracia to príbehu iskru. Ell sa snaží pomáhať kde iba môže až na pokraj vlastných síl. Páčilo sa mi hlavne prepojenie všetkých dejových liniek. Už nám iba zostáva nájsť a zabiť Demogorgona. Pocity: Som spokojný s tým, že sa všetci spoja proti či už druhej dimenzií alebo proti tajnému labáku. Aj napriek tomu že je to predvídateľné, páčilo sa mi to. 90%

Stranger Things - Kapitola šestá: Příšera (2016) (epizoda)

Príbeh: Nancy sa dostáva do druhej dimenzie. Hopper spája svoje sily s Joyce aby odhalili vládne sprisahanie. Ell konečne ukáže čo v nej je. Prevedenie: Konečne začínam fandiť hlavným hrdinom. Doteraz mi boli celkom ukradnutí a najviac ma zaujímala Hooperova dejová linka, ale touto časťou sa mi začína pozdávať aj hlavná štvorka nesympatických výrastkov. Pocity: Atmosféra sa dá krájať. Ellyn príbeh ponúka dosť emočne gradované finále a pekne postupne ukazuje s akými vnútornými démonmi musí chúďa bojovať. 93%

Stranger Things - Kapitola pátá: Blecha a akrobat (2016) (epizoda)

Príbeh: Hopper berie spravodlivosť do vlastných rúk. Chalani si konečne uvedomili že sa Will nachádza v inej dimenzií a snažia sa do nej nájsť vchod. Ell to má s prekonaním vlastných démonov čoraz ťažšie. Prevedenie: Laboratórium už ani nie je taký atmosférický ťahák ako druhá dimenzia plná démonov. Plagát "The Thing" na ste v pivnici mega oceňujem. Pocity: Nostalgia sa mieša s napätím, čo viac si seriálový fanúšik môže želať. Ešte možno trocha potlačiť na pílu a bude to moja osobná Guilty Pleasure. 91%

See - Vzkaz v láhvi (2019) (epizoda)

Príbeh: Dvojčatá rastú a na pleciach nesú tajomstvo zraku. Napätie v dedine je o to väčšie že sa stále nevie, kto priviedol lovcov až k bránam. Kráľovna našla zradcov medzi svojimi a na výstrahu ostatným s nimi aj naložila. Prevedenie: Príroda už tak neohúri a pridanie tieňa moc nechápem. Praktiky modlenia sa mi na druhu stranu celkom pozdávajú. V podstate strašne veľa vaty a všetko sa točí okolo krabičke z knihami. Pocity: Začína sa mi zdať, že už v druhej časti sa seriál hľadá a tvorcovia si uvedomujú, že z príbehom o naháňali detí slepcami sa asi príbehové terno konať nebude. A tak umelo nafukujú dej pridaním postavy tieňa alebo intrigami Kráľovnej, ktoré nám ako divákovi môžu byt totálne putna. Osobne dúfam že sa vráti feelingu z prvého dielu inak to asi zabalíme. 30%

Sváteční rande (2020)

Príbeh: Zo sviatočných rande sa môže zrodiť krásny cit. Herecké obsadenie: K filmom s podobným ťahom na bránu je nutné mať mega sympatickú ústrednú dvojicu. V tomto smere sa to filmu podarilo. Prevedenie: Predvianočný čas praje romantickým filmom s vianočnou tematikou. Ak k tomu pridáme chytľavý humor je to väčšinou rana do čierneho. Pocity: Smial som sa tam kde to odo mňa film chcel a tŕpol som tam kde to bolo nutné. Pridaná hodnota: Film vo svojej podstate je dokonalým reprezentantom svojho žánru. Škoda len že podobných počinov sú u nás už mraky. 83%

Mrtvý muž (1995)

Príbeh: Will Blake je nútený cestovať kvôli hospodárskej kríze na západ Ameriky. Žiadne príležitosti ho však nečakajú iba trable. Vďaka podivnej zhode náhod sa Will vždy dostáva do nebezpečných situácií a stáva sa z neho utečenej pred zákonom. Na svojej ceste ho však stretne aj priateľstvo z indiánskym vyhnancom menom "Nikto". herecké obsadenie: Všetkým, čo si ako tak pozreli upútavku musí byť jasne že hlavným pútačom záujmu je mladučký Johnny Depp. Ale mňa osobne viac upútali vedľajšie postavy. Prevedenie: Veľmi zdĺhavé a titerné prepracovávanie sa k pointe daných príbehov. Nemá to ani Artovú premisu a teda neviem čo tou nekonečnou vatou bolo sledované ale pre mňa to bol mega rušivý efekt. Pocity: Na pár scénkach sa dalo zasmiať a na niektorých až nemieste morbídnych, zhnusiť ale inak to vo mne dáko silný cit k indiánskym koreňom ani k hlavnému hrdinovi neprebudilo. Pridaná hodnota: Film je mnohožánroví a tak núti človeka raz premýšľať, raz plakať, raz sa smiať..... a ak sa snažíte o všetky tieto pocity vznikne z toho miš maš. 57%

Westworld - Zběh (2016) (epizoda)

Príbeh: Prehlbuje sa romantická linka medzi Dolores a Tedym. Ford nahrá Tedymu minulosť čím ho dostane do dosť nezávideniahodnej situácie. Prichádza prvý vzdor robota napriek naprogramovaným pravidlám. Prevedenie: Konečne sa dostávane aj do Bernardovho súkromia. Konečne sa odokrývajú Bernardove Mimikry a aj to prečo sa neotvára pred kolegami. Ford je stále viac tajomný a príbehu to svedčí. Scéna s Elsie je to, čo dodáva konečne seriálu gule. Osobne som zvedavá ako do toho celého zapadajú Logan a Will, tí týpci sú mi celkom sympatický. Pocity: Konečne sa mi prelínajú pozitívne pocity z reálneho sveta a aj z Westworldu. Osobne sa teším na ďalšiu časť a o tom by seriály mali byť. 78%

Westworld - Pod slupkou (2016) (epizoda)

Príbeh: Tak ako westernové mestečko vo Westworlde, tak aj seriál má niekoľko dejových liniek. Najzaujímavejšia je linka Dolores, ktorá si začína uvedomovať, že niečo nie je s kostolným poriadkom. Muža v čiernom, ktorý pátra po poslednom leveli a majiteľa Forda, ktorý má v úmysle predstaviť doteraz najlepšiu dejovú linku. Prevedenie: Po tom ako som bol očarený potenciálom seriálu, nadšenie postupne opadáva. Trocha ma dostala do napätia bordelmama ale v konečnom dôsledku sa ďalší deň všetko opakuje a tak celý seriál stráca náboj. Ale verím že sa v Ďalších častiach niečo zvrtne. Pocity: Opäť je pre mňa pútavejší ten reálny svet kde sa dejú tie najväčšie intrigy. Už by sa ale mohlo diať aj niečo zaujímave vo Westworlde. 60%