Purpurový vrch (2015)

Príbeh: Keď už ťa duch tvojej mŕtvej matky varuje pred príchodom na "Purpurový vrch" a ty sa tam aj napriek tomu odsereš, neni ti už pomoci. Herecké obsadenie: Mia Wasikowska nám ukázala že už nie je tou "Alicou z krajiny zázrakov" ale dokáže si strihnúť aj poctivé erotické scény. Jessice Chastain nenormálne sadla rola a v tejto zápornej rovine by sa mala pohybovať častejšie mala moju plnú dôveru čo je samozrejmé aj pri jej filmovom bratovi Tomovi Hiddlestonovi. Herecké obsadenie "Par Excellance". Prevedenie: Efekty duchov ako aj prevedenie osamoteného domu na Purpurovom vrchu bolo vynikajúce. Ale to sa od Guillerma dalo očakávať. On si na podobné veci potrpí. Nebolo to o nič horšie ani s vykreslením doby. Pocity: Tých pár lakačiek a nechutných duchov z toho určite nerobia horor. Na druhej strane detektívka to zrovna tiež neni ale na kvalitný triller by sa to dalo zaokrúhliť. Kladne v tomto smere hodnotím predovšetkým absenciu príbehovej vaty a naberajúce tempo príchodom do domu na "Purpurovom vrchu". Pridaná hodnota: V tomto smere budem trocha skeptický. Film aj napriek peknému vizuálu a dobrým výkonom hercov napadne v mozgu prachom lebo nepriniesol nič svetoborné. Emócia sa nedostavila a moment prekvapenia absentuje. 79%

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Príbeh: Jedná sa v podstate o zbierku najväčších klišé romantických komédií ktoré vás iba napadnú. Cesta za spoznaním priateľovej rodiny sa zvrtne. Herecké obsadenie: Všetci herci Ázijského pôvodu, ktorý vás v tejto chvíli napadnú v tomto filme určite hrali, len sa treba dobre pozerať. Prevedenie: Veľmi pôsobivá výprava. Šanghaj je nádherné mesto a celý film sa snaží upozorniť na Ázijskú kultúru. V tomto smere nemám čo vytknúť. Pocity: Aj napriek tomu že sa jedná o romantický gýč, film dokáže chytiť za srdce a o to v konečnom dôsledku vo filmoch tohto razenia ide. Pridaná hodnota: Po dosledovaní som mal príjemný pocit. Možno mi aj ušla jedna slzička šťastia. Aj preto musím hodnotiť film veľmi kladne. 87%

Bloodshot (2020)

Príbeh:Reinkarnácia vojnového hrdinu, vštepenie mozgových vnemov a manipulácia s ním. Celkom originálne. Herecké obsadenie:Staviť v akčnom filme na Vinca Naftu je do veľkej miery stávka na istotu. Všetko sa však môže javiť inak s pribúdajúcim Vincovým vekom. Scenáristi to hravo odbúrali novo nadobudnutými super schopnosťami a tak to nabralo na dôveryhodnosti. V celku sa asi nenašla postava, ktorá by bola zle obsadená a to kvitujem. Prevedenie: Veľmi slušne zvládnuté akčné scény čo sa týka aj pästných ak streleckých súbojov. Grafická stránka trocha zaostávala hlavne v súboji na výťahoch ale v celku sa na to dalo pozerať. Pocity: Feeling po dosledovaní je celkom slušný. Od akčného filmu očakávam akciu a tá mi tu bola naservírovaná v hojnom množstve a preto nemá cenu to ďalej rozoberať. Pridaná hodnota:Nedostavila sa, aj napriek tomu že film počas celej svojej stopáže baví, veľmi rýchlo sa na jeho pointu zabudne a vyšumí z hlavy ale na zabitie nudného večera stačí. 74%

Let's Dance 3D (2010)

Streetdance prevažuje nad klasickými prvkami, vzťah ústredného páru je dosť neobrúsený a musí sa riešiť v záverečnej tretine a scenár vôbec nie je silnou stránkou. Kombinuje viaceré moderné prvky, chce sa páčiť dnešnej mládeži a byť strašne cool. Preč je väčšia uhladenosť či rozdiely medzi vrstvami hrdinov z jednotky. Tu sú všetci na jednej lodi, pardon, ulici a chcú tancovať o život a popritom sa zamilovať. Stačí to na 107 minút deja? Nestačí, najmä keď sú paralely s dvojkou dosť silné. Ale silná devíza je inde. 78%

