Krok za krokem - Hádej, kdo přijde na večeři (1996) (epizoda)

Príbeh: Dana pozve na večeru svojho nového priateľa Flemminga, ten ale po chvíli začne pekne liezť na nervy nielen Frankovi, ale aj Carolovi. J.T. stretne v nákupáku dievča - Lauru, ktorá sa o neho zaujíma len kvôli Lilly, a tak sa J.T. začne vydávať za jej otca. Cody vďaka svojmu syrovému klobúku vždy uhádne všetky čísla v lotérii. Prevedenie: Tá radosť vo Frankových očiach keď Flamminga mohol vyraziť na verandu je na nezaplatenie. 92%

Krok za krokem - Mladí duchem (1996) (epizoda)

Príbeh: Frank s Carol si pripadajú starí a tak sa vydajú na rockový koncert. Dana chce dokázať J.T.mu a Richovi, že chalani nie sú lepší ako dievčatá. Prevdenie: Ako veľký fanúšik tohto seriálu už teraz viem, že toto bola Ritchova a Danina prvá pusa a náležite to oceňujem. 92%

Krok za krokem - Tajný ctitel (1996) (epizoda)

Príbeh: Dana dostala kopačky a Cody sa ju snaží rozveseliť milostnými dopismi, ktoré ako by dostávala od tajného ctiteľa. Frank kúpi Carol falošné hodinky a tá je pri vracaní týchto hodiniek zatknutá za falzifikovanie. Prevedenie: Najviac na celej časti ulietavam na škodoradostnom JTm a jeho komunikácií s Frankom. 90%

Krok za krokem - Podezření (1996) (epizoda)

Príbeh: Frank zakáže Al ísť na víkend na lyže s priateľom ale tá sa dozvie, že tam ide miesta stíhačka a rozhodne sa nenechať nič na náhodu. Frank prichádza o vlasy kvôli Carol, ktorá číta hororovú knihu. Cody sa snaží zbaviť štikútky.  Prevedenie: Jedna z najlepších a najvtipnejších častí piatej série, kde nezaostáva ani jedna dejová linka. 90%

Životní trefa (2022)

Príbeh: Skrachovaný hľadač talentov dostane do pozornosti mladého chlapca z ulice. Dokáže z kusu kameňa vytesať diamant pre NBA? Herecké obsadenie: Adam Sandler je v dramatických úlohách výborný. Ako mládenca som si ho užíval aj v crazy komédiách ale teraz mu v tomto smere už dochádza šťava. Netflix celkom zariskoval obsadením neskúseného hispánskeho mladíka Hernangomeza do hlavnej úlohy. Prevedenie: Cesta z bahna na vrchol je už od čias prvého Rockyho denne omieľaná téma. Ale tu je to z pohľadu hľadača talentov čo je celkom svieži pohľad. Celkom to aj odsýpa a z diváka to dostane aj cielené emócie. Pocity: Môžem hovoriť iba za seba ale mne sa športové drámy veľmi páčia a vždy ma dojmú. Inak tomu nebolo ani teraz ale neubránim sa pocity, že sa s tým dalo ešte trocha viac pracovať a ten príbeh vybičovať emočne viac. Pridaná hodnota: Dráma so športového prostredia NBA. 70%

Prci, prci, prcičky (1999)

Príbeh: Štyria najlepší kamoši sa v poslednom ročníku na strednej dohodnú, že stratia svoje panictvo. Sprvu jednoduchá úloha sa ale razom komplikuje. Herecké obsadenie:  Sprvu nepoznaný kasting americkej teenege garnitúry preslávil práve ento ikonický film. Prevedenie: Ide v podstate o kult čo sa týka teenege american movies. Postavy sú zábavné a majú rozdielne charaktery, čo diváka aj celkom baví. Najviac samozrejme Stifler. Pocity: Najviac sa mi páčilo, že do jednotlivých postáv sa dá krásne vžiť a dosť dobre sadnú aj na ľudí z môjho okolia. Samozrejme sme to nebičovali až do prcania jablkového koláča ale za cestou za stratou panictva sme robili kadejaké sprostosti. Pridaná hodnota: Kultová Americká komédia zo stredoškolských lavíc. 86%

Papežův vymítač (2023)

Príbeh: Jediný, kto môže vymiesť diabla zo starého francúzskeho panstva je pápežov exorcista. Z počiatku triviálne vymetanie sa zmení na boj o holý život. Herecké obsadenie: Nie nadarmo je Russell Crowe pán herec. Dokonalo zahraný sarkastický služobník pána. Prevedenie: Veľmi svieži pohľad na novodobé vymetanie diabla, kňazom ktorý sám nemá s bohom vyrovnaný účet. Miestami horor, miestami humor ale najviac sa mi páčila tá detektívna fáza odhaľovania s kým to máme vlastne česť. Pocity: Nechápem to nízke hodnotenie, film s týmto názvom ponúkol presne to čo človek čaká ba aj oveľa viac nakoľko hlavný hrdina je úžasne napísaná postava. Ten koniec už bol mierne scifi fantasy ale mne to skôr hralo do noty ako vadilo. V podstate nemám čo vytknúť. Pridaná hodnota: Film o exorcizme, ktorý v sebe spája viac žánrov do jedného celku. 92%

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Príbeh: Dve zlomené rozvedené srdcia si k sebe postupne aj vďaka životným náhodám hľadajú cestu. Herecké obsadenie: Terezka Kostková a Tomáš Maštalír sú v podstate stávkami na istotu ale obsadenie adolescentného osadenstva sa mi tiež  páčilo a sedelo k daným charakterom. Prevedenie: Vo svojej podstate ide o tuctovú komediálnu drámu ktorých slovenská a česká produkcia chrlí kopu každý rok. Ale oceňujem jednu vec ktorá nie je samozrejmosťou. Vždy sa podobné filmy točia okolo nevery, podvádzania a ľahkej prostitúcie čo diváka ako ja unavuje. Tu je priami romantický ťah na bránu a celé to dáva zmysel a super sa na to pozerá. Jednoducho nepozeráte si čas aby ste vedeli kedy to skončí. Pocity: Zrejme ma to zastihlo v optimálnej nálade lebo sa mi to páčilo. Sympatický herci, pozitívna nálada a uveriteľná zápletka, ktorá nebola pritiahnutá za vlasy. Pôvodne som chcel dať iba lepšie 4 hviezdy ale soundtrack od Paliho Haberu to vyšperkoval na plný počet. Pridaná hodnota: Triviálna komédia s pridanou hodnotou a vynikajúcimi hercami a hudbou. 90%

Krok za krokem - Mezi dvěma ohni (1996) (epizoda)

Príbeh: Frank prijme pozvanie svojej matky na návštevu čo sa Carol teda vôbec nepáči. JT sa rozhodne prijať ľahkú prácu fackovacieho panáka na kurze sebaobrany, to ale netuší, že tam stretne svoje sestry. Cody sa rozhodne robiť testovací subjekt pri elektrošokoch do mozgu. Prevedenie: Opäť postupné morálne precitnutie, ktoré je navyše aj nadčasové a vtipné. 91%

Ahsoka - Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (2023) (epizoda)

Príbeh: Ahsoka a jej parta sa musí pokúsiť dobiť pevnosť aby zabránili návratu generála Thrawna. Prevedenie: Osobne sa teším z otvoreného konca. Páči sa mi kam sa až seriál dopracoval. Čo sa týka finále tak nadmieru potešili Stormtroopers zombie ako aj súboj Ahsoky z čarodejnicou. Thrawn ešte rozhrá veľkú hru v schválenej druhej sérií. 90%