Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Príbeh: Zabrániť zničeniu sveta zbrojným magnátom sa pokúsi špeciálny agent Fortun s jeho tímom, ktorý tvoria dosť neortodoxné akčné postavičky. Herecké obsadenie: Ritchie a Statham tvoria jednoznačne dokonalé údernú duo čo sa týka akčného filmu novodobého Hollywoodu ale mne osobne v hlave utkvela Aubrey Plaza na ktorej som fapoval už v "Bielom Lotose" a tu je tuším ešte viac sexi. Prevedenie: Akčná klasika, ktorá ničím nenadchne ale vo svojej podstate ide o poctivú filmárčinu, niekoľko vtipných momentov striedajú akčné pasáže. Pocity: Najviac sa mi okrem Aubrey páčila naháňačka talianskymi serpentínami. Inak celkom dobre pri filme utečie čas a dá sa dobre vypnúť. V podstate nemám čo vytknúť možno menšiu sterilitu ale to sa netýka iba tohoto filmu ale v podstate všetkých moderných akčných filmov akoby náročnejšiemu divákovi už nemali čo ponúknuť. Pridaná hodnota: Akčná paráda, ktorá ničím neurazí. 70%

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Príbeh: Katnis už viac nechce zostať v pozadí a vydáva sa pre hlavu prezidenta Snowa. Náhodne zoskupí tím a ide do najťažších Hladných hier, svojho života. Herecké obsadenie: Definitívne som vďaka tejto sérií znenávidel Jenn Lawrence. Jej jednoliaty neemočný prejav ma neskutočne iritoval a nedokázal som si užiť film tak, ako by som chcel. Prevedenie: Scenár sa drží hesla, ak chýba napätie tak tam šupneme zombíkov. Emočne toho diváka už viac asi žmýkať nepôjde ale v akčných sekvenciách je Jenn jalová a tak som v podstate rád že táto séria už končí. Pocity: Nedokázal som sa emočne vcítiť do hrdinov a ich pohnútok. Verím že kniha musí byť emočná pecka ale tu je jednoducho zle zvolené herecké trio a to sériu zráža z môjho pohľadu do kolien. Pridaná hodnota: Posledné Hladné hry. 45%

Ahsoka - Část 7: Sny a šílenství (2023) (epizoda)

Príbeh: Sabine a Ezra sú nútený postaviť sa imperiálnym oddielom pod vedením temnej padavaky. Ahsoka príde v praví čas aby zabránila najhoršiemu. Thrawn ale uskutočňuje svoj nekalí zámer a darí sa mu z planéty uniknúť. Prevedenie: Tento diel by sa dal aj nazvať ako geniálny Ahsokyn príchod alebo geniálny Thrawnov odchod. 77%

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Príbeh: Sabine dostáva svoju možnosť nájsť v nehostinnej krajine Ezru. Thrawn sa snaží naložiť zásoby aby sa dostal preč z planéty a začal svoj inkvizičný boj. Ahsoka sa z papule veľryby dostáva rovno pod paľbu inkvizičných blasterov generála Thrawna. Prevedenie: Iba veľmi ťažko sa mi hľadá kritika. Dostávame primeranú dávku nostalgie, akcie či už vesmírnej alebo tej so svetelným mečom. Už sa teším kam sa posunieme nabudúce. 90%

Star Wars Povstalci - Povstalec povstal (2015) (epizoda)

Príbeh: Cantana muší imperiálny inkvizítor a jediná možnosť ako sa dostať k tajným informáciám je infiltrovať sa na jednu z ich lodí. Hera dostáva rozkazy od tajného radcu a všetko speje k veľkému finále prvej série rebelov. Prevedenie: Najviac sa mi páčil Choper, ktorý nakopol imperiálneho droida. Inak dobre vystavaná časť pred finále. 72%

Banda - Poslední pohled na ten náš svět lží (2022) (epizoda)

