Pobřežní hlídka (2017)

Príbeh: Na Mitchovej pláži nestrpíme obchod s drogami! herecké obsadenie: Všetko čo k "Pobrežnej hliadke patrí". Teda krásne ženy v zastúpení Alexandri Daddario ako aj sympatický muži v zastúpení Zaca Efrona. Prevedenie: Nie je to tak úplne rutinná "Pobrežná hliadka" ako ju poznáme zo seriálu. Je tu okrem mravných kódexov na pozadí aj mini detektívny príbeh s obchodom s drogami čo tomu dáva určitú iskru. Pocity: Oči sa popásli na krásnych ženách a ako som tak pozeral na chlapcov asi by som si mal dať nijaké nové novoročné predsavzatia. Dobre som sa zabavil a o to v podobných filmoch ide. Pridaná hodnota: Popcornová zábava na večer, ktorá je ale pozerateľná aj na viac pokusov. 80%

Vánoční kronika (2018)

Príbeh: Keď Santovi pokazíte sane a svedomie vás núti zachrániť Vianoce. Herecké obsadenie: Deti neboli vyslovene otravné a odpudivé, čo je v podobných filmoch skôr pravidlo ako výnimka. Čo sa týka Kurta Russella ten sa v role Santa Clausa vyslovene našiel. Prevedenie: Páčilo sa mi zobrazenie Santu, ktorý je dobrý ale nepreháňa to a tak nepôsobí dojmom starého úchyla. Ďalej sa mi páči šedá brada a vlasy, ktoré vyzerajú reálne čo je super. Santovi pomocníci tiež potešili, nakoľko nepôsobili úplne infantilným dojmom a prinášajú do deja trocha humoru. Pocity: Ak by som bol dieťa do 12 rokov asi by som to žral viac, takto som sa musel uspokojiť s pár vtipnými a pár zaujímavými scénami. Jedná sa o lepšiu vianočnú adaptáciu Santa Clausa a tomu nasvedčuje aj moje hodnotenie. Pridaná hodnota: Opäť si myslím že sa nebude jednať o povinnú vianočnú každoročnú jazdu ale rád si tento príbeh pozriem znova. 83%

Zakázaná historie - The Bloodline of Christ (2013) (epizoda)

Príbeh: Cesta za pokrvnou líniou Ježiša Krista. Prevedenie: Autor sa až priveľmi necháva inšpirovať knihami "Davinciho kód" alebo "Holy Gral" je to vidno v hypotézach. Na druhej strane sa dostávame v reálnom svete na miesta, ktoré podľa kníh súvisia s pokrvnou Kristovou líniou a síce s Máriou Magdalénou. Pocity: Opäť nie sú dôkazy a teda sa jedná zas iba o konšpirácie aj keď "Preborstvo Sionu" je celkom zaujímavá organizácia a ich existencia podnecuje zaujímavosť v nejdenom z nás. 78%

Máš ji! (2018)

Príbeh:Celoživotná hra na naháňačku. Herecké obsadenie: Jeremy Renner a Ed Helms potešili, tieto dve mená boli zárukou toho, že sa bude jednať o celkom dobrú komédiu, nie však na úrovni, čo sa aj potvrdilo. Prevedenie: je len ťažko uveriť, že sa jedná o komédiu podľa skutočnej udalosti, nakoľko niektoré sekvencie naháňačiek boli naozaj neuveriteľné. Pocity: Niekoľko krát som sa zasmial ale od komédie čakám viac. Potenciál tam bol nakoľko už samotná zápletka je pritiahnutá za vlasy a tak máte dvere stupídnemu humoru otvorené, scenáristi to ale nevyužili tak ako by som si to predstavoval. Pridaná hodnota: Až na mravný dojímavý koniec tam veľa pridanej hodnoty nebolo nakoľko sa jedná o dosť priemernú, ľahko zabudnuteľnú komédiu. 54%

Vánoce naruby (2004)

Príbeh: Rozhodnú sa zrušiť Vianoce za účelom ušetriť peniaze na vysnívanú dovolenku. Herecké obsadenie: Jamie Lee Curtis zahrala rolu matky geniálne. Vynikajúco sa jej prejav hodil do komédie tohto razenia. To už sa ale nedá povedať o Timovi Allenovi, ktorému už nálepka nestarnúceho komika dávno vybledla a pôsobil viac trápne ako vtipne. Prevedenie: Mega pregýčovaná Vianočná ulica bola ako päsť na oko, ale k Amerike to jednoducho patrí. Vtipné situácie boli miestami dosť silené ale na niektorých sa dalo pobaviť (botox, solárku). Pocity: Vianočných komédií je kopa a táto zapadá do šedej väčšiny z nich. Nebolo to také vtipné ako by to malo byť ale na druhej stane to nebol ani úplný prepadák. Pridaná hodnota: Film sa asi nepridá ku každoročným povinným vianočným klasikám ale ako priemerná oddychovka na večer postačí. 60%