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

V rukách mimoriadne tvorivej Agnieszky Holland sa z veľkofilmu Jánošík stáva skutočne psychologická dráma, no hrdinovi, ktorý blúdi po svete, hľadá zmysel života či už v ženách alebo vo svojom remesle, mali pomôcť už tvorcovia filmu a nemali to nechať na diváka. Potom vám zostane pocit, že Jánošík si tú legendárnu auru vôbec nezaslúžil. Skôr než si uvedomil, proti komu bojuje a prečo, skončil na háku. Podobne, ako silná bola záverečná scéna, silný bol aj celý film, o ktorom sa bude ešte dlho diskutovať. Ak aj to bol zámer jeho tvorcov, tak patrí zatiaľ medzi to najlepšie, čo u nás v poslednej dobe vzniklo. 60%

Vikingové - Oběť bohům (2013) (epizoda)

Taká nudná časť ktorá je nutná iba na preklenutie deja. Teda na to aby sa Ragnar stretol s Kráľom severu. V pozadí veľa vaty a dojemná obeta bohom. Na mne to veľký dojem nezanechalo. 45%

Chladný jako led (1991)

Tento film je príšerný. Vďačí za to hneď niekoľkým aspektom. Hlavný hrdina je herecké drevo. Príbeh je predvídateľný a patetický. Hudba je umelo vkladaná do deja... Preto sa asi čudujete môjmu vysokému hodnoteniu. Je to jednoduché. Vidím v tomto filme určitý obraz doby. Gestá, mimika a celé to nostalgické filmárstvo s typicky americkým happy endom. Jednoducho sa jedná v určitom smere pre mňa o kultovú záležitosť, ktorú by mali deckám premietať v škole ako obraz 90. rokov. 80%

Mrazivá pomsta (2019)

Čo by som Mrazivej pomste, rovnako ako jej predchodcovi vytkol, je prepálená dĺžka, ktorej by neuškodilo okresať o dobrých 20 minút a desať zbytočných postáv. Film by získal na drive a nenútil nás sledovať osudy charakterov hodných rozvíjania v desaťdielnom seriáli. Na plátne sa toho deje skutočne neúrekom a hlavne v druhej polovici ide postava titulného Coxmana nenápadne do úzadia. Liam Neeson tu nemá veľmi čo hrať, no aj tak sa mi do úlohy masakrujúceho snežného muža hodil viac ako jednotvárny Švéd Stellan Skarsgard. Hans Petter Molland zopakoval svoj severský vtip s o niečo lepšími výrazovými prostriedkami a prepašoval do neho o čosi viac podnetov na premýšľanie. Vo výsledku je to však, rovnako ako na prvýkrát, stále tá oddychová gangsterka, ktorú nemožno brať príliš vážne. 72%

Howlův kráčející hrad (2004)

Japonci sú majstri v ceste do fantázie. Vo veľkej miere im v tom pomáha existencia mangy a anime. A v nemalej miere jeden veľký muž, Hajao Mijazaki. Nedávno som videl cestu do fantázie a bola o poznanie lepšia. Ale aj tu sú niektoré silné pasáže. Howlov domček na stračej nôžke, čarodejnica z pustiny, plamienok alias srdce domu... Ten vojnový konflikt v pozadí mohol byť väčším ťahačom deja. Niečo mi tam chýbalo na plný počet len neviem prísť na to čo... 89%

Poslední skaut (1991)

Bezkonkurenčne najvtipnejší Bruce Willis vo svojej hereckej kariére s Damonom Wayansom, ktorý mu je rovnocenným sekundantom. Obaja diváka hravo vtrhnú do deja zápletky a nenechajú ho vydýchnuť. Jedinečne napísaný scenár, výborný strih, dokonalý český preklad a konečne poriadna komédia, ktorá sa nesnaží byť vtipná nasilu, ale je vtipná tak akosi prirodzene. Na CSFD je síce trocha precenený ale na svoju dobu veľmi nadpriemerná popcornová zábava. 81%