Príbeh: Homelander je utrhnutý z reťaze a teraz si to odnáša Maew. Parta prichádza z tajným plánom ako sa spojiť s tajnou zbraňou, ktorá dokáže zabiť ich najväčšieho nepriateľa. Prevedenie: Vidno že nie všetky časti sú akčne vybičované a dá sa nájsť aj nijaká, ktorá stavia do popredia dejovú a charakterovú linku. Romantická linka s Frantíkom je asi najslabšia. Soldierboy je neskutočný sympoš. 80%

Banda - Úžasná pětiletka (2022) (epizoda)

Príbeh: Parta ide do Ruska aby našla tajnú zbraň na zničenie Panákov. Ale nájdu nanajvýš zmutovaného škrečka a jedného zabudnutého hrdinu. Zatiaľ sa Homelander dostáva k moci a eliminuje svojich nepriateľov vďaka zrade A-traina. Prevedenie: Seriálu vôbec nedochádza dych a dokáže dokonale prekvapiť svojou brutalitou a nemilosrdným kántrením rádoby hlavných postáv. Akčná jazda ktorá jednoducho neomrzí. 95%

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Príbeh: Ahsoka čelí démonom svojej minulosti a dostáva poslednú lekciu od svojho majstra Anakina Skywalkera. Zatiaľ Hera a pár republikových pilotov prečesávajú more v snahe nájsť ju. Herina rebélia bude mať ale na Corusante neblahé následky. Prevedenie: Nostalgia z "Klonových vojen" je neuveriteľná. Skoro ako zadok predstaviteľky Hery Sintuly. :) Vidieť Anakina z jeho padavankou je mokrý sen každého ortodoxného fanúšika SW. 85%

Zaklínač - Cena chaosu (2023) (epizoda)

Príbeh: Ciri je zajatkyňou bandy hrdlorezov. Jen sa zo pomoci čarov pokúsi uzdraviť Geralta, ktorý sa okamžite vydáva na záchrannú misiu. Biely plameň dostáva konečne svoju dcéru domov. Alebo nie? Prevedenie: Na finálny diel extrémne slabé a ak vezmeme do úvahy, že to je rozlúčka s Cavilom tak to je úplná bieda. Ale predsa len musím dať do popredia súboj na hraniciach Nilfgardu, ktorý bol asi najlepší z celej série a rovnako boj v krčme so Ciry. Škoda len opätovné pretláčanie Netflixovských ideálov. Verím, že ak by tvorcovia nemuseli udržiavať rasové kvóty ak by si Henryho udržali. Vadí mu presne to isté čo nám všetkým. Slovanská mytológia s čiernymi hercami. Ale to sa už asi nezmení. 70%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Príbeh: Kertnis je oslobodená rebelmi, ktorý sa usadili v podzemí trinásteho kraja. Má sa stať propagandistickou bábkou pre vyvolanie recesnej vzbury proti Capitolu, ktorý ale väzní Peteho a ďalších šampiónov, ktorý s revolúciou sympatizujú. Odohráva sa tu boj na úrovni šachovej partie a teraz je na rade Prezident Snow. Herecké obsadenie: Opäť táto kategória je najhoršia. Ako od prevej časti tak aj v tejto sa stále Jennifer  ešte nenaučila hrať a jej tvárová mimika je úbohá a neverím jej ani jednu dramatickú scénu. Prevedenie: Tvorcovia sa z Hladných hier dostávajú do pasáže venovanej čisto revolúcií ale je to také nemastné neslané a vlastne sme iba svedkami psychického zrútenia nášho Reprodrozda, ktorý si dve tretiny stopáže, točí promo videjká. Pocity: Nepáčilo sa mi to. Čakal som, že Katnis tam bude behať s lukom a kántriť armády mierotvorcov ale nič. Možno sa príbeh drží svojej predlohy ale pre filmového diváka je jedna akčná scéna na veľké plátno, žalostne málo. Pridaná hodnota: Pomaly sa rozbiehajúca prvá časť akčnej trilógie. 38%