See - Řeka (2019) (epizoda)

Príbeh: Kráľovná našla deti a dedinu čaká skaza. Prevedenie Plavba po rieke je to čo túto časť vyzdvihuje inak sa stále motáme v Jaramarelovom kruhu a príbeh odsýpa veľmi pomaly. Devastácia královninho impéria je iba čerešnička na torte. Pocity: Dobrodružný príbeh naberá na intenzite a hrdinom sa opäť darí unikať. Dejová linka vydania sa po stopách Jaramarela je pútavá a celkom ma zaujíma. Na druhej strane kráľovná aj s jej osudom mi začína byť časť od časti ukradnutejšia. 78%

Kevin Hart: S**t na to (2020) (pořad)

Počul som o Hartovom talente a tak si si so záujmom pustil túto stand-up show na Netflixe s vidinou zábavy. Tá sa ale nekonala. Na viac ako hodinovú stopáž sú dva podarený joky naozaj málo a súce sa mi kútik pohrával s úsmevom tak som ho tam nedokázal streliť naplno. Mimika tváre, gestikulácia a vulgarizmy.... všetko hrá v Hartov prospech. Ale je z neho cítiť COVID únavu a toto bolo evidentne robené iba ako z núdze cnosť a tak sa k tomu staviam aj ja. Dám jeho humoru ešte šancu uvidíme či to bude lepšie. 50%

Bobule (2008)

Príbeh: Aby ušiel pred svojim starým životom uchýli sa k rodine na Moravu. Herecké obsadenie: Kryštof Hádek je asi najhoršie obsadený herec v hlavnej úlohe. Ohavný tvárový prejav, zlá artikulácia a proste som mu to nežral. Prevedenie: Toto je najsilnejšia kategória, ktorú hodnotím najkladnejšie na celom filme. Pretože Morava a celkovo východné Čechy sú nádherný kraj s najlepšími ľuďmi. Pocity: Celé to v Honzovom prevedení pôsobilo silene a tak som si film nevedel dostatočne užiť a celý potenciál toho miesta a celkovej zápletky sa stráca do zabudnutia. Pridaná hodnota: Neprial som to hlavnému hrdinovi. V tom to asi celé tkvie. Tereza Ramba sa mi k nemu jednoducho nehodí. Ide o jednu z herečiek s najväčším sexappealom a preto mi táto dvojica pripadala umelo vytvorená. 55%

Invaze (1996)

Príbeh: Ufóni sa snažia navodiť meteorologickú katastrofu a pri stojí jediný človek. Herecké obsadenie: Všetku pozornosť na seba prirodzene strháva Charlie Sheen. Dosť to však preháňa vo výrazovom prejave a miestami to môže byť až rušivé. Prevedenie: Na svoju dobu sú efekty celkom dobre zvládnuté (až na to vylamovanie nôh). Mexiko je tiež veľmi pôsobivá destinácia a finálny fight na satelite stojí tiež za to. Pocity: Dobre sa na film pozerá a akcia svižne odsýpa. Do polovice filmu sa vo vzduchu nieslo aj nijaké to tajomno, že kto za všetkým stojí. Keď táto bublina praskla tak sme sa mohli spoľahnúť už iba na akciu ktorej nebolo málo. Pridaná hodnota: Film si nesie mnoho filmárskych nedostatkov 90. rokov. Pár nelogických prepojení a dosť zlé obsadenie. Ale vo finále sa na to dá dobre pozerať a počas celej stopáže sa človek nenudí. O to tu asi aj ide. 69%

See - Čerstvá krev (2019) (epizoda)

Príbeh: Popri únose detí otrokármi vychádza na povrch Babova temná minulosť. Prevedenie: Úplne ma v tomto diely odrovnala súbojová choreografia, ktorú si Jason evidentne dosť užil. Poodhaľovanie minulosti je scenáristický trik ako priklincovať diváka a tu sa im to celkom darí. Dosť ma zaujíma Babova minulosť. Dokonca viac ako hlavná dejová linka detí. Pocity: Seriál sa mi začína páčiť. Nedostal zo mňa nijakú zvláštnu emóciu ale páči sa mi prevedenie aj svižne odsýpajúci príbeh. 90%