Krok za krokem - Výlet do Disneyworldu II. (1996) (epizoda)

Príbeh: Karen sa snaží preraziť ako speváčka ale potrebuje podporu rodiny. J.T. minie všetky úspory na dve krásky a Ritchi mu to neodpustí. Blesk pokoruje rekord parku proameriským spôsobom. Prevedenie: Význam celého seriálu išiel do kytek na úkor propagácie americkej mentality a zábavného parku. Humor skoro žiadny a morálne výstupky boli na hrane znesiteľnosti. 37%

Krok za krokem - Výlet do Disneyworldu I. (1996) (epizoda)

Príbeh: Babička sa rozhodne darovať vnukom výlet do Disney worldu a tak sa celá rodina vyberie na výlet. J.T. sa pokúša očariť dámy tým že sa vydáva za Disenyho potomka. Blesk si dá predsavzatie, že pokorí rekord parku a Frank chce byť iba chvíľu sám so svojou ženou. Prevedenie: Seriálu vyslovene nesvedčí exteriér. Cody je definitívne nahradený Bleskom. Reklama pre Disney naozaj úchvatná asi do toho netlačili nemalé prachy. 65%

Krok za krokem - Nejistá kariéra (1996) (epizoda)

Príbeh: Dana J.T. a Rich sa rozhodnú zaplatiť si test osobnosti, ktorý je ale evidentne zmanipulovaný. Frank musí prijať nového chlapca na stavbu na Carolimu žiadosť, čo sa ale javí ako najhoršie rozhodnutie jeho života. Prevedenie: Bavil som sa celkom dobre na oboch dejových linkách. Nová postava Bleska dodala svieži vietor do stagnujúcich plachiet seriálu. 90%

Krok za krokem - Barvitý víkend (1996) (epizoda)

Príbeh: Dievčatá narazia na troch mládencov na chate z ktorých sa vykľujú členovia kráľovského dvora. Rich pošle reťazové dopisy a postretne ho šťastie. Na druhú stranu členov rodiny sprevádza smola. Prevedenie: Princovská linka je slabá a predvídateľná. Našťastie Richi a jeho dopisy zachraňujú renomé od priemeru. 70%

Malý Sheldon - Rakety, komunisté a Deweyova desetinná soustava (2017) (epizoda)

Príbeh: Sheldonova matka je smutná, že si nevie nájsť priateľov a tak sa o to malý génius pokúša cez to jediné čomu rozumie cez knihy. Našťastie na škole sa potuluje ešte jeden pošuk, ktorý má podobné záľuby. Prevedenie: Humor opäť na didaktickej úrovni a najviac ma paradoxne bavila Missy. Finálna scéna, ktorá mala sequel v TBBT sa mohla využiť lepšie ale aj tak pobavila. Určite lepšie ako pilot ale chýba tomu ešte nijaká postava, ktorá by tomu dala gule. 79%

Malý Sheldon - Pilot (2017) (epizoda)

Príbeh: Zoznamujeme sa s rodinou Sheldona Coopera, ktorý je na svoj vek nadprirodzene inteligentný chlapec. Jeho pobožná matka je v interakcií so sarkastickým otcom. Mladšia sestra s nenormálnym sociálnym cítením a hlúpy brat, ktorý musí prežiť prítomnosť svojho 9 ročného brata na strednej škole. Prevedenie: Už od úvodu je jasné, že to nebude mať taký ťah na bránu ako TBBT. Nejde vyslovene o komediálny seriál ale bude sa niesť v duchu mravných princípov a hlavým lákadlom v ňom bude excentrický malý Sheldon. 65%

Loki - 1893 (2023) (epizoda)

Príbeh: Hľadanie agentky Remslayerovej privedie Lokiho a Mobiusa k Minútke a aj "Pánovi času", ktorý v tejto vetve ešte nevie o svojej úlohe v TVA. Prevedenie: Celú časť sa Loki a Mobius snažia nájsť agentku a Sylvie si tam len tak priskočí a ide zas robiť svoju zvrátenú spravodlivosť. Celé sa to končí na oko v prospech TVA. Uvidíme čo prinesie ďalšia časť. 78%

Loki - Bídák Brad (2023) (epizoda)

Príbeh: TVA sa ku katastrofálnej situácii s hlavnou dejovu linkou postavila ako gestapo a začala rezať vedľajšie časové linky čo spôsobilo genocídu asi miliardy ľudí. Loki a Mobius sa snažia dostať od Brada informácie o polohe Sylvie. Tá sa nevie zmieriť že sa TVA opäť pokúša zničiť jej miesto na hlavnej časovej osi. Prevedenie: Trocha slabší diel ako minulý prevažne spôsobené stratou dynamiky. Príbeh sa začína opäť točiť okolo pána času a evidentne aj zo záhrobia má zosnovaný celkom krutí plán. 90%

Loki - Ouroboros (2023) (epizoda)

Príbeh: Loki sa po odkopnutí od Sylvie vracia do TVA ale musí sa zorientovať nakoľko sa kĺže v čase u minulosti do budúcnosti a súčasnosti. Jediný spôsob ako zabrániť narušeniu vetiev je stabilizovať ich. Mobius ochotný obetovať aj sám seba mu v tom pomôže. Prevedenie: Akcia od prevej minúty a napätie sa dá krájať ak si k tomu pridám ešte tú super atmosféru 60. rokov v TVA tak ide o pre mňa zatiaľ najväčšie Disney prekvapenie roku. Myslím v dobrom lebo v zlom už ich bolo až až. 95%

Krok za krokem - Tahák (1996) (epizoda)

Príbeh: J.T.mu hrozí, že ho vyhodia zo školy kvôli zlému prospechu. Frank mu dá teda na výber: buď si v škole známky zlepší, alebo že pôjde do práce. J.T sa skutočne na test pripraví a dostane "B", ale z knihy mu vypadne ťahák a nikto mu neverí, že tá kniha patrí Richimu. Al sa chce nechať tetovať. Prevedenie: Moralizácia je v popredí pred zábavou a nemám rád časti kde je to v takomto nepomere. Carol mohla to tetovanie aj ukázať značne by to zlepšilo hodnotenie. 85%